Skocz do zawartości

Velocity 3D - DIY


Kamilos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od zawsze chciałem zaprojektować własny model a teraz gdy wydaje mi się że mam już jakieś pojęcie o tym hobby to myślę że mogę zaprojektować w miarę dobrze latający model. No to nie przedłużając model jest wytworem mojej wyobraźni, nie sugerowałem się żadnymi zdjęciami,planami itd. no chociaż model z wyglądu lekko przypomina extre 300. Dane modelu:

 

rozp.:800mm

dł.:750mm

waga.: 250-300g może wyjdzie poza te ograniczenia nie wiem

 

Skrzydła będą miały profil ale o nim w następnym poście bo sam nie wiem jeszcze jaki.Model jest na razie w stadium projektowania.Będzie wycinany podgrzanym drutem. Jeszcze nie wiem kiedy powstanie pierwszy prototyp ale na razie będę ćwiczył wycinanie skrzydeł. Przepraszam za jakość zdjęć.

post-13447-0-12121700-1473533780_thumb.jpg

post-13447-0-56519500-1473533781_thumb.jpg

post-13447-0-13895900-1473533783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sylwetka brzydka. Ten kąt pod kabiną wygląda jak rąbany siekierą. Do tego wizualnie powiększa model. Spłaszczyłbym go równolegle do skrzydeł, na ich wysokości, a to ścięcie od dziobu w dół, które wydaje się skracać model, zaokrąglił bym w lekko dynamiczną elipsę. Najlepiej rozrysuj sobie kilka sylwetek na kartce papieru i wybierz taką jak ci się najbardziej podoba. Oczywiście mogłeś i to zrobić, a to jest wynik twojego wyboru. I po prostu nie trafia w moje gusta. ;)

Wtedy to całkiem zignoruj, bo o gustach nie dyskutuje się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścięcia nie zaokrąglam. A ten garb ściąłem bo w sumie jak się tak poprzyglądałem to też mi się przestał podobać :D . To jest chyba ostateczny wygląd kadłuba.Modyfikowałem go trochę na innych kartkach a4 i ten mi się najbardziej podoba. Ew. jeszcze trochę ogon zmienię.

post-13447-0-60789200-1473695329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.