Skocz do zawartości

RESPECT przed lataniem czyli początki F3F na poważnie


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marud. Latasz bardzo dobrze w słabych i średnich ale stabilnych warunkach. To juz dyzy krok w przód i mocny początek. A latanie w zmiennym i mocnym wietrze to juz tylko praktyka. Trzeba to przelatac i naumiec sie. Aby model z grubsza leciał tam gdzie Ty chcesz. Niestety zajmuje to wiecej czasu niż pół roku :(

Balastowanie jest proste. Mierzysz wiatr, lecisz i jesli jest szybko to zapisujesz do kajeta. I masz bazę danych. Tak robię ja, tak robi Antek. A jak jeszcze nie masz takiej bazy to pytasz ;)i nie mozna sie bać tą wiedze użyć.

No i zmień ten SC tak o 3-4mm w tył :D dla każdego balastowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem ,praca magisterska...  ;)

Lubię tak pomarudzić ,zwykle realnie oceniam sytuację :) .

Ale potwierdza się co piszesz,póki jest stabilnie jeszcze ogarniam ,w przypadku mocno zmiennych warunków rządzi chaos :unsure: .

Do tego samego wniosku doszliśmy z Marcinem w drodze powrotnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie też polatane, tyle że Toxem. Było 13- 15 m/s i właśnie też zastanawiam się jaka powinna być maksymalna waga do lotu przy tego typu warunkach.

 

Wpakowałem całość czyli do lotu 4 kg, ale jak odjąłem 200 g na próbę jakoś optycznie wydawało się że model nie latał po odjęciu tak mułowato. 

 

I tak mimo wszystko śmigał nieźle. 


Trzeba będzie chyba poszukać tego wolframu :)

 

Oby te dociążanie nie skończyło się wykończeniem serw w jeden sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w niedzielę uda się ostatni raz zaliczyć hałdę .

Oby ten halny co dziś hula za oknem utrzymał się do Sylwestra ;)

 

My wczoraj świętowaliśmy na lotnisku - 4 elektryki 2 Toxy i 2 Respecty pośmigały po niebie w totalnej ciszy i pięknym słoneczku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.