Skocz do zawartości

SG 38 skala 1:4


Wojtek I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Michale nie wszyscy słuchamy tej samej muzyki. Rozumnie dobry żart.Piszę jak najbardziej zrozumiale opisowo.Do naszego pisania sporo młodzieńczego słownictwa(dobrze rozumnie) OK! Żeglarskie nazewnictwo wyjaśniam ma tam sporo (linek) jak w SG-38.Głupio nazwać wszystko naciągami.Wybaczam ten żart. Stojąc na zajęciach przed młodymi modelarzami nie tylko latającymi wyjaśniam bardzo często opisowo.

Pozdrawiam

Marian  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A autor wątku mogłby jednak nie kaleczyć naszego języka w piśmie, bo fatalnie się to czyta.

 

daj spokój, nie czepiaj się, Marian to taki "Yoda" na naszym forum. Może i ciężko się czasem czyta, ale to człowiek z WIELKĄ PASJĄ i ma to coś, no i jego praca z młodymi modelarzami, żeby zaszczepić im bakcyla tego fajnego hobby, WIELKI SZACUNEK.

 

Brałem kilka lat temu udział z moimi dziećmi w zajęciach jakie zorganizował na hali w Warszawie, dzieciaki były mega zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oj szklanka wody......burza nie tylko słowna.

Szukam zapisanego profilu mojego skrzydła po w stronach :(   bo pamięć ulotna opracowaliśmy wspólnie.

post-14202-0-26457300-1520763417_thumb.jpg

Zbliżam się do wydłużenia skrzydła profil pokazuje jak nisko biegnie cięciwa profilu.

post-14202-0-53377600-1520763705_thumb.jpg

Wracam do przemyśleń jak zabudować aby spełniało swoje zadanie mocne w momencie uzbrajania kadłuba w skrzydła to nie tylko waga samemu składać,kawałek płata a na lotnisku zawsze wieje.

Zadaje sobie pytanie jak i czytających poproszę o nazewnictwo linek(naciągów odciągów) skrzydeł zrozumiałych dla pomocnika przy składaniu modelu.

Pozdrawiam

Marian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dwóch dni męczy mnie SKS wiek. Stanisław na to wyciągnął obolałego na lotnisko po dychałem prawie wiosennym powietrzem. Przymierzyłem dziś w końcu w jakim miejscu jest cięciwa(głębokość płata).

post-14202-0-40472200-1520874554_thumb.jpg

Patrząc z boku lepiej się prezentuje.

post-14202-0-87419400-1520874657_thumb.jpg

Pozaznaczałem układ wydłużenia płata. Zajęcia spowolnione klejenie bez aktywatora na CA spowolnione :angry: muszę odwiedzić sklep.

Pozdrawiam

Marian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka skrzydła. Wydłużenie to inna rzecz. Kwadrat rozpiętości /powierzchnię . Też z Wikipedii .

Co do nazewnictwa tej  całej druciarni sugeruję pozostać przy określeniach prostych np. naciąg lewego skrzydła  albo linka naciągu lewa/prawa.

Nie musisz ty się uczyć i pomagier też nie  będzie gubił się w nowomowie jak dla niego. Żeglarskie określenia nie są najlepszym pomysłem . A jak pomocnikiem będzie Arab z Sahary to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian- kibicuję Ci po cichu, ale mocno. Fajna robota, zdjęcia są mocną stroną tej relacji. W takich modelach, tzn, fotel na patyku i trochę skrzydeł z tyłu, najważniejszym elementem wystroju jest pilot- masz już jakiegoś kandydata na to piękne siodełko, albo jakiś zamysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbjanik zadałeś ciekawe pytanie.Patrząc z przodu fotel to spora powierzchnia oporu czołowego,jak dojdę do mocowania pedałów zobaczę jak to prezentować się będzie. Nie mam narazie pomysłu na pilota.Wnuczka mieszka w Szczecinie co jakieś lalki,do przymierzenia ;) .Pilot był by tu klawym uzupełnieniem.w buty dałbym ołów do wyważenia Zbyszku ale się rozmarzyłem.

Pozdrawiam

Marian  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian- to marzenie to moim zdaniem MUS. Jeszcze jakiś Spitfire bez "chłopka" w kabinie- trudno, niech będzie. Ale tu nie da rady bez. Ale marzenia się spełniają.... i wierzę, że pilot będzie! Jeśli już nie od razu w wersji docelowej, to chociaż płaska sylwetka, kontur odpowiednio pomalowany. A buty- optymalne miejsce na balast- jak u nurka głębinowego  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co za wspaniały dzień.Radosne wpisy :D nie potrafię opisać jak zrobiło się wesoło Roman pokrzepił.Siedzę w domu obolały łykam leki ciągnie mnie do modelarni podłubać w płatach :mellow: dzwonek do drzwi zaciskam zęby z bólu doręczyciel(listonosz) paczka. Adres nadawcy Reda "TEXTIL-MAR"  Nie spodziewałem się przecież przesyłki. Oooo jaka niespodzianka.

post-14202-0-88870500-1520944039_thumb.jpg

To prezent od  Arka(Pacek)materiał na pokrycie modelu Poszewkowy poliestrowy materiał tak marzyłem hura MAM 

post-14202-0-40921400-1520944562_thumb.jpg

Materiał klawo transparentny widać kwiecisty wzorek na mojej pościeli.

DZIĘKI ARKU ale mam sporo motywacji do dalszej zabawy moje hobby.

Pozdrawiam

Marian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbjanik Twoja propozycja pilota w SG-38 pląsa mnie po głowie.Zrobiłem wstępny rysunek. 

post-14202-0-31848500-1520975120_thumb.jpg

Proszę o wyrozumiałość szukam proporcji ciała,stosunek głowy do tułowia tu muszę przypomnieć.Bardziej pamiętam rysunek techniczny. Obiecuje poćwiczę Zbyszku do końca tygodnia narysuje pilota.To Zbyszku Ty mnie mobilizujesz dzięki. Znalazłem w internecie stronki jak rysować, miękki ołówek w dłoń blok do rysowania poproszę o wsparcie i tolerancje ciało jest dla mnie obco wygląda jak karykatura.

Pozdrawiam

Marian   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzał bym stosowanie lalki/zabawki jako "pilota" , mają one najczęściej niewłaściwe proporcje (zbyt duża głowa w stosunku do reszty ciała) i kiepsko będzie wyglądała  za sterami, tym bardziej, że nie będzie się dało jej dobrze "usadzić".

Natomiast polecam takie coś - manekin dla plastyków: http://artmal.com.pl/pl/p/MANEKIN-DREWNIANY-MEZCZYZNA-40%2C5-CM/406 największe mają około 40cm wysokości (czyli w skali 1:4 -  niewysoki /młody człek o wzroście 160 cm), mają ruchome stawy, więc łatwo będzie nadać pozycję w kabinie, a głowę można podmienić na jakąś od lalki (żeby była proporcjonalna ma mieć około 5,3 cm wysokości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.