Skocz do zawartości

Poprawność, trwałość i niezawodność za niską cenę - między bajki ?


AMC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze raz :).

 

Corona CS-939MG to właściwie to samo jak 929 wyżej z pewnie innym przełożeniem (nie liczyłem zębów :P). Wykonanie takie samo, fajne wcięcie na przewód, chodzi jak należy i w zestawie są mocowania antywibracyjne, tylko ta jedna plastikowa zębatka (wiem, wiem koło zębate :)) wydaję się trochę bez sensu, ale może ma to jakiś głębszy sens np. (tu tylko moje przemyślenia niepotwierdzone niczym :P) zabezpieczenie czy ograniczenie niszczenia przez wibracje. Jest nieco wolniejsze, wyszło mi teoretycznie 0.15s/60° przy 5V ale może to być obarczone błędem, dane fabryczne mówią o 0.14s/60° (120 klatek wygląda jak wygląda, bo światło mało mimo latarki, a do tego kamera z bliska nie łapie ostrości, a z daleka po cyfrowym zbliżeniu jeszcze gorzej, ale jakiś pogląd daje). No i jak w 929 po otwarciu dobre wrażenie robią przewody do silnika które są dość grube jak na te mini serwa 1.20mm średnicy (mierzone w izolacji). Do odbiornika tak samo 1.20mm i do potencjometru około 0.65mm średnicy w izolacji.

 

Do tego serwo HobbyKing HK15178, ogólnie mam o nich dość dobre zdanie, mam serwa tej serii/marki w Rafiku (tylko 13 i 21 gramowe) i wszystkie łącznie z tymi mają bardzo fajny "gładki" dźwięk :P. Centrowanie można ocenić na filmie, nie ma moim zdaniem żadnych problemów, choć wiadomo to nowe serwa. Odkąd kupiłem te Corony boli brak tego wcięcia na przewód, a tutaj jest to jeszcze gorsze niż w HXT i ciężko wchodzi w dopasowany otwór. Szybkość wyszła tak jak deklarowana 0.12s/60° przy 5V. Wszystkie koła zębate oczywiście plastikowe i brak łożyska. Przewody jak w HXT, te do odbiornika mają średnicę około 1.05mm (w izolacji), przewody od silnika i potencjometru - 0.65mm średnicy. 

 

Zdjęcia przekładni i elektroniki z bliska na filmach (Corona od 3:28, a HK15178 od 3:14).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.