Skocz do zawartości

Eindecker .40 ARF - Airline (161cm) - konwersja na EP


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie naciąg stanowi linka nierdzewka 1mm bo cieńszej nie znalazłem. A model nie jest makieta, ma dobrze latać i ładnie wyglądać. Coś mi się wydaje, Irek M, że nie trafiłeś na moją konstrukcję owego modelu;)

 

Moje linki mają średnicę 0,5 mm. Jest jeszcze wersja pokryta teflonem o grubości 0,7 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, że przestanę, nawet pomogę jak zajdzie potrzeba, niech tylko odpowie co ma wspólnego z D.III !!! Jestem jednak pewien, że parcie na szkło tak go zaślepiło, że nie znajdzie różnicy między tym modelikiem, a wspomnianą wersją D.III. Dlatego przedstawiam ją w tym miejscu by się nie ośmieszał więcej.

Tak więc teraz chyba już wiecie dlaczego prosiłem o to porównanie.

Wracając do samego modeliku to jak powiedziałem; fajnie wygląda, przyzwoicie lata. Jeśli chodzi o upodobnienie do Fokkera E; to przede wszystkim zmieniłbym wygląd steru kierunku bo ten jest wizytówką modeli Fokker'a. Powiększyłbym średnicę maski przodu i to znacznie. Piotr stosuje napęd elektryczny więc może zastosować duże śmigło. Karabin Williamsa w skali 1/6 też będzie znaaaaaaacznie lepiej wyglądał od zestawowej wypraski.

No to chyba wszystko z mojej strony

post-14330-0-89997000-1486839932.jpg

post-14330-0-52396400-1486839952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kiedyś sam chciałem nabyć, zrezygnowałem jednak nie widząc możliwości dostosowania go do moich oczekiwań. 

 

Natomiast jako model w ogólnej stylistyce vintage jest ok. Choć te imitacje kratownicy stawiają go równie blisko do E.III co do Bleriot`a XI  :D

 

Proponuje odpuścić naciski, makieta to nie jest ani nawet ćwierć. Po prostu sympatyczna imitacja czegokolwiek z epoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam skąd ta "nagonka" na makietę. Model opisywany nie w dziale makiety ani półmakiety, raz w całym wątku  użyłem słowa "semimakieta" bo było napisane to na pudełku modelu i pewnie w celach reklamowych. Zamieściłem dwa zdjęcia replik samolotu w celach "inspiracyjnych" jak to pisze producent. 

 

Tak - nie jest to makieta w zrozumieniu osób uważających, że nie ma prawa być budowane na forum nic innego poza makietami. Również prawdą jest i to, że nie jestem słoniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Irku !
Przepraszam,  że nie odpisuję, ale wyłączyłem wyświetlanie Twoich wpisów na moim komputerze z powodu ich poziomu sięgającego już  zwykłego hejtu (wycieczki osobiste). Rozumiem, że masz pewnie jakiś cięższy okres i wyżywasz się na biednym Eindekerze. Wola Twoja i rób sobie to dalej jak musisz, ale beze mnie. Pozostań w pokoju, życzę powrotu do zdrowia i ogólnej poprawy kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.