Skocz do zawartości

LOTNISKO w Wicku Morskim


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Wybieram się na wakacje nad morze do Jarosławca. Na mapie satelitarnej znalazłem LOTNISKO w MIEJSCOWOŚCI WickO MorskiE. Opisywane jest jako opuszczone lotnisko wojskowe. Czy Ktoś z Kolegów wie więcej o tym lotnisku tj. czy jest wykorzystywane przez modelarzy. Jeżeli tak to czy gdzieś trzeba się zgłosić "zanim się wystartuje". Zamierzam zabrać ze sobą benzynkę 180cm a niechciałbym wozić jej na darmo.

Z góry dzięKuję za wszelkie informacje jakie macie o tym lotnisku. A przy okazji może warto kontynuOwać szerszy post o lotnisku w WICKU MORSKIM!

 

Pozdrowienia,

 

Darek

ad2386e9a1a981c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poligon jeden z największych w Polsce jest obok to fakt. Ale nigdzie nie znalazłem informacji czy wojsko dalej "gospodarzy" na tym lotnisku. Na zdjęciu satelitarnym na ZUMI na pasie wIdać jakieś pojazdy. Jest to pewnie zdjęcie, które ma już parę lat. Niestety nie da się rozpoznać czy są to pojazdy wojskowe czy cywilne (np. "MODELARSKIE"). Jeżeli jest to teren wojskowy to raczej trudno mi będzie tam polatać. :( . Chyba, że "od KUCHNI" :mrgreen:

Ciekaw też jestem, czy ktoś z modelarzy będzie może na wakacjach w Okolicy Jarosławca czy MIEJSCOWOŚCI Wicko Morskie w terminie 28 lipca 9 sierpnia. Moglibyśmy spróbować razem rozpoznać Lotnisko WICKO MORSKIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

100%!!!!

Byłem w Jarosławcu w czerwcu. Wjazd na teren poligonu jest zamknięty i chroniony przez firmę ochroniarską! Ewentualnie mozna się tam dostać od strony morza, ale nie jest to zbyt wygodne i nie za bardzo bezpieczne, ponieważ odbywaja sie tam ostre strzelania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :( Ssssszzzzzkoda. Pewnie więc odpuszczę i nie będę targał modelu z Krakowa. (żona się ucieszy (nie będzie jechać w bagażniku).

Chyba, że znasz gdzieś w okolicy Jarosławca miejsce gdzie można polatać spalinowymi modelami. Tak, że by ludziom nie przeszkadzać (zwykle to jakieś 1 km od domów) i żeby kawałek lądowiska było?

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale nie znam.

Nie rozgladałem się za terenem do latania.

O lotnisku dowiedziałem sie przypadkiem i poszedłem sprawdzić, co było dalej już Wiesz!

Zawsze możesz zabrać model szybowca lub małego elektryka - taki "sprzęt" łatwo zmieścić w samochodzie i wszędzie polatać.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekaw jestem jak wyszło ci latanie w Jarosławcu.

 

Ja latam zawsze na polanie w Łacku jak mamy zawody na wicku - miejscowość po prawej jak wiezdzasz do jarosławca, trzeba skrecić w prawo przed zakrętem 90st, i ubitą droga jakieś 3km do "plaży" z pomostem, toi toiem

 

Co do wchodzenia na poligon to trzeba przejsc kanał - ok. 1,5 m głebokości ... i pare metrów szerokosci.

 

Żołnierze prawie codziennie chodza na spacery bez przepustki po najważniejsze produkty pitne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ertman_176 !

 

Polatałem na łąkach na południe od Jarosławca. Jest taka droga z Jarosławca na Naćmierz. Asfaltowa szer. 2,5m. Samochódy jeżdżą 1 szt. na 2 godziny. Startowanie i lądowanie kataną v40 z ASP 65 4C bez problemów. Dokoła puściutko i bezpiecznie.

Latanie tylko wieczorem w dzień wieje - jak to nad morzem. W przyszłym roku jak będe jechał nad morze też biorę latadło.

Co do lotniska w Wicku to odpuściłem. Próbowałem się nawet przejść i zobaczyć ale droga o której pisałeś już jest zaszlabanowana a przy szlabanie stoi sobie kibelek z panem, który wcale nie jest skory do rozmowy o zobaczeniu lotniska przez cywila.

 

Muszę znależć na pomorzu jakieś naprawdę opuszczone lotnisko. Jeżeli Ty lub ktokolwiek ma jakiś pomysł to zapraszam na POST.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.