Skocz do zawartości

Zdjęcie

CSS 13 albo PO-2 w skali 1:4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
323 odpowiedzi w tym temacie

#321 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 1048 postów
  • SkądPrądnik
  • Imię:Roman

Napisano 20 grudzień 2018 - 17:28

Może bombki głębinowe   ?

• 0

#322 MareX

MareX

MareX

• Modelarz
  • 1359 postów
  • SkądKrakow
  • Imię:Marek

Napisano 20 grudzień 2018 - 23:28

Romanie! Ale, że co?, zapytam, bo zupełnie nie łapię. Gdyby mój przyszły model miał wozić bombki głębinowe, to ich wykonanie na tokarce było by trywialnie proste i problemu żadnego by nie było. Z bombkami tradycyjnymi problemów było sporo, ale dałem radę..., choć wyszły, jak wyszły i takie, mniej więcej, woził oryginał. Na bombki głębinowe narażony był mój pobocznie realizowany projekt i może szkoda, że przynajmniej jedna skutecznie oryginału nie dosięgła, bo o tyle może II WW była by krótsza i te kilkaset istnień ludzkich by ocalało i nie zginęło w ogniu lub lodowatej wodzie. Tak, czy inaczej, spokojnych, pogodnych i zdrowych Świąt życzę i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
  • 0

#323 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 1048 postów
  • SkądPrądnik
  • Imię:Roman

Napisano 22 grudzień 2018 - 05:56

Mówiąc głębinowe miałem na myśli nić  o nazwie bombka łączącą oba projekty.

Najlepszego  !

• 0

#324 MareX

MareX

MareX

• Modelarz
  • 1359 postów
  • SkądKrakow
  • Imię:Marek

Napisano 22 grudzień 2018 - 12:29

No tak! Nić łącząca oba projekty to jest Panie dziejku po prostu szewska dratwa! Albo lepiej - szewska pasja!  :wacko: Z jednej strony czas, czas, który leci między palcami, pensetkami, dziubdzianymi pierdólkami, klejami, i bezpowrotnie staje się z każdą sekundą przeszłością. Z drugiej strony , tuż obok, gotowa konstrukcja modelu, który może być faktycznie ładny i podobny - w miarę - do oryginału. I nic się przy nim nie dzieje. Z trzeciej strony kolejne dwa projekty do akcji wręcz prowokują. Jeden stoi obok w oryginalnej paczce gotowy do natychmiastowego posklejania i "Camel" mu na imię. Drugi, z dwoma różnymi kompletami planów, rozrysowanych w tej samej skali /1 : 4/ także aż się prosi o realizację. To dlatego, że taki brzydki i kiedy go do woli podziwiałem w MLP ,robiąc mu kupę fotek, z podziwu nad jego brzydotą wyjść nie mogłem. Na imię mu "Bristol F2B" i może przez to, że taki brzydki, tak chciało by mi się go "popełnić". O kolejnym, który także chciało by się zrealizować, nawet nie chcę myśleć...

https://www.modelfly...gs.asp?th=82469

Ech, szkoda gadać... Idę kleić te klawiatury zaworowe w potężnych, germańskich Dieslach. :(

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych