Skocz do zawartości

Budowa cessny z epp


modelarz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowy latałem gdy miałem 7 lat i nawet nie źle mi szło robiłem akrobacje teraz jestem już trochę większy mam już akrobata techone angel z epp 3d teraz chciałbym rozpocząć budowę cessny z epp czy możecie mi podesłać plany i podpowiedzi co do budowy

myślałem o wymiarach długość do 900 mm a rozpiętość do 1000 mm wago do lotu około 600 g silnik ma ciąg 800 g wydaje mi się że epp o grubości 5 mm będzie idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj na forum.

 

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na dwie sprawy (myślę, ze koledzy nie będą mieli mi za złe)

Po pierwsze:  to nie wysyłkowe zamawianie planów, w dziale: Plany poszukaj może znajdziesz coś co ciebie zainteresuje.

http://pfmrc.eu/index.php?/forum/31-plany/

 

Po drugie: W dziale: modele elektryczne, najpewniej znajdziesz jakieś relacje z budowy interesującego Ciebie samolotu, lub jakiegoś podobnego. Technologia budowy jest tat sama.

http://pfmrc.eu/index.php?/forum/12-modele-elektryczne/

 

Zachęcam do przeszukiwania forum, jest tu wiele ciekawych relacji z budowy, które pozwolą poznać tajniki wykonania takiego model.

 

Wiedza zdobywana samemu jest cenna, podana na tacy zazwyczaj nie przedstawia żadnej wartości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady jednak postanowiłem budować cessne z podkładu pod panele jest to mój pierwszy model który od podstaw buduję, podkłady są tanie więc wyjdzie co wyjdzie a epp by było szkoda wydrukowałem już sobie szablony ale mam pytanie co do ogona niewiem jak go wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę budował z pomysłu i trochę z planów które podpowiadają mi tylko o kształcie dlatego chciałem jakieś bardziej szczegółowe mam wydrukowane szablony kadłuba i łezki na skrzydła nie wiem jak się to nazywa które sam tworzyłem zgadnijcie w czym ? w pancie może to śmieszne ale robiłem o rzeczywistych wymiarach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie wiem czemu nie mogłem dodać przy innych tematach więc dodałem tu dodam jeszcze że chce użyć silnik abc power 180 wat ciąg 830 g taki jak w moim akrobacie chciałbym że by model miał duży zapas mocy chciałbym dodać zdjęcia ale nie wiem jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 łezki na skrzydła nie wiem jak się to nazywa 

Łezki??? Dajże spokój chłopie...

Toć zwykła przyzwoitość wymaga, żeby początkujący konstruktor wziął do łapy książkę ( tak, taką starodawną, papierową ) i przyswoił sobie choć podstawowe terminy z zakresu nazewnictwa i konstrukcji samolotu. 

Także, z szacunku dla swoich forumowych interlokutorów, zaczął używać wielkich liter i znaków przestankowych, aby rozumienie swoich myśli przelewanych na monitor, uczynić łatwiejszym dla czytających. I nie ma znaczenia że to forum modelarskie a nie traktujące o gramatyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wszystko panowie ale co do nauki to dopiero się uczę, czytam moglibyście się podzielić doświadczeniem i planami co do budowy, nie mogę dodać dalej tematu do innej kategorii i w regulaminie jest o tym wspomniane powinienem już móc dodać ale nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.