Skocz do zawartości

Alula


Lord Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A widziałeś na moim filmie jak lata styro - taśmowa? :D EDIT - tamte alule na filmie nie są laminatowe - oryginalna Alula od Richtera jest z EPP, te które robiłem ja i tato i których rdzenie moj kumpel sprzedaje na allegro są wzorowane na modelu SALAZ - kopii Aluli też z EPP bez dodatkowego pokrycia. Też mam zamiar zrobić Alulę z laminatu, ale tylko w celach testowych. Zrób drugą, ale maksymalnie staraj się zmniejszyć opór - schowane serwa i napędy, schowana antena (broń Boże zwisająca za modelem!), jak najmniejszy i opływowy kadłub. Na koniec wszystko na gładko oklej taśmą i wyrównaj ją żelazkiem, masa która sprawia że model lata ok to 160 - 190g. Postaraj się za wszelką cenę zmniejszyć opory, a będzie rakieta.

 

Co do japonki na żywicy - rozumiem że ma to przykrywać węglowy (rovingowy) dźwigar? Jeśli nie, to będzie to ładna ozdoba, i nic poza tym. Japonka klejona na żywicę to żadne wzmocnienie - równie dobrze możnaby przykleić papier. Albo dać pasek żywicy - samej żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do japonki na żywicy - rozumiem że ma to przykrywać węglowy (rovingowy) dźwigar? Jeśli nie, to będzie to ładna ozdoba, i nic poza tym. Japonka klejona na żywicę to żadne wzmocnienie - równie dobrze możnaby przykleić papier. Albo dać pasek żywicy - samej żywicy.

 

 

japonka jest zamiast taśmy, aby przycisnąć rowing do skrzydła, gdyż będę stosował L285...

 

a taśma papierowa na stałe brzydko będzie wyglądać... zda to egzamin?

 

Chyba jednak skusze się na DLG styrodurowe, wylaminuję paski rowingu i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.