Skocz do zawartości

Sopwith Pup


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dawna myślałem o budowie modelu makiety, i temat rozpoczęty.

Piotr przekazał mi starego swojego Sopwitha na którego podstawie będę budował 3 metrowego, coś może wykorzystam lecz bardziej traktuje go jako wzór.

Pierwsze kroki z pracy nad kadłubem.

Całość pewno potrwa bo praca i obowiązki.

 

post-12589-0-78743800-1479939147_thumb.jpg

post-12589-0-13933900-1479939159_thumb.jpg

post-12589-0-17363800-1479939168_thumb.jpg

post-12589-0-62872900-1479939178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto wycina na ploterze, chciałbym wyciąć żebra do skrzydeł dam sklejkę

Jak nie znajdę to pozostało wycinać samemu lecz z czasem krucho.

 

A goni Cię ktoś? czasami warto samemu większa satysfakcja, powodzenie w budowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czemu wyklejasz między listewkami chyba łatwiej jeden kawałek na całość przykleić .

Zdjęcie wszytko tłumaczy, taki będzie wygląd gotowego,

I dzięki Twojemu pytaniu dopatrzyłem się błędu.

Oklejona pozostaje tylko góra, która będzie pokryta blachą, boki są tylko listewki.

Byłem w dniu dzisiejszym u Henia i również tak ma wykonane więc już zmieniłem. :D

 

Dzięki za trafne spostrzeżenie.. :)

 

post-12589-0-81308700-1480443615_thumb.gif

A goni Cię ktoś? czasami warto samemu większa satysfakcja, powodzenie w budowaniu :)

I masz racje wycinam ręcznie.

Pytałem oferentów usługi i powiem świat na głowie postawiony.

Nikt nie potrafi ocenić ile będzie u niego kosztować usługa wycięcia żeber, to tak jak ja bym moim klientom powiedział wykonam to dla Pana koszty podam przy odbiorze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie wycięcie kompletu żeberek do Pipera 3,5 m wraz z materiałem sklejka dostałem ofertę na  340 zł

 

Ale pozostawiam temat i czekam na info.

Małe zmiany nie będzie bocznego wypełnienia dopatrzyłem się po fakcie na zdjęciach że tylko folia jest w tym miejscu.

Tak wygląda moja praca na tym etapie kończę prace na przodem kadłuba i oklejam + blacha tak jak na zdjęciu powyżej.

 

Oklejam:

 

KOVERALL jest syntetyczną tkaniną imitującą płótno, stosowaną do pokrywania modeli latających - najczęściej redukcyjnych.


Do przyklejania tkaniny do konstrukcji modelu można używać nitrocellonu, innego lakieru lub kleju o odpowiedniej gęstości.
Po przyklejeniu, tkaninę napręża się za pomocą żelazka modelarskiego lub nagrzewnicy. Tkanina może być malowana większością stosowanych lakierów.
Gęstość tkaniny, zapobiega powstawaniu zacieków lakieru na wewnętrznej powierzchni.
 

  • gramatura: [g/m²]: 41
  • wielkość [m²]: 1,3
  • format [cm/cm]: 170 / 76

Cena 54 zł

 

 

post-12589-0-56886600-1480566640.jpg

post-12589-0-34193000-1480566809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.