Skocz do zawartości

Pilatus PC-6 Turbo Porter 1:8


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im dłużej patrzę na tę mordę, tym czarniej widzę, żebym ja potrafił wydmuchać oszklenie tej kabinki. Ja rozumiem, ze  "kratownica", "wałek toczony", "gwint"... Ale tej kabinki to ja chyba nie potrafię. 

Czuję się jak Kubuś Puchatek:

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było."

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ja w ogóle w tym modelu nie używam CA. Tylko wikol i szpachlówka.


Może cześć z kita the World Models pomoże Ci sobie zwizualizować te przerażające krzywizny ;)

 

pp12.jpg

(Na zdjęciu ta szybka jest położona "na plecach".)

To jest dla mnie nierobialne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek szlifujesz na ostro, a potem idąc od dołu coraz bardziej zaokrąglasz ,nic wielkiego, samo Ci wyjdzie w rękach. To taka robota co trudno ogarnąć umysłem za to ręce same zrobią.

A wikol to spoko,on się ładnie szlifuje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że naroża kadłuba będą z kątownika balsowego 20x20. Wstępnie przyszlifowałem rogi do styku z balsą 2mm. Potem będzie heblowany i szlifowany, wynikowo zejdzie z niego tak 3/4 wagi.

 

post-14226-0-91523400-1490734843_thumb.jpg

 

post-14226-0-03535500-1490734851_thumb.jpg

 

post-14226-0-89179900-1490734858_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek- z tą kabiną to jest to samo co z listwą narożną, trzeba tylko powtórzyć to samo (sfrezować, opiłować czy zestrugać) w drugim jeszcze wymiarze. Wklej w to miejsce klocek ze styroduru i strugaj. Potem papier ścierny, czy nawet pilnik zdzierak itd. Jak Ci nie wyjdzie za pierwszym razem, to powtórzysz. Taki pozytyw można okleić taśmą czy folią, zrobić negatyw z gipsu, a potem znowu pozytyw do obkurczenia. Albo jak nie lubisz tych sekwencji związanych z gipsem, to potraktuj styrodur jako wprawkę i powtórz to samo potem z drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogonek powoli do przodu.

 

Wstępne ważenie napawa mnie obawami i chyba będę ażurował balsę na ogonie przed oklejaniem folią. 

I tu pytanie - macie jakieś tajne sposoby/patenty czy pozostaje rzeźba w g. ?

 

post-14226-0-80982700-1490806504_thumb.jpg

 

post-14226-0-52967700-1490806512_thumb.jpg

 

Dołożyłem tam paseczek sklejki 6mm, wkleję tam dwie tulejki z gwintem do przykręcenia tylnego podwozia. Ogonek pokryję balsą 3mm i doszlifuję do kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ogonek.

Skarcony pocieniłem sklejkę do 3mm, podwozie przykręcone na 2 wkrętach zgodnie z wytycznymi kol. Tomasza.

Teraz przerwa w kryciu kadłuba, do czasu zainstalowania sterów, serw i popychaczy.

 

post-14226-0-87306900-1490889777_thumb.jpgpost-14226-0-68797600-1490889784_thumb.jpg

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.