Skocz do zawartości

Historyczny wynik naszych lotników , którzy lataja zimą


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się , że warto wpomnieć o niezwykłym wyczynie naszych skoczków narciarskich w Klingental .

Po raz 1 -wszy w całej histori skoków zajeli 1 miejsce , oczywiście nie każdy to wie , że jeden z nich jest modelarzem.

Dlatego postanowiłem napisać ten temat , pozdrawiam ich i życze dalszych sukcesów .

BRAWO DAWID tak trzymaj pozdrowienia dla całej drużyny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki wszystkim za miłe słowa;) Wynik fajny i budujący, ale trzeba pracować dalej żeby takich wyników było coraz więcej;)

 

 jeszcze Adama Małysza nie zaraziłem modelarstwem, pomimo ze udało mi sie zarazić kilku moich krajanów z Wisły

 

Eeee opowiadasz, dronem lata (choć racja, modelarstwem ciężko to nazwać:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło czy w tej dyscyplinie można skakać sobie amatorsko? Trzeba mieć jakieś uprawnienia, licencje, kategorie zdrowia? Nie żebym zamierzał :) ale trochę jest ciekawa popularność sportu tak totalnie elitarnego. To już łatwiej stanąć do rywalizacji z Sebastianem Kawą - no chyba? Chociaż jak sławny "Orzeł" dawał radę... lubiłem go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa;) Wynik fajny i budujący, ale trzeba pracować dalej żeby takich wyników było coraz więcej;)

 

 

Eeee opowiadasz, dronem lata (choć racja, modelarstwem ciężko to nazwać :P)

Dawid, bardzo się cieszę, że jesteś na forum i mogę Ci bezpośrednio pogratulować.

No więc gratulacje dla Ciebie i chłopaków! :) Życzę Wam jak najwięcej takich sukcesów i trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło czy w tej dyscyplinie można skakać sobie amatorsko? Trzeba mieć jakieś uprawnienia, licencje, kategorie zdrowia?

Można, ale nie jest to takie proste. Są w Polsce osoby które skaczą totalnie amatorsko, jednak największy problem to sprzęt,koszty treningów też nie są pomijalne. Nie można go kupić w każdym sklepie a nowy jest okropnie drogi. Zawodnicy nie mogą sprzętu sprzedawać więc rynek wtórny praktycznie nie istnieje. My sprzęt używany ale jeszcze nadający się do użycia oddajemy klubom i one nim zarządzają dla młodszych zawodników. Więc najprościej jest zapisać się do klubu sportowego, tylko że wtedy już ciężko mówić o amatorskim skakaniu. Licencja i książeczka z badaniami lekarskimi jest wymagana przy starcie w zawodach ale również na treningach.

 

Dołączam Dawid do gratulacji dla Ciebie i reszty Ekipy, ale Wiesz, że jak już "mamy Cię" na forum to gdy zdarzy się gorszy wynik to "ochrzanimy" ? :D :D :D

Taki już jest sport że 10 razy nie wyjdzie, ale za 11 się uda i wtedy ma człowiek banana na twarzy. Podobne to jest do np. ćwiczenia jakichś figur modelem i chyba każdy na sobie doświadczył że mimo że się takiej figury nauczył to nie za każdym razem wyjdzie idealnie :P

Można by tu zacytować kolegę ze skoczni "Jak się nie przewrócis, to się nie naucys", i coś w tym jest, a mi zostaje mieć nadzieję że szydera nie będzie zbyt duża:p

 

Sport podobnie jak modelarstwo docenia cierpliwość i pracowitość, więc trzeba przyjąć konstruktywną krytykę, wyciągać wnioski i dalej pracować nad sobą. A taka praca chyba nigdy się nie kończy:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a mi zostaje mieć nadzieję że szydera nie będzie zbyt duża ...

 

 

Oczywiście, że nie bo jak sam Piszesz:

Sport podobnie jak modelarstwo docenia cierpliwość i pracowitość ...

Coś tam też o tym wiem bo w młodości byłem szablistą i w modelarstwie zawodnikiem F2C, a moja siostra startowała na czterech letnich olimpiadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid to prawda? :)

 

 

Trochę przesadzona wizualizacja:P Ostatnie 2 lata też sporo pracowałem nad tym żeby wysokości było mniej, a więcej zostawało prędkości. To się przekłada na jakość skoków.

Ale fakt był okres w którym nie raz wysokości było na tyle dużo, że nawet ja się zastanawiałem czy uda się to bezpiecznie wylądować:P Chociaż i tak gorszym doświadczeniem było wylecenie poza spad skoczni i przed oczami miałem tylko las;/ Na szczęście wtedy wysokości było na tyle dużo żeby wrócić na skocznię:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niektórzy dziennikarze zadają takie pytania że inaczej się odpowiedzieć nie da:P A że z Pietra zrobili największego śmieszka to najczęściej jest cytowany, a reszty albo nie puszczają albo się rozchodzi po kościach;P Ale jakbym miał być dokładny to nie on jest u nas najśmieszniejszy i ze wszystkich sytuacji dobrą książkę by można było napisać:P

Ale fakt, musi być u nas wesoło, inaczej byśmy się pozabijali bo przebywamy ze sobą pewnie z 330 dni w roku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.