Skocz do zawartości

T-45 Goshawk EDF 70mm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten program to jest taki napisany od początku czy zmodyfikowany od grmis?

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2864213-DIY-afterburner-led-ring-for-EDF-jets-with-arduino-WS2812B

 

Program od grims mam bezpośrednio wgrany w modelu Su-35. http://pfmrc.eu/index.php/topic/71156-su-35-epo/?p=688379

 

Dla modelu T-45 Goshawk kolega napisał od podstaw nowy bardzo krótki program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W międzyczasie wykonałem nowy, porządny mechanizm skrętny przedniego podwozia. Ten poprzedni to rzemiosło w najgorszym wydaniu (zrobiony z tego co było pod ręką) ale działało prawidłowo. W przygotowaniu osłony wnęk podwozia pod kadłubem i pod skrzydłami.

 

post-10327-0-38439100-1547396968_thumb.jpg

 

post-10327-0-91227000-1547397018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica to taka, że w Su35 diody LED zmieniają kolor z czerwonego na pomarańczowy a w T45 Goshawk zmieniają kolor z czerwonego poprzez pomarańczowy do niebieskiego i dodatkowo widoczny jest efekt pulsacyjny.

A jest opcja, aby przestawić moment początku świecenia względem przepustnicy? Bo na tym pierwszym programie probowałem wszystkich opcji i się nie udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja, aby przestawić moment początku świecenia względem przepustnicy? Bo na tym pierwszym programie probowałem wszystkich opcji i się nie udało.

 A spróbuj jak ja to zrobiłem w Su35 - przesteruj na nadajniku  kanał THR minimalnie tak aby po podłączeniu zasilania  i manetce THR w pozycji "0%" silnik jeszcze nie uruchamiał się a świeciły się już minimalnie diody LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem: śliczny samolot i piękny model.

Tak intensywne migotanie diod mnie nie przekonuje, dodałbym tu ciągłości świecenia, ale to Tobie ma się podobać.

 

Czekam na film z łoblotu :)

 

P.S.

Film z lotów SU już masz?

 

Patrząc od tyłu i z poziomu modelu to rzeczywiście migotanie jest dość zauważalne. Pierwsze loty z dopalaczem zweryfikują czy ograniczę to czy zostanie bez zmian. A filmy... gdybym to  miał operatora kamery..Z telefonu to kiepskie nagrania wychodzą - oglądać punkt poruszający się na niebie to mała atrakcja.

a było już kilka lotów Su35 i jeden T-45 Goshawk (EDF).

Coś wymyślę w tym temacie na wiosnę   :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Puste pylony ... nie w moim modelu.

Wyciągnięte z szuflady:

- rurka plastikowa 2x

- stare karty rabatowe 2x

- plastikowe końcówki od długopisów 4x (dziób i jako silniki rakiet)

- magnesy neodymowe 4x

i rakiety w przygotowaniu.

Waga przed malowaniem to 8g.

 

post-10327-0-11490400-1560356412_thumb.jpg

 

post-10327-0-33998300-1560356429_thumb.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla uzupełnienia informacji: "Ciąg" mierzony na wadze 730g - dysza skierowana na wagę w odległości około 15cm.

Ten sam silnik+LiPo daje w moim Jas 39 Gripen "ciąg" 650 g .Wpływ na tą różnicę "ciągu" ma  kanał dolotowy,  który w T-45 Goshawk jest prawie pusty a w JAS39 Gripen częściowo zajęty przez konstrukcję skrzydła, okablowanie, regulator i 2 serwomechanizmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.