Skocz do zawartości

TURBINATOR


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ruch u nas w jetach mały toteż dorzucam fotkę częściowo oklejonego.

 

post-143-0-38435300-1487797330_thumb.jpg

 

post-143-0-08527000-1487797350_thumb.jpg

 

 

Aktualnie walczę z podwoziem, ceny łamanych goleni są dla mnie dość zaporowe dlatego postanowiłem je zrobić we własnym zakresie, na podstawie zdjęć, rysunków i tego co już widziałem narysowałem golenie, które potem dopieszczone zostały w AutoCad.  Kupiłem tez już Aluminium PA6 i będę próbował coś z tego zrobić. Jeśli coś z tego będzie to pojawi się to niżej. Docelowo chciałbym zrobić coś w tym stylu.

 

post-143-0-69865600-1487797489.jpg 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam nieprzerwanie choć finisz wychodzi mi bardzo powoli. Skończyłem zabawę w oklejanie, jest nieźle choć mogło by być lepiej. Nie jestem zadowolony z przejścia kadłuba w ogon ale tam powierzchnia jest wklęsła i folia kurcząc się układała się po swojemu a nie tak jak ja bym tego oczekiwał. Pocieszam się tym że z daleka nie będzie widać. Mam też już komplet wyposażenia i nawet uruchomiłem z ciekawości silnik. Jak na takie maleństwo to trzaska się podobnie głośno jak P80 :)

 

post-143-0-29594500-1488822949_thumb.jpg

 

Pracuję również nad goleniami. Wytoczyłem i teraz będę walczył z frezarką. Najpierw jednak muszę okiełznać to urządzenie. 

 

post-143-0-41982600-1488823007_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad goleniami trwają. Jak się okazuje obróbka metali nie jest wcale tak skomplikowania i po odrobinie treningu wydaj mi się że idzie mi całkiem nieźle. Został mi do wykonania jeden element i powiercenie otworów na śruby. Jedna goła goleń wazy 60 gram. Pewnie ze sprężyną będzie z 65- 70. Co najważniejsze wydaje się być bardzo solidna. Mam nadzieję że te golnie się sprawdzą. Muszę jeszcze narysować i wykonać przednią goleń. Nie bardzo wiem jakie kola kupić, u nas w sklepach kół do jetów nie ma. 

 

post-143-0-51379500-1488985898_thumb.jpg

 

post-143-0-99144700-1488985917_thumb.jpg

 

post-143-0-93052700-1488985937_thumb.jpg

 

post-143-0-37292000-1488985956_thumb.jpg

 

post-143-0-46795300-1488986039_thumb.jpg

 

post-143-0-39466500-1488985986_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze ogarnąłeś temat goleni.

Co do kół możesz spróbować Nona Air. Są bardzo lekkie ale w całości plastikowe. Możesz tez sprawdzić te z Nastika 77 mm.  Nie nadaję się do hamulców ale są solidne i tanie.

http://www.nastik.pl/kolo-gumowe-felga-aluminiowa-77mm-p-5304.html

Używam takie w L39 1:6.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiar na koła, są całkiem w porządku. Gdyby nie brak odpowiednich sprężyn to można by powiedzieć że skończyłem. Kupiłem kilka rodzajów sprężyn ale wszystkie są za słabe i wahacze siadają do zera. Jak nic nie znajdę to przyjdzie mi zlecić wykonanie, a trochę mi się już spieszy bo chciałbym już się wybrać z nim na lotnisko. 

Następne zdjęcia z lotów i ile poleci :)

 

post-143-0-09197900-1489690907_thumb.jpg

 

post-143-0-78454700-1489690927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Poleci! co ma nie polecieć! ;) .

Kilka lat temu zamawiałem sprężyny robione na zamówienie. W Bielsku, albo w Andrychowie, kurcze, nie pamiętam :huh: , firmę znalazłem w sieci. Na stronce był nawet kalkulator do obliczenia siły, śred. drutu, ilości zwojów, itp.

 

E: tutaj

http://www.springs.com.pl/oblicz.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Robercie za namiar na sprężyny ale te były by dla mnie za krótkie. Moje amatorskie podwozie wymaga sprężyn o długości 47mm. Na szczęście bez problemu wykonano mi 5 kompletów za całe 40 zł o parametrach jakie były mi potrzebne. Będą na zapas.  Także teraz podwozie pracuje dobrze i jestem zadowolony z efektu. Zobaczymy jak się sprawdzi w warunkach bojowych. Zważyłem całość i masa modelu bez paliwa wynoś 7,6kg. Było by lepiej ale wyważenie dodało niecałe 200 g ołowiu w samym dziobie.  Z tego wyniku też jestem zadowolony. Czekam na lotną pogodę, może już w przyszły weekend się uda.

 

post-143-0-52640500-1490351656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, super model. Na pewno poleci - skrzydła ma, silnik ma, wygląd ma i nic więcej do lotu nie trzeba ;) .
Jak będziesz na lotnisku, to zrób jeszcze zdjęcie swojej osoby z modelem postawionym w pionie. Na zdjęciach nie widać, że ma dwa metry długości - kawał modelu!

 

Czekam na fotorelację z oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda dopisała i udało się oblatać model. Co prawda zrobiłem tylko jeden lot ponieważ wybrałem się po pracy i na lotnisko dotarłem o 17.30 wiec czasu na drugi lot już prawie nie było gdyż się zaczęło ściemniać. Spodziewałem się, że będzie gorzej ale model lata i to bardzo dobrze. Nie wymagał praktycznie nic trymerowania, odjąłem dosłownie z 3 ząbki z wysokości. Podwozie super, kapitalnie amortyzuje. Ciesze się, że zrobiłem je samemu. Jedyny mankament to zbiornik paliwa, 1,5 litra to za mało. Zrobiłem kilka okrążeń, jedną przymiarkę i jedno lądowanie i gdybym zrobił jedno okrążenie więcej to brakło by mi paliwa. Timer miałem ustawiony na 5 min od momentu podniesienia przepustnicy. Po zapikaniu przeszedłem do lądowania. Muszę ustawić na 4 minuty lub zrobić większy zbiornik. 

Za duże zrobiłem  też wychylenia sterów przez co model był nieco nerwowy ale to doreguluję, za to kapy są super skuteczne i fajnie się ląduje. Mankamentem jest też mój samochód. Ciężko jest zmieścić 2 metrowy model do Punto ale nie ma rzeczy niemożliwych:)

 

Przygotowania do startu: 

 

post-143-0-87690800-1490637685_thumb.jpg

 

post-143-0-42566500-1490637834_thumb.jpg

 

A teraz najlepsze materiał wideo sporządzony telefonem przez żonę. Przy kolejnych lotach postaram  się nagrać coś więcej. Na razie tak na smaczek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda dopisała i udało się oblatać model. Co prawda zrobiłem tylko jeden lot ponieważ wybrałem się po pracy i na lotnisko dotarłem o 17.30 wiec czasu na drugi lot już prawie nie było gdyż się zaczęło ściemniać. Spodziewałem się, że będzie gorzej ale model lata i to bardzo dobrze. Nie wymagał praktycznie nic trymerowania, odjąłem dosłownie z 3 ząbki z wysokości. Podwozie super, kapitalnie amortyzuje. Ciesze się, że zrobiłem je samemu. Jedyny mankament to zbiornik paliwa, 1,5 litra to za mało. Zrobiłem kilka okrążeń, jedną przymiarkę i jedno lądowanie i gdybym zrobił jedno okrążenie więcej to brakło by mi paliwa. Timer miałem ustawiony na 5 min od momentu podniesienia przepustnicy. Po zapikaniu przeszedłem do lądowania. Muszę ustawić na 4 minuty lub zrobić większy zbiornik. 

Za duże zrobiłem  też wychylenia sterów przez co model był nieco nerwowy ale to doreguluję, za to kapy są super skuteczne i fajnie się ląduje. Mankamentem jest też mój samochód. Ciężko jest zmieścić 2 metrowy model do Punto ale nie ma rzeczy niemożliwych:)

 

Przygotowania do startu: 

 

attachicon.gifIMG_4652.JPG

 

attachicon.gifIMG_4658.JPG

 

A teraz najlepsze materiał wideo sporządzony telefonem przez żonę. Przy kolejnych lotach postaram  się nagrać coś więcej. Na razie tak na smaczek.

 

 

 

Gratulacje!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.