Skocz do zawartości

Kręcą film "Dywizjon 303"


stema
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na niektorych plakatach sa palace sie FW-190 (w czasie Bitwa o Anglie).  Hmm.. 

 

Ale chce dodac, ze jestem nadal jestem pozytywnie nastawiony...

 

Wielka szkoda, że film i plakat był TYLKO INSPIROWANY powieścią Arkadego Fiedlera, może wówczas - tu moja tylko hipoteza, że odnosiłby się nie do zdarzeń/wydarzeń fikcyjnych.

 

 

b8NI2MV.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, Dywizjon 303 ma ciut dłuższą historię niż tylko te kilka tygodni akcji w czasie Bitwy o Anglię. ;)

Bądź dobrej myśli. Może pokażą też rajd na Dieppe, albo osłonę konwojów czy Overlorda?

Ostatnie "Pearl Harbor" też było było trochę rozciągnięte akcją w czasie...

 

No bo przecież twórca plakatu nie włączyłby by Google i nie wpisał "Niemiecki myśliwiec II WŚ, Artwork". ;)

No przecież by tego nie zrobił... ??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie troche gubie. To znaczy co? W przypadku "Dywizjonu 303" i "Hurricane" ten sam film o roznych tytulach i mniej lub bardziej odmiennej zawartosci powstal, czy chodzi o dwa rozne filmy o tej samej tematyce?

303 Bitwa o Anglię - film angielski premiera 17 sierpnia b.r

Dywizjon 303 - film polski premiera 31 sierpnia b.r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Czyli dwa rozne filmy, jesli dobrze rozumuje. U nas tytul angielskiego, zdaje sie, bedzie brzmial "Hurricane: Squadron 303":

https://www.moviepilot.de/movies/hurricane-squadron-303

 

Wyswietlenia polskiego filmu raczej sie tutaj nie spodziewam. Trzeba bedzie na Blu-Ray czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem w kinie ! Film faktycznie szału nie robi. Jest kilka dobrych scen (lądowanie płonącego samolotu, pogaduszki Anglików). Strzelanki mnie nie interesowały. Zresztą animacja komputerowa raczej słabowata. Wątek o rozmodlonym (nawiedzonym religijnie pilocie) był dla mnie nowością .Dobrze pokazana arogancja wyspiarzy jest ostrzeżeniem aktualnym do dziś....

Ogólnie puszczalska blondyna fajna , Zumbach nieźle pokazany. Scena ze złożeniem niemieckiego spadochronu dobrze zrobiona.

Tak naprawdę to książka "Sprawa Honoru" jest zasadniczo wszystkim ważnym na temat 303.

 

Obejrzenie tego filmu jest mało obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się lepszej animacji . Te niemal natychmiast płonące i rozpadające się ogony Dornierów są klasycznym niezrozumieniem chwili. Ale pończoszki...………. wspomnień czar ! To był afrodyzjak !

Przecież byli młodymi jurnymi chłopami działającymi w skrajnym stresie, więc zrozumiałe są działania poza lotniskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w filmach gra, to wiem. Tylko ten uśmiech nie pasuje do wizerunku pilota, który parę godzin temu zestrzelił X messerów i ledwo uszedł z życiem. Ale też nie jest to najbardziej istotne w kontekście tego filmu :)

A jaką Twoim zdaniem powinien mieć minę? Skakać z radości czy wciąż trząść się ze strachu i modlić bo udało się przežyć kolejny dzień? Skąd wiesz jak Ty byś wyglądał po wyjściu z samolotu po walce?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w filmach gra, to wiem. Tylko ten uśmiech nie pasuje do wizerunku pilota, który parę godzin temu zestrzelił X messerów i ledwo uszedł z życiem. Ale też nie jest to najbardziej istotne w kontekście tego filmu :)

 

To też Ci nie pasuje?

post-8532-0-89226900-1535023847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w filmach gra, to wiem. Tylko ten uśmiech nie pasuje do wizerunku pilota, który parę godzin temu zestrzelił X messerów i ledwo uszedł z życiem. Ale też nie jest to najbardziej istotne w kontekście tego filmu :)

Po locie bojowym ( tu akurat Amerykanin po locie na osłonę bombowców nad Europę ) to mniej więcej tak wyglądali:

http://www.americanairmuseum.com/person/215236

Zapisane godziny, kursy na ręce i odcisk machy na twarzy  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.