Skocz do zawartości

Vertigo 2M od Badana


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bingo!!

Ultimate spokojnie czeka na lotną pogodę a ja otwieram kolejne pudło, w którym więcej jest styropianu niż drewna. To Vertigo 2M od Badana - czyli czeska myśl techniczna.

Zabieram się za niego już teraz bo udało mi się skompletować wyposażenie:

Silnik Hacker A60 16L

Regiel Jeti Spin 99pro

Śmigło Fiala 24x10E

Serwa Blue Bird - na lotki i kierunek założę pierwszy raz BLS H50B - heliczne tryby - ponad 50kg uciągu

i pakiety - trudno teraz dostępne Turnigy 5Ah 40C 2x6s. Będę miał 8szt, czyli 4 zestawy - to gwarancja nieprzerwanego latania w połączeniu z mocną ładowarką i osobnym aku samochodowym.

Będzie chyba zielony - ten kolor u mnie najmniej się rozbija :)

post-6902-0-13452500-1489005712.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio od Dana z Badana :) miałem ofertę na 560€ z przesyłką do PL. Cena zawiera zestaw z kompletnym materiałem (balsa), węglowe podwozie i kołpak, naklejki i t-shirt gratisowy.

Ostatecznie udało mi się to kupić trochę taniej bez koszulki i paczki- pojechałem sam po pudło.

Jak zwykle w wypadku KITa - nie ma co liczyć $$$, bo się można załamać a nie o to chodzi, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rzeczywiście jest to ciekawy model, koniec końców 7kg to taki większy deproniak ;)

Wyposażanie jakie zaplanowałeś do najtańszych nie należy mocy będzie miał sporo. Chętnie zobaczę jak to będzie latało.

 

 

Co do ceny to rzeczywiście sklepowa http://www.badan.cz/category/kits/vertigo-2m/ kwota 360euro z dopiskiem że zawiera wszystko do zbudowania modelu.

 

węglowe podwozie i kołpak

Chyba że podwozie i kołpak węglowy tak podnoszą cenę ??

 

 

Tak z ciekawości z właścicielem sklepu da się pogadać inaczej niż po czesku ??

 

Gratuluje nowego nabytku - zielony jest jak najbardziej ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączcie paczkę, naklejki i wyjdzie 560 :)

O cenie szkoda dyskutować, bo nie po to modelujemy po nocach żeby mieć taki sam samolot jakich setki płyną do nas kontenerami z Azji. Jak pomyślę ile mnie wyszedł Ulti od EMHW ..... 850€ goły tartak.... plus nie wiadomo ile kasy po drodze.... odechciewa się tym latać :)

Choć oczywiście można też eksperymentować za mniejsze pieniądze, jak np. Damian - szacun dla Niego - ja aż tak płodny nie jestem i wolę zobaczyć czego się spodziewać po konstrukcji zanim się za nią zabiorę.

 

Zęby to raczej design, choć jak się mądrze pokieruje strumieniem powietrza to można sporo wywiać tymi otworami.

Dan twierdzi, że lico robione z kolorowego żelkotu jest za ciężkie, stąd taki wygląd surowej maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że mnie nie zrozumiałeś źle. Ja też latam chińskimi ARFami, ale nie chciałbym poświęcać tych środków i czasu żeby z mojej modelarni wylatywały samoloty identyczne z Pilotami, Goldwingami i nawet EFami.

Jutro postaram się wbić zęby w pierwsze elementy kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że mnie nie zrozumiałeś źle. Ja też latam chińskimi ARFami, ale nie chciałbym poświęcać tych środków i czasu żeby z mojej modelarni wylatywały samoloty identyczne z Pilotami, Goldwingami i nawet EFami.

Jutro postaram się wbić zęby w pierwsze elementy kadłuba.

 

Na spokojnie, też lubię konkretne stwierdzenia. Po prostu dobrze to ująłeś.

 

Ja sam nie projektuję i nie buduję (brak umiejętności, czasu i wiedzy) i dlatego stawiam w 3D na dobre marki, taki żebym wiedział, że jak dobiorę odpowiedni osprzęt, prawidłowo złożę i ustawię model - to musi dobrze latać (jak dobrze drążkami macham... bo z tym to różnie).

 

Zapisuję się do Twojej relacji. Naprawdę ciekawy, nietuzinkowy model! A w końcu Czesi to potęga modelarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.