Skocz do zawartości

Bellanca Citabria 60cm


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ta niebieska jakby mało niebieska wyszła, nie uważasz? Ale modelik cudo :-)

Dzięki :) . Fakt, trochę mało niebieska, ale tak to jest z oryginalną cienką japonką. Będę musiał chyba sam trochę japonki pofarbować, będą lepsze kolorki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co oklejone już polakierowane. Japonka klejona do konstrukcji średnio-gęstym cellonem, później dwa razy całość rzadkim. Takie maluchy powinny być oklejane cienkim japonem (jak ta niebieska :) ). Pomarańczowy jest średniej grubości, ale dałem radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie popatrzeć na Twój warsztat. :)

 

Pytanie: czy pewna przezroczystość japonki zagwarantuje odróżnianie się w powietrzu spodu od góry skrzydeł?

Dzięki Bartek :) , to jest model którym daleko nie polatasz, ponadto jeszcze będą małe ozdóbki od góry, na pewno się odróżnią góra z dołem :)

 

 

A ja się bardzo cieszę, że moja japonka komuś się przydała i poleci :-)

Poleci, poleci, nie tylko w tym modelu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej jakbyś zrezygnował z oklejania japonką to byś miał niższą wagę ;)

Trochę ciężko byłoby latać czymś takim :blink: . Waga połówki płata po oklejeniu i jednokrotnym cellonowaniu wzrosła dwukrotnie. Zapomniałem zrobić fotkę "golasa". Na razie skrzydełka po dwukrotnym cellonowaniu przypięte do deski sezonują się.

 

post-270-0-31639000-1490386748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjna robota, aż oczu nie można oderwać od tej "pięknotki"  - dobry przykład dla młodych.

 

... a że lekkimi mikrusami idzie latać outdoor, to najlepiej obrazują przykłady (jest tego mnogość w necie, ale tutaj przytaczam akurat takie "samurajskie" zabawy w małe modele, pewnie nie każdy to widział):

 

mikrołódź latająca  34 cm rozpiętości, 38g - przy okazji fajny instruktaż jak ważny jest kształt pływaków podskrzydłowych i pozycja redanu dla wodnosamolotów.

 

mikroparalotnia   30 cm rozpiętości, 10,5 g - od 3 minuty 22 sek loty na zewnątrz (autor podaje, że możliwe są do wiatru 2m/s). Warto zobaczyć całość - autor się trochę nagimnastykował zanim ulotnił (na hali) ten bardzo lekki i wiotki model.

 

Twoja Citabria będzie chyba trochę większa, cięższa i solidniejsza od tych przykładów, więc dasz radę.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zainteresuj się planami prawdziwych mikrusów Arno Diemera (bo to co robią Wojtek i Andrzej, to jeszcze nie mikrusy), są nawet plany dla masochistów (skala pistacjowa): 8-9cali rozpiętości  ;)  , ale to już wyższa szkoła jazdy żeby to ulotnić, jako RC - trzeba mieć autentyczny mikrosetup do zabudowy w modelu. TUTAJ możesz ściągnąć za jednym zamachem całą paczkę archiwum wszystkich planów (plik: Arno_Diemer_Miniscale_electric-RC_plans.zip).

 

TUTAJ możesz ściągać wybrane. Dwupłatów jest sporo (Arno je pewnie lubi). Przykłady niektórych lightowych pseudo makiet- stolarek balsowych:

 

Albatros DII  - 13 cali

Avro 534 - 13 cali

Bellanca Light Tractor - 13 cali

De Hawilland Dh.82a - 18 cali

DFW T-128 Floh - 16 cali

cała tyrada Sopwithów 13 calowych (łącznie z tym triplanem, co robi Wojtek)

... jest też antagonista  :)  :

Fokker Dr1 - 13 cali

itd.

 

i coś z naszego podwórka (co prawda nie dwupłat):

 

PWS11 - 13 cali

 

Kawał historii lotnictwa (chyba ze 70 planów łącznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.