Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piper J3C konstrukcja z rurek

Piper makieta kostrukcja spawana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

#41 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 950 postów
  • SkądGóra Kalwaria
  • Imię:Arek

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:33

http://www3.towerhob...093p?&C=RDA&P=7 może sie przyda

• 0

#42 Mundek

Mundek
  • Modelarz
  • 48 postów
  • SkądJohannesburg RPA
  • Imię:Wladek

Napisano 05 styczeń 2017 - 18:14

Sorki Darku, moze zrobimy troche inaczej, Wejdz na ten link:Piper J3-parts-manual-1941- wing and fuselage 

nastepnie kliknij images( zdjecia) pierwsze rysunki po lewej stronie to jest ta strona.

Mam nadzieje ze tym razem sie uda.

Pozdrawiam Wladek.

• 0

#43 JMRC

JMRC
  • Modelarz
  • 166 postów
  • SkądRudzica
  • Imię:Jerzy

Napisano 05 styczeń 2017 - 21:37

Waldek mógłbyś podesłać tego linka raz jeszcze, bo ten powyżej nie działa

http://www.ehhvphoto...141/ph-oei/4309

Powinien działać.

• 1

#44 marcelizor

marcelizor
  • Modelarz
  • 317 postów
  • SkądToruń
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2017 - 10:30

Odnośnie zastrzałów, zerknij tutaj http://pfmrc.eu/inde...jak-12-m/page-4 , kolega Czesław z Kruszwicy robił coś podobnego

• 0

#45 stema

stema
  • Modelarz
  • 1235 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 08 styczeń 2017 - 11:00

No właśnie, dobrze Marcin, że przypominasz:

Profile.JPG

• 0

#46 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 154 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:02

Dzięki Wam wszystkim za cenne wskazówki i odwołania do prac, które zostały już wcześniej omówione i zrobione (jak Czesław). Na początek spróbuję wykonać samodzielnie takie profile, jeśli wyjdzie na kawałku próbnym, to pociągnę temat do końca. Co do sposobu, to na początek przymierzam się do rolek z wyfrezowanym kształtem profilu, gdyż jeden z kolegów zadeklarował możliwość wykonania takiego na swojej maszynie. Póki co, frezuję kolejne szablony do górnej części kratownicy kadłuba. Niebawem relacja foto - Pozdrawiam

• 0

#47 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 154 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 styczeń 2017 - 12:44

Coraz bliżej wejścia w etap "doklejania" szczegółów do głównej ramy kadłuba, zatem pora na kompletowanie i szukanie rozwiązań poszczególnych elementów na potrzeby makiety. Po przeglądnięciu kilkudziesięciu fotografii, dokumentacji, większość jest już koncepcyjnie przygotowywana. Niestety wśród tych szczegółów i szczególików, poważne wątpliwości budzą z pozoru proste drzwi. Fakty są takie: zdjęcia pokazują, że klamka jest wewnątrz kabiny i porusza mechanizmem w dolnych drzwiczkach, nie dopatrzyłem się żadnego zamka jeśli chodzi o górną połówkę, część zdjęć pokazuje i można to odczytać również z dokumentacji, że w dolnej krawędzi górnych drzwiczek jest rant na którym opierają się dolne drzwi po zamknięciu, co powoduje blokadę górnych drzwi. Niby wszystko OK, ale jest jedno "Ale" w jaki sposób pilot zamykał drzwi będąc na zewnątrz samolotu? Można by sobie wyobrazić, że wysuwane bolce z ramy drzwi wchodzące w ramę kadłuba są na sprężynach i podobnie jak w zamkach klasycznych drzwi, cofają się przy mocniejszym popchnięciu, wskakując w otwór przy wyrównaniu krawędzi. No tak, tylko jak je później otworzyć, skoro klamka jest wewnątrz i górne drzwi przyblokowane dolnymi? Mam nadzieję, że udało mi się jasno określić problem, który od paru dni próbuję rozwiązać i nadal jestem w czarnej d.... :(

W przyszłym tygodniu postaram się wrzucić parę fotek z postępu prac.

• 0

#48 gucio72

gucio72
  • Modelarz
  • 98 postów
  • SkądSosnowiec
  • Imię:Robert

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:05

Znalazłem takie coś:

http://www.ebay.com/...0oLGnLA&vxp=mtr

Cena nie jest wygórowana, a prawdopodobnie da odpowiedź na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości....

• 0

#49 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 154 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:16

Znalazłem takie coś:

http://www.ebay.com/...0oLGnLA&vxp=mtr

Cena nie jest wygórowana, a prawdopodobnie da odpowiedź na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości....

Cena faktycznie nie wysoka, więc co tam, kupiłem, zobaczymy co będą warte te materiały. Tylko że szacowana data dostawy to początek lutego, co daje 3 tygodnie na przemyślenia  :blink: . Dzięki za linka i pozdrawiam.

• 0

#50 gucio72

gucio72
  • Modelarz
  • 98 postów
  • SkądSosnowiec
  • Imię:Robert

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:13

Nie ma za co.

Obserwuję temat i trzymam kciuki.

• 0

#51 radziu45

radziu45
  • Modelarz
  • 412 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Imię:Radosław

Napisano 13 styczeń 2017 - 17:25

Darek czy wiesz że w twoich okolicach jest taki prawdziwy PIPER żółty . 

• 0

#52 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 154 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 styczeń 2017 - 19:36

Darek czy wiesz że w twoich okolicach jest taki prawdziwy PIPER żółty . 

Czyli gdzie, zdradź to miejsce, bo właśnie szukałem takiego egzemplarza, gdzie możnaby zrobić fotki tego, co budzi wątpliwości.

• 0

#53 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 977 postów
  • SkądKrakow
  • Imię:Marek

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:09

W hangarze na Bemowie.
  • 0

#54 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Modelarz
  • 4976 postów
  • SkądWarszawa, Mokotów
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:19

A dałoby się wpaść na 30 sekund do tego hangaru z próbką farby?

• 0

#55 widar123

widar123
  • Modelarz
  • 154 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:30

W hangarze na Bemowie.

Heh no trudno powiedzieć, że to w moich okolicach  ;) Może jednak coś bliżej, bo wyprawa do Bemowa mnie nie pociesza.

• 0

#56 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 977 postów
  • SkądKrakow

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:36

Jutro z normalnego kompa wrzucę Ci te drzwi. Z tego "smyrofona" się nie da.
  • 1

#57 mecenas

mecenas
  • Modelarz
  • 355 postów
  • Skądz Grodu Kraka
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:50

Z tego "smyrofona" się nie da. 

:D  :D  :D Ubawiłem się!!!  Marku, też jestem na tym etapie :D .

Odnośnie Pipera, jest co najmniej kilka w Polsce, co najmniej 3 latały na Małopolskim Pikniku pod Muzeum LP.

Trzeba trochę głębiej w internecie pogrzebać.

• 0

#58 radziu45

radziu45
  • Modelarz
  • 412 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 styczeń 2017 - 08:43

Witam powiem tak w wakacie byłem tydzień na żarze tam są dwa Pipry w wojskowym malowaniu i przyleciał żółty i Pt17 i odlecieli na piknik do Nowego Targu .Zapytałem gdzie goście stacjonują Pt napewno na Bemowie a Piper teraz nie pamiętam ale wydaje mi sie że w Bydgoszczy lub w tych okolicach i jest jeszcze w Poznaniu . Jak byś znalazł kontakt do właściciela tych dwóch z Góry Żar to on powinien mieć jakiś kontakt do tego żółtego , może Inowrocław coś tak mi się kojarzy . 

Zadzwoń do szkoły szybowcowej na żerze i popytaj o właściciela tych dwóch piprów które tam są ,

• 0

#59 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 977 postów
  • SkądKrakow

Napisano 14 styczeń 2017 - 10:15

Ten z Żaru jest własnością Tośka Nowaka i stałe tam stacjonuje. Ten drugi to zapewne SP - MAM, własność MLP i ostatnimi czasy też stał na Bemowie. Ten żółty jest własnością instr., inż. Marka Masalskiego, który ostatnio szefuje odbudowie P - 11tki. Jeszcze nie dotarłem do normalnego kompa.
  • 0

#60 radziu45

radziu45
  • Modelarz
  • 412 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 styczeń 2017 - 10:33

Żółtym jakiś młody gość przyleciał jak pytałem ile czasu leciał to mówił 4 godziny ale nie mogę sobie przypomnieć z jakiego miasta ale na pewno te okolice o których pisałem . Ten drugi z Żaru już chyba nie jest własnością MLP ten gość go kupił tylko z tego co słyszałem muzeum mu sprzedało pod warunkiem że wyremontuje i będzie latał ale czy to prawda nie wiem to mi powiedział gość z obsługi lotniska Żar .

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Piper, makieta, kostrukcja spawana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych