Skocz do zawartości

Zdjęcie

CSS 13 albo PO-2 w skali 1:4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#281 Bacacyl

Bacacyl
  • Modelarz
  • 27 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 marzec 2018 - 17:21

Serdeczne, wielkie dzięki za chęć pomocy w kwestii blaszek   

Posiadam nadwyżki takiej blaszki i jak mniemam zdecydowanie bliżej :)  Chętnie się podzielę jeśli jest taka potrzeba

• 0

#282 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1223 postów
  • SkądKrakow
  • Imię:Marek

Napisano 15 marzec 2018 - 21:32

No i proszę! Już się "sama" trafiła propozycja podzielenia się blaszkami z "całkiem bliska" :-). Dla jasności powiem, że dla moich "niewypałów" /bo jeszcze żaden nie wybuchł i niech tak pozostanie/ usterzenie chciałbym zrobić z takiej 0,6, jako bardziej sztywnej. Tą 0,3 teoretycznie brałem pod uwagę, jako materiał do położenia na żywiczno-szklaną maskę zasilnikową, która kiedyś także zrobię lub zostanie zrobiona siłami mego zacnego Kolegi Henia. Ale to wszystko melodia przyszłości. Dzisiejsza kontrola rączki wypadła bardzo pozytywnie, mam nową "lalusię" i w poniedziałek mam się w tym samym celu ponownie "wstawić" ;-). Oglądając to całe szycie pozabiegowe stwierdziłem, że faktycznie - tak , jak powiedziała mi młoda pani lekarka - to cerowanie na wzór łowicki :-))). Nici a nici! Będzie co wyciągać.
  • 0

#283 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1223 postów
  • SkądKrakow

Napisano 19 marzec 2018 - 17:50

Powyżej napisałem, że coś mi się "samo" trafiło, a w ten weekend podobne zjawisko znowu miało miejsce i nic, tylko cuda Panie, cuda !!!  ;)

Otóż dojechało do mnie coś takiego:

u01.JPG

oczywiście nie tak dokładnie posegregowane i poukładane, ale w stanie dającym się transportować na spore odległości i prawie, że w 100% zawartości, bo brakuje mi części z jednego zeszytu Bf 109G, ale to nie problem.

Jestem więc "posiadaczem" tego czegoś, co nie znaczy, że jestem tego właścicielem. Przyjechało chyba z założeniem, że dziadek - emeryt ma czasu wolnego od cholerki i jeszcze ciut, ciut i skoro sobie lepi modelik "z niczego", to pewnie będzie też umiał  posklejać taki śliczny modelik okrętu - bezwzględnego mordercy /no nie modelik mordował, ale załoga pływająca na oryginale/ i właściciel będzie bardzo zadowolony. Tu nabył drogą kupna 150 szt zeszytów w cenie /dla uproszczenia licząc/ po 29,99 PLN, co na okrągło daje 4,5 k naszej NARODOWEJ waluty, czyli ok. 1000 Euro - naszej przyszłej waluty, w co jednak trochę wątpię. W promocji do 4 kolejnych numerów można było dostać /za darmo!!!  ;) / taki zestaw narzędzi, do budowania tegoż:

u02.JPG

no, najwyższa klasa, coś jak znany mi i używany w USA "Snap-on", czy jakoś tak.  :P

Było też trochę już posklejanych elementów, które wyciągnąłem z oddzielnego opakowania:

u03.JPG

i poskładałem w całość, aby mieć pojęcie, jakie to będzie długie. Z opisu wynika, że 140 cm a na desce tak się ma:

u04.JPG

i bardzo fajnie! Jest teraz kolekcjonowany zestaw do budowy Bf 109 G i już uzbierano 27 zeszytów. Pytam: jaka to skala i na jakim silniku ma latać? A nie, nie - słyszę odpowiedź. To będzie taki piękny model do powieszenia sobie pod sufitem / coś jak moje "ptaszki" - pomyślałem po cichu  :rolleyes: /. Ach tak... skwitowałem. I też bardzo fajnie!

Byłem dzisiaj u kontroli z moją rączką i do zmiany opatrunku. Zrobił się drobny skrzepik, więc pan doktor go bez najmniejszego pardonu wycisnął, a ja myślałem , że z bólu zniosę jajko na twardo. :wacko:  Drugi pan młodszy, zapewne rezydent, łapkę czymś brązowym potraktował, całość dosyć sprytnie obwiązał i przepisał receptę przedłużąjącą stosowanie dotychczasowego antybiotyku. Opatrunek był bialutki i czyściutki, ale podczas wyjmowania i układania tych zeszytów już nieco się "oddziewiczył" i taki niewinny już nie jest. Byle do czwartku, wtedy znowu będzie nowy.  :)

• 0

#284 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 464 postów
  • SkądMalmö
  • Imię:Jarek

Napisano 19 marzec 2018 - 20:53

Schodzisz pod wode Marek ? 

• 0

#285 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1223 postów
  • SkądKrakow

Napisano 19 marzec 2018 - 23:07

"Generalnie", jak mawia moja córcia, wodę uwielbiam pod prysznicem, teraz - z braku laku- w wannie, a w ostateczności oglądaną z plaży w Niechorzu. Może także być z butelki, ale tylko zielona "Muszynianka". Teraz pooglądałem film o p. Custo, Francuzie od badań podwodnych i stanowczo stwierdzam, że pod żadną wodę nie schodzę. To zupełnie nie moje środowisko.
  • 0

#286 RomanJ4

RomanJ4
  • Modelarz
  • 1638 postów
  • SkądSkępe
  • Imię:Roman

Napisano 20 marzec 2018 - 13:11

Co do U-botów, to polskie cieszą się w świecie zasłużoną renomą ... :D ;)

http://cocktails.wikia.com/wiki/Uboot

U-bot.jpg

• 0

#287 JacekK

JacekK
  • Modelarz
  • 829 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Jacek

Napisano 20 marzec 2018 - 18:48

Trafiony, zatopiony :D

• 0

#288 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1223 postów
  • SkądKrakow

Napisano 20 marzec 2018 - 20:31

Co do przepisu na "Uboot,a" made in Poland, podanego przez Romka, to dawno temu, jeszcze za komuny na taki drink mówiło się po prostu: "wywoływacz i utrwalacz" , czyli ciemnia fotograficzna lub pomroczność jasna. ;-) a czy będzie " trafiony" , to się zobaczy.
  • 0

#289 pepcio 11

pepcio 11
  • Modelarz
  • 132 postów
  • SkądElbląg
  • Imię:Mirosław

Napisano 30 marzec 2018 - 15:12

Widzę Marku że, budujesz "pociaka" a nie "papaja". Też dobrze. Fajnie byłoby jakbyś go "zpolścił". Na przykład przy ruskich gwiazdach jakaś szachownica na burcie lub tylko szachownice. Na lotnisku mile są zawsze przyjmowane przez obserwatorów " polonusy".Powodzenia w dalszej budowie. Bardzo elegancko Tobie to wychodzi. :)

Ten obrazek jest Tobie dobrze znany. Źródło : ML w Krakowie.

Załączone miniatury

• 1280px-Po-2LNB_PICT0044.jpg

• 0

#290 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1223 postów
  • SkądKrakow

Napisano 30 marzec 2018 - 17:20

Tak Mirku! To jest źródło mojej twórczej inspiracji / ;)  ;)  ;) - chodzi o tę "twórczą"/ i w założeniu tak ma ten mój "model życia" się prezentować. Ten polski akcent  obowiązkowo musi być, bo oryginał latał w LWP i abstrahując od aktualnych interpretacji historycznych, był użytkowany przez NASZYCH żołnierzy. Po prostu przez Polaków. Tu moje fotki zrobione w MLP, aby mieć to "pod ręką", kiedy przyjdzie do wykańczania modelu.

013 (2).JPG

i także znak sojusznika, -  teraz najeźdźcy i zaborcy:

034.JPG

Myślę, że będzie się podobał oglądającym, tak jak podoba się Fokker w malowaniu Łotewskim , z piękną , czerwoną swastyką.

Rodzinnie spokojnych, wiosennie ciepłych i słonecznych Świąt życzę wszystkim Kolegom wchodzącym w ten temat i obiecuję, że jeszcze kiedyś zacznie się znowu coś dziać w tej budowie. A ja będę wstawiał fotki i zadręczał Was moją pisaniną.

Czołem, riebiata !  

• 0

#291 skippi66

skippi66
  • Modelarz
  • 508 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 30 marzec 2018 - 20:02

Rosjanie nigdy przenigdy, w całej naszej historii nie byli naszymi sojusznikami. Zawsze albo co najmniej nieprzyjaciółmi albo właśnie najeźdźcami i zaborcami. Także, a może zwłaszcza po '45.

• 0

#292 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1223 postów
  • SkądKrakow

Napisano 30 marzec 2018 - 21:47

Pobierałem nauki w pełnej komunie i oczywiście zupełnie niesłusznie uczono mnie, że sojusznikami Stalina w II WW byli Amerykanie i Anglicy. My , tzn. państwo polskie miało swój rząd w Londynie i ponoć ten rząd nie kolaborował wtedy z Hitlerem, a współdziałał z rządem W.Brytanii. Ten nasz rząd załatwił ze Stalinem wyjście z Rosji armii gen. Andersa i wielu , wielu cywili-Polaków. Więc do tego czasu byli chyba ruskie sojusznikami. Póżniej komuchy utworzyły inne wojsko, ale też składające sie głównie z Polaków, którzy razem z ruskimi walczyli ze wspólnym wrogiem. Więc , czy takie współdziałanie to sojusznictwo, czy kolaboracja? Uważaj Szanowny Kolego , jak sobie tylko chcesz, bo masz prawo i jeszcze Ci wolno. Ty wiesz swoje, ja swoje. I niech tak zostanie na ten radosny dzień Świat, kiedy przyroda się budzi do życia, a dnia mamy coraz więcej niż nocy. Mokrego i zimnego śmingusa życzę!
  • 0

#293 skippi66

skippi66
  • Modelarz
  • 508 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2018 - 11:58

Bowiem, zaczynając od układu Sikorski - Majski... aaaa, zresztą co ja będę.... Wesołych Świąt wszystkim życzę! Zdrowego jajka przede wszystkim. :)

• 0

#294 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 464 postów
  • SkądMalmö
  • Imię:Jarek

Napisano 31 marzec 2018 - 12:13

Nie ciagnac dalej powyzszego "skretu" od tematu napisze tak : swiat nie jest TYLKO czarno-bialy , jak to sie niektorym wydaje .

A Rosjanie to WSPANIALI ludzie (ludzi prosze nie mieszac z politykami ) . Znam wielu , bywalem tam i wiem  ze oni nas Polakow AUTENTYCZNIE lubia i w pewien ( jakis swoj  sposob ) nawet podziwiaja ...... 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych