Skocz do zawartości

Motoszybowiec z Arthobby


Oko 007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, nadeszła jesień a z nią chęć na nowy model. Po Fascynacie nic ciekawego się nie dzieje, więc mam zamiar zaopatrzyć się w lekki termiczny model motoszybowca o rozpiętości płata 2,5-3,5m. Ciekawe modele proponuje firma Arthobby, firmy nie znam i modeli tez nie, więc chciałem zasięgnąć opini kolegów którzy mieli lub mają takie modele jak

Vortex-EV 2,5M

Serenity-EV 2,5M

Odyssey-EC 2,7M wersja z klapami 

Ibis-ET3M

Solaris-EV3,1M

High Aspect-ES 3.1M

Avatar 3,4M  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Firma znana i szanowana...za granicą :) Nigdy nie słyszałem nic złego o ich modelach. Rozmawiałem osobiście z kolegą, który miał Fidelity i Solarisa. Oglądałem też ostatnio Solarisa w sklepie. To bardzo uniwersalny szybowiec, radzi sobie w termice bardzo dobrze. Konstrukcja pozwala też poszaleć. Sam mam go na celowniku:)

Modele wymagają trochę pracy aby je ulotnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyciąć klapy, lotki. Skrzydło jest pokryte gołą balsą. Trzeba polakierować lub okleić folią. Skrzydło (w Solarisie) trzeba skleić na środku. Trzeba też skleić kadłub który jest dwuczęściowy itp...

Może to nie dużo, ale porównuję na przykład z modelami z TopModel, kóre można praktycznie ulotnić w jedno popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to lotki i klapy są już zaznaczone gdzie trzeba je wyciąć. A gdzieś obiło mi się o uszy że modele z ostatnich czasów produkcji mają  już fabrycznie wstawiony zawias lotek i klap. Avatara widziałem na allegro, ale raz że wolał bym nowy model, a dwa to wolę model po poprawkach a nie prototypowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem/miałem w ręku  tego Avatara z allegro  -piękny. Warto.

Gdyby nie to że dopiero co kupiłem 2 inne modele... to pewno bym kupił.

 

     w miarę możliwości kupuj od konstruktora bezpośrednio w wytwórni  -miła ciekawa rozmowa, dyskusja...-zawsze łatwiej dogadać szczegóły -np bardziej wykończony model... robią modele w różnym stopniu wykończenia -pewnie "gotowce" idą głównie na eksport -a na biedniejszy polski rynek głównie te do wykończenia...

 

 

Ogólnie miałem 3 różne modele z art hobby (ale inne starsze niż pytasz) wszystkie dość mocne i bardzo lekkie -właśnie lekkość jest charakterystyczną cechą modeli tej firmy. I fajnie latały -tak "lekko" szły za ręką  i miały spory zakres prędkości -niby termiczne ale troszkę się dawało i poszaleć.

 

Niedawno widziałem kilka ich nowych modeli -piękne. Niestety widziałem je tylko statycznie na półce... nie było okazji podziwiać w locie -chyba że na youtube...    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście # 7 Tomek już napisał, że tego nie chce :( .

Tak się składa że po dłuższej rozmowie telefonicznej z konstruktorem zdecydowałem się jednak na tego z Allegro. Czy dobrze zrobiłem? się okaże po pierwszych lotach, które odbędą się nie wcześniej jak na wiosnę :(.

Witku, osobiście do Łodzi nie pojadę bo mam kawałek, pozostaje mi tylko zaufać Panu Krzysztofowi i odebrać model od kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Odyssey'a i mogę tylko powiedzieć, że latanie nim jest niesamowite, Jedyny problem z tak doskonałymi modelami to to, że łatwo znikają z oczu, szczególnie gdy są ustawione dokładnie przodem lub tyłem do pilota i daleko... Wytrzymują naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Odyssey'a i mogę tylko powiedzieć, że latanie nim jest niesamowite, Jedyny problem z tak doskonałymi modelami to to, że łatwo znikają z oczu, szczególnie gdy są ustawione dokładnie przodem lub tyłem do pilota i daleko... Wytrzymują naprawdę dużo.

Pawle właśnie szukam modelu o dużej doskonałości aerodynamicznej i mam nadzieję że Avatar mi do udostępni :) jak go ulotnię to opisze moje wrażenia i porównam z innymi modelami które miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyssey-a teraz sprzedają chyba tylko z klapami i takiego mam. Setup generalnie wg zaleceń producenta (silnik Arthobby), z serwami Turnigy 11MG.  Dwa na początku spaliłem, bo za ciężko chodziły klapy, więc warto zadbać żeby dość lekko chodziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.