Skocz do zawartości

Prośba o identyfikację nazwy i producenta modelu.


latacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

kupiłem jakiś czas temu na allegro "model motoszybowca zrobiony przez starego doświadczonego modelarza" 

-a nazwa nieznana.

 

Sprzedający -miał go kilka lat -i też  z drugiej reki...

 

Model wygląda na "wykonanie fabryczne"  -może ktoś potrafi zidentyfikować producenta i nazwę ?

kadłub 115cm długości -laminat szklany.

 skrzydło 230cm rozpiętości -podobno tkanina szklana laminowana na balsie i malowane... ale... mi lakier wygląda na kładziony w formie -a skrzydło na w pełni laminatowe  z przekładką balsową a w bardziej obciążonych miejscach z przekładką sklejkową.

Skrzydła nakładane od góry kadłuba mocowane 3 śrubami.

konstrukcja raczej stara -dźwigienki -stalowy drut ze stalowymi  kulkami na końcach ... wszelkie półki wewnątrz -wycinane chyba frezarką równe "jak fabryczne" ale na pewno jeszcze nie laserowe cięcia...

 co to za model? może ktoś zna typ i inne dane -zalecenia regulacji, profil itp?

 

pozdrawiam

i dziękuję

post-2776-0-86968200-1473708223_thumb.jpg

post-2776-0-93893100-1473708255_thumb.jpg

post-2776-0-58627100-1473708381_thumb.jpg

post-2776-0-38837800-1473708392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

nie wiem czy ja wyprzedziłem -kupiłem toto ładnych parę miesięcy temu... golas  z lekko poszczerbioną końcówką skrzydła.

kadłub idealny.

zainteresowania nie było bo to takie nie wiadomo co -i opis był mało zachęcający "balsowe skrzydła malowane i oklejone tkaniną"-więc tanio wziąłem.

Z bliska wygląda bardzo fajnie... naprawdę porządnie. chyba  przypomina falkona -którego zresztą nigdy z bliska nie widziałem...

 

ciekawi mnie głównie jaki to ma profil -do jakiego latania dedykowane -czy wyposażać lekko czy ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motoszybowiec.  np. żeby popierdzielał...  jesli profil lubie wieszą prędkość -tylko nie wiem jaki to profil i co lubi.

 

toto ma 40dm2 powierzchni płata...

modę go zrobić poniżej 2kg -mogę zrobić na 2,5kg

 

ciąg od 1,5 do 3kg   -silnik 180-300g  -mogę wsadzić  sk3 glider drive 3,5 -960  mogę sk3 4,6-840  -mogę megę 22/45/3e mogę kontronika kirę31  z przekładnią... każdy pociągnie -a rozpiętość wagi  silników spora...

 

pakiet 3 lub 4 cele -i od 1800 do około 3000mAh... 

więc pole manewru spore -nie wiem iść w małą wagę -czy raczej w mocniejszy napęd i więcej prądu na pokładzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na zidentyfikowaniu nazwy i producenta....

 

   tak więc prosiłbym bez filozofii kto czemu się dziwi -i dyskusji o wyższości świąt Bożego narodzenia nad... 

    a latając lepiej na silniku -niekoniecznie musi lepiej szybować... normalka coś za coś. -ma dawać radochę i tyle.  Nie każdy startuje w zawodach i nie każdego to bawi.

 

co do wagi - lekkie szybowce   już mam...     i może źle się wyraziłem -zrobić możliwie lekko  -lub  mniej lekko.

niektórzy pakują balast... ja wolę w razie czego elektrownię.

 

może ktoś skojarzy co to jest za model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na zidentyfikowaniu nazwy i producenta....

 

   tak więc prosiłbym bez filozofii kto czemu się dziwi -i dyskusji o wyższości świąt Bożego narodzenia nad... 

    a latając lepiej na silniku -niekoniecznie musi lepiej szybować... normalka coś za coś. -ma dawać radochę i tyle.  Nie każdy startuje w zawodach i nie każdego to bawi.

 

co do wagi - lekkie szybowce   już mam...     i może źle się wyraziłem -zrobić możliwie lekko  -lub  mniej lekko.

niektórzy pakują balast... ja wolę w razie czego elektrownię.

 

może ktoś skojarzy co to jest za model...

Witku, jakiś czas temu odkopałem na strychu stareńkiego, ale nowego i nie złożonego jeszcze OMEI. Ten Twój jest inny, ale niektóre szczegóły są jakby podobne - konstrukcja skrzydła, nakładki serw, dość cienki kadłub laminatowy i kolory (też biały i czerwony). To oczywiście bardzo słabe przesłanki, ale a nuż ten sam producent ? Opis jakości, który podałeś, też dobrze pasuje. Nie wiem, kto robił te OMEI-e, jest to i owo o nich na Forum. Wpisz w szukajkę  :) . Być może pochodzą z podobnego okresu wytwórczości, to a nuż jakiś trop się trafi z boku  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.