Skocz do zawartości

Aparatura R/C własnej roboty do minimodeli.


ssuchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Opis aparatury R/C (modułu nadajnika i odbiornika) jest już praktycznie kompletny. W linku jak wyżej, umieściłem łopatologiczne tutoriale (z licznymi schematami/fotkami PCB) wyjaśniające szczegółowo budowę modułu nadajnika i odbiornika (w kilku wersjach) oraz wytłumaczyłem jak się ustawia kanały/tryby pracy w nadajniku i binduje odbiornik z nadajnikiem. Pokażę jeszcze przykładową konstrukcję mechaniczną kompletnej aparatury nadajnika R/C, będącego jednocześnie eksperymentalnym uchwytem dla modeli C/L klasycznych i hybrydowych (ale z napędem elektrycznym) - czyli połączenie elektryczne:

 

- modułu nadajnika RC (lub IR),

- modułu zasilania/kontroli aku.,

- modułu oświetlenia,

- modułu przetwornika dla modeli hybrydowych C/L (będzie jeszcze szczegółowo opisany)

 

Przedstawię także eksperymenty ze wzmacniaczem RF PA dla nadajnika (na pasma 868 i 434 MHz), oraz zademonstruję budowę i działanie elektromagnetycznych siłowników modelarskich (R/C actuators), których używa się zamiast serwomechanizmów szczególnie w mini i mikromodelach. Sporo będzie też o zdalnym sterowaniu na podczerwień (wymienne moduły nadawcze IR w miejsce modułu nadajnika RC na uniwersalnym uchwycie C/L - aparaturze R/C)

 

Zainteresowanych zapraszam do śledzenia wątków, wzajemnie się uzupełniających:

 

Prosta i niedroga aparatura RC

 

Zabawy ze zdalnym sterowaniem na podczerwien

 

Hybrydowe modele na uwiezi - idea sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.