Skocz do zawartości

B-25 2,15m elektryk+video i bomby.


Rekomendowane odpowiedzi

A ja pomarudzę - zrzut bomb z wysuniętym podwoziem? A co to - przygotowanie do lądowania awaryjnego, że pilot pozbywa się niebezpiecznych materiałów :P 

 

Aby dodać efektu wybuchu - bomby możesz zrobić z 3 kubków styropianowych do gorących napojów. Sklejanych tak:

<>< 

Komorę wypełniasz w połowie mąką. Tylny kubek możesz wyażurować aby przypominał stateczniki.

Środkowe kubki możesz delikatnie naciąć nożykiem (ale nie na wylot) aby pękały tam gdzie chcesz.

 

Efekt wybuchu na ziemi murowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tu inny nalot , jak znajdziecie zrzut to jak wygrana w totka :)

Film tylko 7-8 sekund

 

 

Przemek skoro już wezwałeś mnie do tablicy to powiem tak.

Podwozie już zaprojektowane (mechanizm), kolega Artur właśnie się przygląda projektowi i jak wszystko dobrze pójdzie, to już niedługo powstanie prototyp. A jak prototyp zda egzamin, to zrobi mi kolejne 2 mechanizmy i zamontuje je w modelu.

Ponieważ lata mi się bardzo dobrze, to pewnie też dostanie oświetlenie .

A jak się nic strasznego nie wydarzy, to w zimie zdejmę folie , okleję japonką i pomaluje w mat wraz z trochę umakietowieniem kokpitu i poszycia oraz sterami kierunku , żeby choć wyglądały na oryginalne, bo chyba nadal zostaną nieruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - skoro zapraszasz Bartka z jego umakietowionym F4U z chowanym podwoziem to teraz będzie straszny obciach jak B25 będzie latał z dyndającymi nogami przy wybajerzonym F4U :D

 

Spróbuj tych bomb z mąką - nawet z daleka powinien być widoczny efekt pękających kubków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo Słabo!!! Ja kiedyś robiłem bomby z podkładów pod panele 3mm- kolor szary... kruchy to podkład, więc dobrze nadawał się na bombe!

Masa ok 200g pojemność ok 300ml, materiał wybuchowy popiół z pieca, nosiciel model żółty.

Taka bomba jak spadnie na ziemię to niezły efekt daje he he he...


A tak! na tym filmie nic nie widać. Jakiś rozbłysk albo coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że korpus był chyba z papieru, w środku korek a z przodu coś na wzór zbijaka czyli większej pinezki albo krótkiego gwoździa, to bardzo mocno stare kontrukcje więc teraz użyłbym saletry albo czegoś podobnego, ma ktoś jakiś filmik gdzieś jak wygląda taka bomba z mąki albo popiołu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro jest to już elektryk, to można śmiało zamontować takie cóś  ;)

https://www.motionrc.com/collections/complete-sound-systems/products/mrrcsound-aspire-sound-system

tylko z dodatkowym  wzmacniaczem i dwoma dodatkowymi głośnikami  :) .

https://www.motionrc.com/collections/amplifiers/products/mrrcsound-aspire-amplifier-upgrade

Pooglądajcie filmiki na YT.

Rewelacyjna sprawa! Testuję to "ustrojstwo" w P-51. Jak wziąłem 1-szy raz na lotnisko, to chłopaki zbierali szczęki z asfaltu :D .

Jak będzie miał kto mnie sfilmować podczas lotów to wstawię filmik.

Mustanga w locie słychać nawet z 400m! Ma nawet "gwizdek" jak się wychodzi z nurkowania i gwiżdże jak oryginał. 

Na mikrokarcie SD jest wgranych 6 dźwięków różnych silników- Merlin, Double Wasp, Continental itd.

 

Myślę że do B-25 też by się znalazł dźwięk, tylko by trza dopytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Tomku,

 

Jestem nowym właścicielem Twojego B-25, odkupiłem go niedawno od Roberta.

 

Model żyje i ma się dobrze  :)


Ma też odpowiednie dla siebie towarzystwo...

 

post-19333-0-63334100-1551640469_thumb.jpg

 

post-19333-0-58492700-1551640635_thumb.jpg

 

post-19333-0-34684600-1551640677_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 


W ciągu 2 weekendów zrobiłem tym modelem z 6 lotów i mam dużo uznania dla Twojej pracy przy nim.

 

Pilotuje się go doskonale, lata jak po sznurku  :)

 

poniżej linki do filmików z lotów:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.