Skocz do zawartości

DLG samoróbka


mucha93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,a więc tak jak w temacie chcę wam przedstawić DLG własnego projektu.Kadłub szybowca wykonany jest z kewlaru (przód) oraz z węgla (belka).Stateczniki styrodur/laminat.

Skrzydła, a więc profil RG 15 (wiem wiem nie do DLG ale akurat takie wzorniki miałem :) )

rdzenie styropianowe od góry 4 paski rowingu 16 g oraz keson z balsy 2mm, dół 3 paski rowingu.Lotki pełne z balsy.

 

Dane:

Rozp. 1200mm

Dł. 1160mm

Cięciwa na środku 190mm

na końcówce 140,5mm

Pow. 21.7 dm^2

Waga 370 gram :/

Wyposażenie :

Kierunek i wysokość HS-55

Lotki TP-SG90

 

dsc00022tw6.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=kYiYziYP77k

 

Filmik przedstawia pierwsze próby dlg więc proszę o wyrozumiałość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, pragnę zaprezentować Wam nową rzutkę (no nie taką nową bo już dłuższą chwile nią latam tylko nie było czasu opisać ;) ).Skrzydła oraz stateczniki są zrobione techniką VB.Kadłub to kevlar z węglem.

Dane:

Rozp. 1500mm

Dł. 1160mm

Waga ok. 315 gram (wiem że ciężko bo dźwigary źle zrobiłem :P )

 

Lata całkiem dobrze czasy od 45 sek do 1.30 min , a rekord w dobrej termice ok. 5 min.

Fotki:

obraz009cl8.jpg

(to białe na skrzydle to światło)

 

obraz010rw4.jpg

 

obraz011wi5.jpg

To nie jest krzywe tylko skrzydło do zdjęcia nie było przykręcone dobrze oraz wiem, że dźwigienki za daleko od osi ale jakoś nie było okazji do naprawienia tego :roll: :oops:

obraz012tb8.jpg

 

 

W budowie nowa rzutka już z myślą o zawodach ale więcej na ten temat jak będzie już w miarę gotowa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwilowym braku nowości skrzydełka zawitały w worku :), po nocce wyglądają tak :

obraz020oy6.jpg

obraz022jk5.jpg

 

Myślę ,że wyszły dobrze :) tylko troszeczkę dźwigar za głęboko na tym jednym co zdjęcie jest ale to prawie niewidoczne reszta jest równiutka :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po długiej nieobecności coś się ruszyło , mianowicie zrobiłem drugie skrzydełka (dla siebie) nie będę dawał fotki bo są podobne :D, no i po walce z formą powstał 1 kadłub (dziś wyciągnąłem z formy więc jeszcze nie sklejone połówki) :

dsc00163r.jpg

dsc00164u.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.