Skocz do zawartości

Monitor do FPV z tabletu?


chips
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zależy jakie masz wyjście z FPV. W tanim wykonaniu może być komponent, a lepszym SVGA i takie przejście powinieneś dokupić, np. SVGA -> HDMI.

Czy nie lepiej jednak kupić gogle FPV z odbiornikiem 5,8GHz, bo nie potrzeba do nich cienia i masz wszystko w komplecie. W dużym słońcu ciężko na nawet mocno świecącym LCD coś wypatrzeć.

Cena wyjdzie podobna i nie ma kabelków, które mogą się urwać w trakcie. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sposób za 28 zł

 

 

Ja to próbowałem i działa, ale w moim tablecie mam obraz z zakłóceniami - takimi drobnymi liniami . Nie miałem czasu tym poważniej się jeszcze  zając. Wadą urządzenia jest to że wysysa energię - zasilanie video-grabera jest z tabletu.

 

Jak monitor to podświetlenie minimum 600 cd/m2 a są już 1000cd/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to może mieć jedną zasadniczą wadę - opóźnienie, które czasem daje znać w bardzo nieodpowiednim momencie. Jak chcesz latać bez widoczności, to może być problem.

Można także przez wifi, kupując kamerę IP z wifi. Wtedy logujesz się tabletem albo smartfonem, jak do routera internetowego, ale problem jest podobny j.w.

Jak już tak bardzo chcesz mieć LCD to ja bym kupił panel od chińczyka do zabudowy za elektroniką (są chyba jakoś po $30 za 7 cali) i do tego odbiornik na 5,8GHz.

Będzie większy i bez opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli jednym słowem lepiej kupić monitor i ew zabudować w okulary. Nadajnik i odbiornik mam tylko brak mi czegoś co wyświetla. Latać nie zamierzam daleko a FPV montuje dla bajeru zobaczyć jak to się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz fpv gogle home made, a zobaczysz jak ludzie robią, na panelu lcd np. 7 cali.

Fajnie się tym lata i nie ma opóźnienia i nieduża kasa. Kiedyś w dronce takie okulary Hykker były za 4 dychy, tylko maksymalnie panel 5,5-6 cali się mieścił. 

7 nie chciał wejść, wiec oddałem.

Tylko bym wybrał długiego bata, oraz min. 200mW nadajnik, a najlepiej 500 lub 1000mW na 5,8GHz.

Wtedy nawet jak daleko polecisz masz sygnał pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.