Skocz do zawartości

Stabilizator lotu - dlaczego polecam...


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny temat, wydaje mi się, że w przypadku gdy nie masz w okolicy znajomego czy osoby która pomoże Ci wytrymować samolot, taki stabilizator może pomóc w starcie i lądowaniu, na lot i trymowanie wyłączasz wspomagać. Ja po 3 przyziemieniach swoim phoenixem 2000 mam dość klejenia i zastanawiam się jakiego autopilota mu włożyć. Dlatego autopilota, a nie stabilizator, że jak już nauczę się latać to dojdzie do niego fpv. Co polecacie z GPS? Mieszkam w UK więc lepiej mi zamówić z hk lub czegoś podobnego.

 

https://hobbyking.com/en_us/naze32r6-set-pcb-wire-pins.html

 

Będzie to dobre? Jaką antenę GPS dołożyć? :) nie musi być super tanio, ale też żeby nie kosztowało w setkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnio znalazłem argument za stabilizacją. Mam TwinStara z pełnym oświetleniem. W zeszłym tygodniu latałem nim klasycznie bardzo późnym wieczorem, w zasadzie było już prawie ciemno. Było to możliwe tylko dzięki stabilizacji z AP. Pozycję modelu orientowałem tylko po kolorze świateł, które widziałem i kierunku, w którym się przemieszczał. Na pełnym manualu bym się na to nie zdecydował i sądzę, że mogłoby się to źle skończyć. A tak, pół niedalekiej miejscowości wyległo oglądać widowisko :)

:)

Super, moje wyrazy uznania :D . Robiłem to samo całkiem po ciemoku takim samym modelem z takim samym efektem, ale bez żadnych wspomagaczy. Teraz wyposażyłem się w kilka typów stabilizatorów, między innymi wędruje do mnie FC 130 Dłubalskiego mające dobre recenzje. Oczywiście powtórzę widowisko w bogatszym wydaniu, może jakieś skromne fiku-miku się uda  ;).

Nowsze FC 150 nie ma funkcji wyłączenia z nadajnika, jeszcze nowsze FC 151 już ma i nie słyszałem o jakiejś kiszce...

A tak BTW - polataj białym, najlepiej lśniącobiałym modelem w nocy przy pełni Księżyca, przy dobrej widoczności. Są dłuższe chwile, gdzie można darować sobie rozpoznawcze flash'y zostawiając tylko podstawowe pozycyjne. Widok jest zaje...fajny.

Liczę na to, że z żyrowspomagaczem takie numery będą mniej stresogenne  :wacko: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, niestety ale to procesor F1 i już nie jest wspierany przez programistów od INAV. Zresztą i tak nie ma gps-a. Bez niego będzie tylko stabilizatorem lotu a nie autopilotem. Nie będzie działać powrót do miejsca startu (między innymi). Zgodnie z każdym poradnikiem od inav najpierw trzeba wystartować w manualu, potem trymować, potem pidować w trybie stabilizacji, potem pidować w trybie RTLa potem to można już latać.

Do mnie już idzie F4 do testów. 

To co chcesz osiągnąć czyli pierwszy UDANY start bez rozbicia samolotu na tym sprzęcie ci się nie uda.

 

Ja preferuję ardupilota. 

Dla samego przykładu podaję linka do filmu gdzie pilot startuje pierwszy raz w życiu jakimkolwiek modelem. 

skrzydło było u mnie na stole 1/2 godziny i po prawidłowym ustawieniu poleciało jak na filmie:)

 

 

Decyzja należy i tak do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mogę liczyć na Waszą pomoc przy konfiguracji żyroskopu Dualsky FC151 w modelu FunJet?

Oczywiście, jak sobie sam nie poradzę. 

Żeby sprawa była jasna, to posiadam już dużą wprawę w lataniu takim modelem. Żyroskop zapewni mi latanie na dalsze odległości i zapewni mi bezstresową naukę pilotażu innych pilotów. 

Żyroskop przyjdzie w przyszłym tygodniu.

Z góry dziękuję, super temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili koledzy . Stanełrm przed dylematem kupna dobrego stabilizatora lotu do samolotu . :wub: I tu problem po prostu nie znam się na tych urządzeniach a chcę mieć . w Internecie jest dużo na ten temat ale chciałbym bezstronną opinie i poradę co kupić w Polsce lub poza . Może ktoś mi doradzi .
 
Joker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili koledzy . Stanełrm przed dylematem kupna dobrego stabilizatora lotu do samolotu . :wub: I tu problem po prostu nie znam się na tych urządzeniach a chcę mieć . w Internecie jest dużo na ten temat ale chciałbym bezstronną opinie i poradę co kupić w Polsce lub poza . Może ktoś mi doradzi .

 

Joker

Dualsky FC130 lub FC151 (FC150 nie bierz - nie ma wyłącznika) lub któryś z serii Eagle (około stówki wychodzi). Na dniach będę te właśnie testował na full wypasie, dam znać. Opinie zebrałem przed zakupem - wg. doświadczonych w temacie osób - bez zarzutu, dobrze dobrane kompromisy czasowe. Zobaczymy, lekkiego życia im nie zadam  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałem już trochę tych stabilizatorów w swoim życiu i najlepszy na jakim latałem to feiyu tech fy-20a lub fy-40a

Szybkie niezmiernie precyzyjne łatwość obsługi brak problemów eksploatacyjnych

Minus to tylko cena . No ale niestety za doskonałość się płaci

post-1628-0-67162400-1518899209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałem już trochę tych stabilizatorów w swoim życiu i najlepszy na jakim latałem to feiyu tech fy-20a lub fy-40a

Szybkie niezmiernie precyzyjne łatwość obsługi brak problemów eksploatacyjnych

Minus to tylko cena . No ale niestety za doskonałość się płaci

Też mi je polecano jako nr.1... Niestety, 20a już nie produkowany chyba, a 40a niet w magazinie : https://hobbyking.com/en_us/fy-40a-fixed-wing-flight-stabilization-controller-w-self-leveling.html

Gdzieś jeszcze to mają ?

Na Guardianie pewnie latałeś - duża różnica w szybkości odpowiedzi FY-40a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.