Skocz do zawartości

Sopwith Pup


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super bardzo ładny no to polatamy.

Zrób wycinankę w swojej ofercie myślę, że trochę chętny znajdziesz. Model podoba się wielu modelarzom.

W lataniu bardzo przyjemny, a gdy nie trzeba wycinać ręcznie to w budowie dla wielu sprawi radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Super bardzo ładny no to polatamy.

Zrób wycinankę w swojej ofercie myślę, że trochę chętny znajdziesz. Model podoba się wielu modelarzom.

W lataniu bardzo przyjemny, a gdy nie trzeba wycinać ręcznie to w budowie dla wielu sprawi radość.

Marku  nie każdy Biniu to Biniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, człowiek zakręcony.

Dzisiejsze pierwsze przymiarki.

Dół gotowy tylko czekam na przyrząd do ustawienia kąta zaklinowania.

Pozostały wykończenia i detale.

Mało miejsca w domu, dla złożenia, jutro na zewnątrz złoże będą bardziej realne zdjęcia.

 

post-12589-0-62527200-1488648452_thumb.jpg

post-12589-0-81290700-1488648488_thumb.jpg

post-12589-0-86499900-1488648512_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Marku , obserwuję postępy Twojej pracy nad modelem pozwoliłem sobie na wstawienie  zdjęcia efektu mojej pracy .

Jakie masz kąty zaklinowania skrzydeł, nic na moim planie nie pisze i zastanawiam się jak mam go ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ,oba płaty  +1.5 statecznik poziomy  + 2.5 do 3 , wznios skrzydła  3 stopnie ( oba )

Oczywiście dzięki za podpowiedz tylko jesteś pewien tego statecznika poziomego ( mi się wydaje jak przestudiowałem literaturę, że górny 0,5+, dolne 1,5+ statecznik na 0) tak ma Heniu ustawiony w swoim 2m.

Dane masz z planu czy z pozyskanych informacji, sory że dopytuje ale tyle wersji krąży że sam już nie wiem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ,oba płaty  +1.5 statecznik poziomy  + 2.5 do 3 , wznios skrzydła  3 stopnie ( oba )

Mnie to też dziwne że statecznik poziomy ma jakiś kont zaklinowania inny niż zero .Według mnie jaki ustawimy to w locie on się razem z modelem ustawi na 0 takie jest moje rozumowanie i praktyka skrzydło jedno czy ich wiele jak ustawimy tak zostaną w locie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dzięki za podpowiedz tylko jesteś pewien tego statecznika poziomego ( mi się wydaje jak przestudiowałem literaturę, że górny 0,5+, dolne 1,5+ statecznik na 0) tak ma Heniu ustawiony w swoim 2m.

Dane masz z planu czy z pozyskanych informacji, sory że dopytuje ale tyle wersji krąży że sam już nie wiem. :(

plany Toni Clark kit też

post-16922-0-42296100-1488746140_thumb.jpg

post-16922-0-20510800-1488746153_thumb.jpg

post-16922-0-83653600-1488746166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Byłem przekonany że wyznaczany jest do środka żeberka cięciwy a nie do dolnej części.( tak mierzy kątomierz modelarski do tego przeznaczony)

Jeżeli by patrzeć na zdjęcie nr 2 to jest tył podniesiony +1,5 czyli zaklinowanie było by na minusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

W moim zdjęcie pokazuje oś kadłuba i od tego jest wszystko mierzone

Mnie to też dziwne że statecznik poziomy ma jakiś kont zaklinowania inny niż zero .Według mnie jaki ustawimy to w locie on się razem z modelem ustawi na 0 takie jest moje rozumowanie i praktyka skrzydło jedno czy ich wiele jak ustawimy tak zostaną w locie .

W Binia  kaczorku   4.5 stopnia

Wielkie dzięki.

Byłem przekonany że wyznaczany jest do środka żeberka cięciwy a nie do dolnej części.( tak mierzy kątomierz modelarski do tego przeznaczony)

Jeżeli by patrzeć na zdjęcie nr 2 to jest tył podniesiony +1,5 czyli zaklinowanie było by na minusie?

 

Wielkie dzięki.

Byłem przekonany że wyznaczany jest do środka żeberka cięciwy a nie do dolnej części.( tak mierzy kątomierz modelarski do tego przeznaczony)

Jeżeli by patrzeć na zdjęcie nr 2 to jest tył podniesiony +1,5 czyli zaklinowanie było by na minusie?

Tez tak myślałem ,ale poszedłem do Binia Peksy z planami ,przemierzył plany i oba na  +1,5  stopnia

post-16922-0-92964500-1488747296_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawiłem płaty 1,5 dolny 1 górny, ale statecznik na 0 ( mam odkręcany więc zawsze mogę podłożyć) zgodnie z pomiarem u Henia jego modelu, który lata prawidłowo - sprawdzone w locie.

 

A poniżej kątomierz modelarski do ustawiania kąta zaklinowania skrzydeł i statecznika, super przyrząd Heniu mi użyczył do ustawienia.

post-12589-0-04420000-1488829696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwupłatach, tak jak u Henryka dobrą zasadą jest mniejszy kąt zaklinowania górnego płata. Tak aby były lekko zbieżne. Poprawia to bardzo zachowanie w locie, podczas gdy nawet lekko rozbieżne zaklinowania, właściwie uniemożliwiają prawidłowy lot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dwupłatach, tak jak u Henryka dobrą zasadą jest mniejszy kąt zaklinowania górnego płata. Tak aby były lekko zbieżne. Poprawia to bardzo zachowanie w locie, podczas gdy nawet lekko rozbieżne zaklinowania, właściwie uniemożliwiają prawidłowy lot.

 

Wydaje mi się ze bardziej istotne jest żeby płaty nie byly równolegle. w pt 17 mam mniejszy kąt natarcia dla dolnego niz dla górnego ale na dolnym sa lotki. Wszystko zależy od konstrukcji ale napweno nie moga byc równolegle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli chodzi o kąt zaklinowania płatów w wielopłatach to bardzo duże znaczenie ma profil jaki stosujemy , to on w dużej mierze decyduje o  kącie zaklinowania płatów.Również jeżeli chodzi o kąt zaklinowania statecznika poziomego, to wcale nie musi być na zero ,są samoloty i modele gdzie ten kąt jest inny

a jaki masz profil w swoim PUPIE , Ja teraz jestem na etapie projektu skrzydeł do Nieuporta 11 o rozpiętości 2,2m i mam wytypowane trzy profile ,trzeba je przeanalizować i zasymulować wtedy dopiero wybiorę profil , model w założeniach ma latać realistycznie a nie jak akrobat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u kolegi Henia na takim samym tylko 2 m który lata i to można ze spokojem powiedzieć że jak po sznurku w locie i w lądowaniu.

Wiedzy nigdy za wiele więc załączam rysunek mojego profilu lotki na dolnym płacie.

 

post-12589-0-59100900-1489942057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.