Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kręcą film "Dywizjon 303"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
275 odpowiedzi w tym temacie

#261 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 284 postów
  • SkądWarszawa/Ostrowiec Św.
  • Imię:Slawek

Napisano 02 luty 2018 - 16:32

Coś Wam pokażę , dostałem dziś fotkę od kolegi który jeździ na wyspach i przewozi różne rzeczy. Dziś ma taki ładunek. Kolega jest zresztą użytkownikiem tego forum ale rzadko tu zagląda.

Załączone miniatury

• sit zibidica.jpg

• 1

#262 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 220 postów
  • SkądDębica
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 luty 2018 - 17:03

Coś Wam pokażę , dostałem dziś fotkę od kolegi który jeździ na wyspach i przewozi różne rzeczy. Dziś ma taki ładunek. Kolega jest zresztą użytkownikiem tego forum ale rzadko tu zagląda.

Fajne. Czyżby Spitfire XVI z kroplową osłoną?

• 0

#263 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 284 postów

Napisano 02 luty 2018 - 17:10

Więcej zdjęć nie mam, dał mi upoważnienie do opublikowania fotek. Druga ostatnia. Trudno stwierdzić która to wersja Spita.

Załączone miniatury

• 20180201_120555.jpg

• 1

#264 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 220 postów
  • SkądDębica

Napisano 02 luty 2018 - 17:11

To ten:

http://www.warbirdre...fire-rw388.html

• 0

#265 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 284 postów

Napisano 02 luty 2018 - 17:13

Wynika że wyprodukowany już w końcu wojny.

• 0

#266 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 220 postów
  • SkądDębica

Napisano 02 luty 2018 - 17:17

Tak. Te XVIe latały już pod sam koniec wojny, wszystkie z silnikami Packard Merlin 266 ( amerykańska licencyjna wersja Merlina ).

• 0

#267 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 284 postów

Napisano 02 luty 2018 - 17:23

Coś kojarzę , ścięte końcówki skrzydeł, jakieś eksperymenty z 5-cio łopatowymi śmigłami.  Generalnie nie za bardzo interesuję się spitami ale wrzuciłem zdjęcia bo pośrednio związanie z tematem.

• 0

#268 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 220 postów
  • SkądDębica

Napisano 02 luty 2018 - 17:29

Coś kojarzę , ścięte końcówki skrzydeł, jakieś eksperymenty z 5-cio łopatowymi śmigłami.  Generalnie nie za bardzo interesuję się spitami ale wrzuciłem zdjęcia bo pośrednio związanie z tematem.

Ja mam Spitfiromanię  :). Ścięte końcówki czasem tak, ale łopaty tylko 4 - za to śmigła ze specjalnego drewna. Śmigła 5 płatowe to już inne wersje z silnikami Griffon.

• 0

#269 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 284 postów

Napisano 02 luty 2018 - 17:30

Jak dostanę inne zdjęcia to zamieszczę, ale raczej nie prędko.

• 0

#270 stema

stema
  • Modelarz
  • 1256 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 03 luty 2018 - 07:26

Hurricane który latał na planie filmu też był wyprodukowany w 1945 roku. (w Kanadzie.)

• 0

#271 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 220 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 luty 2018 - 21:25

To ,że np. czołgi rosyjskie z krzyżami robiły za niemieckie (plus kawałek blachy na bokach , żeby były bardziej kwadratowe) to już w nie jednym filmie widziałem,

ale żeby spitfire latał 2 czy 3 dni na jednym baku to już wyczyn.

I do tego pilot w końcu bez paliwa lata nad swoimi, ale ląduje w śród niemców ,zamiast skakać ,albo lądować w wodzie.

Żołnierze stojący na plaży w kolejkach do morza ? ,nie okopujących się i masa innych takich krzaczków ,cały film Dunkierka jest naszpikowany takimi durnościami.

Film wyższa sztuka, niemal jak wieszak z ubraniami w galerii sztuki Dopóki nie przyszła szatniarka. hihihi

Ogląnłem to dzieło wreszcie  ;) . Trzeba trochę pochwalić: filmowanie części scen z powietrza ( duży plus ), spojrzenie przez celownik full real, małe rozbłyski na Messerze podczas strzelania miodzio, dwa rodzaje dymu - jasny z chłodnic a ciemny z fajczącego silnika super, w ogóle sceny powietrzne zara po Bitwie o Anglię ( mała dynamika tylko ). Dziwna taktyka niemieckich myśliwców które jakoś tak się kręcą uwiązane przy tym Heinklu.

No ale za to jak się Spitfire niesie nad plażom bez silnika i to na KLAPACH no to musiały być tam noszenia z 15 meterków  :lol: min. Jak ląduje niesie się i niesie  :) i to podwozie wypuszcza - po co ryzykuje lądowanie na nierównej plaży z podwoziem jak ma zamiar i tak spalić samolot.

Ale co jest ciekawe - w całym filmie nie pada słowo że ich atakujom Niemce ! Padają słowa Francuzy, Anglicy ale atakuje ich tajemniczy niewidoczny WRÓG. Ten WRÓG którego nie widać i jest nienazwany narodowościowo rozpieprza wszystkich  :D nawet się nie pojawiając. Poprawność polityczna każe się kajać nawet angolom aby mogli  próbować zdobyć jakąś nagrodę filmową - straszne.

• 0

#272 Emhyrion

Emhyrion
  • Modelarz
  • 1980 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 07 luty 2018 - 21:43

Trochę odbiegliśmy od tematu i zamiast dyskutować o filmie, który miał być a go nie ma i nie wiadomo, czy lub kiedy będzie rozmawiamy o Dunkierce. Chrzanić Dunkierkę, przekuto klęskę w sukces, nie ma się czym ekscytować. 

A w temacie dywizjonu 303 pojawił się trailer. Nie polskiej produkcji tylko brytyjskiej, ale może będzie pozbawiona całej tej bogoojczyźnianej narracji i będzie fajnym filmem o pilotach? 

• 0

#273 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 220 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 luty 2018 - 21:54

Zobaczymy - na pewno ten film pod względem zdjęć lotniczych będzie lepszy od naszego, choć jedna rzecz mnie zaniepokoiła 00:46  :lol: - zachowanie Hurricane po trafieniu przez Messera  :lol: ( to można powiedzieć już teraz bez wgłębiania się w szczegóły ).

Przestałem już też trochę wierzyć nawet w jakość angielskich produkcji (choć lotniczo osiągnęli dużo stawiając na zdjęcia z powietrza i chyba długo będą najlepsi bo mieli najlepsze myśliwce które wywalczyły przewagę w powietrzu). Sorry  ;) . Ostanie dobre filmy to były Battle of Britain, Aces High i Great Waldo Pepper ( to amerykan ). No można jeszcze podciągnąć Cloud Dancer ale to inna bajka też amerykańska ale z dobrych czasów filmowanych z powietrza.

• 1

#274 stema

stema
  • Modelarz
  • 1256 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 08 luty 2018 - 11:26

Przypomnę RF-E z planu polskiego filmu, jego pilota i mechanika.

• 1

#275 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 220 postów
  • SkądDębica

Napisano 14 luty 2018 - 11:00

Film co prawda z I wojny ale z gatunku tych które trzeba zobaczyć ( był kiedyś TV ). Samoloty które występują w powietrzu to w większości nawet nie repliki ( tylko trochę przerobione nowsze maszyny ), ale cała reszta w tym filmie to wg mnie mistrzostwo kina lotniczo wojennego. 

• 0

#276 micro

micro
  • Modelarz
  • 480 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Roman

Napisano 14 luty 2018 - 22:02

Ostatnio oglądam cykl  "Podniebni bohaterowie"

To niesamowite co wyczyniał Gabryszewski... albo Kanadyjski pilot myśliwców George Beurling.

https://www.youtube....bni bohaterowie

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych