Skocz do zawartości

2xEDF,XPS-mój pierwszy model


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Tobie Bartku,TeBe,robertusowi i wielu innym kolegom uzyskałem kilka odpowiedzi,które pozwalają mi(nam) "projektować".

Już wiemy jakie mają być doloty.

Dzięki powiększeniu,turbiny wróciły na swoje miejsce(bliżej środka modelu),tak jak pisałem na początku.

Wiemy jak ma wyglądać zwężenie i do jakiej średnicy zmniejszyć wylot i,że ma być mocny,bo siły tam występujące mogą być duże.

Mamy recepturę żywicy na laminaty.

Teraz powoli będziemy budować kadłub i pytania będą na wyrost,czasami nie związane z relacją.

Taki urok prototypu.

Wszystkie szablony zamierzamy przenosić na papier milimetrowy,bo jak coś z tego wyjdzie może powstanie eskadra,a jeśli nie to może ktoś to za nas skończy.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi.W każdej jest coś co można wykorzystać.


Teraz czas coś pokazać,na pytania znowu przyjdzie czas.

Mam nadzieję,że na jutro coś wytnę i napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element by mógł mieć prawidłowy kształt musi być podzielony i ponownie sklejony.

Pytanie:jakiego kleju użyć by zachować(o ile to możliwe)spójność i właściwości pianki?


W tym miejscu będzie zawieszenie(myślę,że Soudal może pękać,na ile wytrzymały może być UHU Poor?

Może ten Super Phatic,ale o nim pisał tylko kol. Paulus.


Mam,ale nie stosowałem,nie znam jego "możliwości".


Powierzchnia przyklejenia to 175 mm x 70 mm.


Troszkę mniej bo występuje przełamanie i na drugim końcu troszkę węziej niż 70 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy wypowiedziałem się na temat co jest ważniejsze,jajko czy kura,podkreślając,że jest to forum modelarskie.

Tam toczy się burzliwa dyskusja,czy,samolot jest taki ,czy taki,a tu nikt nic nie wie.

Proste pytanie i nikt nie kleił,nie wie,nie zna zachowań materiału sklejonego.

Czas się obudzić.

To forum modelarskie,zacznijcie znowu nim być.

Pytam,oczekuję odpowiedzi,konfrontacji z moimi pomysłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma Twoich wypowiedzi,myśl techniczna jest na tak "skomplikowanym" poziomie że ciężko cokolwiek dopowiadać i to jest raczej przejaw skromnej aktywności innych forumowiczów w temacie...

Jakby nie patrzeć, Twój temat ma sporą "oglądalność" i zainteresowanie -patrząc po wyświetleniach  ,sam śledzę z zainteresowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek powiedział,że nie zamierza się ponownie rejestrować.

Jeśli uważasz,że może wrócić,to zrób to.

Tyle na ten temat.

Pytania są proste.

Faktycznie to co budujemy jest technicznie skomplikowane(mam na myśli zamianę planów na RC).

Ja pytam o kleje,których wszyscy używają.

O tą amnezję mi chodzi.

Wiem,ale buduję pierwszy model z pianki o tych rozmiarach i może okaże się,że z pianki można wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS 120 mm szaro srebrzysta.

Chyba dzielisz włos na "czworo".

To przysłowie powinienem napisać "na cztery".


Otrzymując takie odpowiedzi,będę ignorował porady ,które uznam za bezwartościowe.

Zbuduję to coś,potem pogadamy.

Buduję po swojemu.

Pytania będą,gdy przyjdzie czas ulotnić.

Wszystkim dziękuję,pytań już nie będzie.

Mój model,moje decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to styrodur, to najbardziej elastyczna mi znaną spoinę uzyskasz stosując kleje z rodziny polimerowych (Dragon, Uhu-por).

Soudal 66A jest zdecydowane twardszy, ale jego spoina nie pęknie, jak napisałeś, pęknie natomiast materiał na granicy spoiny klejowej.

Ja styrodur kleiłem tez z powodzeniem żywicą, zarówno szybka jak i 24godzinną.

może zwiększyć pow. klejenia robiąc łączenie "na obce pióro" za pomocą patyczków, drewnianych płytek, etc.

 

A teraz odnośnie Twojego ostatniego wpisu:

Andrzej, nikomu łaski nie robisz, że tu piszesz, że zadajesz pytania. Jak będziesz pisał do ludzi w takiej formie, jak napisałeś do mnie, to skończysz jak Marek - z żalem i pretensjami do świata i zerowym rozumieniem co się dzieje. Jak to się nie zmieni, to jest to mój ostatni wpis w Twoim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcelizor,Tobie dziękuję i chętnie skorzystam ze zdjęć.

Bartku tobie też dziękuję bo starałeś się by to forum było modelarskie.

Chyba coś tu jest nie tak.

Ja skleję ten model.


Za nie koleżeńskie zachowanie przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie. Na razie, z tego co piszesz nie bardzo wiadomo co dokładnie chcesz kleić ;), przynajmniej ja nie bardzo to rozumiem. Sprecyzuj o co dokładnie Ci chodzi, wstaw jakieś zdjęcia, rysunki tego co już zrobiłeś, lub co planujesz zrobić. Poza tym nikt na tym forum nie budował modelu EDF z pianki, takich rozmiarów (ja nie znam takiej relacji) , więc Twoja konstrukcja jest niejako pionierska. Nie oczekuj więc, że ktoś Ci poda gotowe rozwiązania. Uwierz mi, że każdy tu zaglądający chętnie Ci pomoże, nie ma co się obrażać o brak chęci do pomocy z naszej strony. Więc głowa do góry i nie pisz proszę więcej takich rzeczy jak powyżej, źle to wygląda :). Co do kleju, to osobiście użyłbym kilku rodzajów. Przy XPS głównie stosuję Soudal 66a i UHU por, ale czasami również różnego rodzaju żywic epoksydowych i CA do styro. Wszystko zależy od tego co chcesz kleić. Myślę, że powinieneś zacząć od początku i ładnie nam tu wszystko przedstawić czarno na białym...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie buduję na podstawie planów.

To powstaje.

Pytania są proste.

Coś wiem,potrzebuję potwierdzenia, a może :konfrontacji,dyskusji,a może adwersarza.


Skupię się na pokazywawniu.

Pismo obrazkowe było pierwsze.

OK. Tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając zbyt wiele czasu na wycinanie zajmuję się jednak modelem który zamierzam(y) zbudować.

Popatrzcie co wyczaiłem.

Idealna zwężka (mam na myśli,jako forma).

post-20093-0-59458300-1498258116_thumb.jpg

Wymiary tego czegoś to 88.9 mm x 76.0 mm przy długości 90 mm.

To element stosowany w sieciach przesyłowych płynów, teraz dowiedziałem się,że też gazów.

Czyli ma to zastosowanie przy przepływach tak jak uczyli mnie z fizyki.

Jak to mówią szukajcie a znajdziecie,ważne by wiedzieć czego się szuka.

Dla mnie to milowy krok.

Troszkę czasu wolnego i nadrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

.......cytuję.........jeszcze myślimy jaj to ma się otwierać i zamykać by było realistycznie,może jakieś nieduże silniczki i gwinty?)

 

 

Andy, a nie lepiej  nie wyważać otwartych drzwi?  Jest bardzo dużo podwozi elektrycznych, które można zaadoptować.  Otwierają się bardzo realistycznie i można stosować do nich różne sposoby spowalniania. Ja mam Miga 29 ze styro  podobnej wielkości i podwozie  elektryczne z innego edfa, działa i jest fajnie , jeno nieco niezgodnie z oryginalnym , ale to akurat dla mnie nie ma większego znaczenia. Może popatrz sobie na różne konstrukcje podwozi na przykład na Hobby King i coś Ci wpadnie do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, umowa jest taka.

Jeśli mnie nawet nie lubicie to piszcie rano.

Wyjeżdżam dziś o 3.00 ,ale będąc zależny od nałogów... .

nie wyłączam komputera przed wyjściem z domu.

Piotrze,gdyby wszyscy tak myśleli to nie miałbyś tak pięknego awatara.

Pamiętaj, póki myślisz żyjesz.

Myślenie nie boli.

Może znajdziemy regułę podróżowania w czasie, może na nie śmiertelność.

Czemu stosować a nie iść do przodu.

Na dziś dosyć.

Napiszcie to jutro po południu, w hotelu wieczorem poczytam,jeśli będę mógł, odpowiem.

Widać, że nawet jak ktoś jest Ci życzliwy to nie możesz się powstrzymać aby nie wbić szpili. Tak się składa, że mnie nie boli....... zastanów się czy właśnie takimi uwagami nie zrażasz do siebie kolegów z forum.   Z uwagą śledziłem ten wątek  ale spadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przestańcie się drapać jak dzieci. Każdy z nas ma jakiś projekt na razie uziemiony bo albo czas, albo kasa albo chęci.... Nie mam ochoty znów rezygnować z forum tylko dlatego, że znów ktoś ma wysokie ciśnienie i ostry język, albo czuje się guru ponad wszystkich.

Po za tym Andy masz już podpowiedź w postaci rozwiązania mechaniki podwozia jakie zrobił i wykonał Bartek w swoim Corsairze, osłony wtedy pracują na osobnych serwach, a do tego potrzebny jest tylko menager podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.