Skocz do zawartości

Stabilizator lotu - dlaczego polecam...


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maxiii, mam jedną prośbę. Nie róbmy młodym kompotu śliwkowego z mózgu. PIXHAWK to hardware. ARDUPILOT to software.

PIXHAWK może latać z dowolnym oprogramowaniem. ARDUPILOT może zarządzać dowolnym kontrolerem lotu.


Oko, mam pytanie i prośbę o test. Ile waży PIXHAWK z harnessem. Zważysz?

 

I żeby nie było... Ja mam PIXHAWKA i bardzo go szanuję. Uważam tylko, że jako czysty stabilizator jest za drogi, za duży i za ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pod warunkiem, że dla pixa będzie to ardupilot a dla ardupilota bedzie to apm lub pix. :)

 

Nie mam teraz pixa ale właśnie mam apema pełnego 2,6 z gps na stole i robię tutorial jak to zgrać ze skrzydełkiem

Waga z dwoma obudowami to 60g.

Na mini z małym gpesem ale w obudowie jak kiedyś ważyłem było 30g.

To prawie co nic:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że dla pixa będzie to ardupilot a dla ardupilota bedzie to apm lub pix. :)

 

Nie mam teraz pixa ale właśnie mam apema pełnego 2,6 z gps na stole i robię tutorial jak to zgrać ze skrzydełkiem

Waga z dwoma obudowami to 60g.

Na mini z małym gpesem ale w obudowie jak kiedyś ważyłem było 30g.

To prawie co nic:))

 

Włóż tu Pixhawka ;-) 

 

post-14226-0-33752100-1491237143_thumb.jpg

To dlaczego ja go jeszcze nie mam?

Bo to jest oprogramowanie komercyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiii,

Wątek jest o stabilizatorze, czyli o urządzeniu, które wkładamy do modelu, pokręcamy śrubokrętem i lecimy. 

Ewentualnie programujemy drągami (upierdliwe).

Ewentualnie podłączamy laptop/tablet via USB i robimy pełną konfigurację.

Dlatego uważam, że nie powinniśmy w tym wątku mówić o PIXHAWKU. On bez komputera nie poleci.

Dlatego również uważam, że w tej klasie niczego lepszego od Guardiana nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale się mylisz. 

Fakt trzeba poświęcić pół godziny na konfigurację przez komputer lub tablet (o wiele trudniej).

Ale za to potem nie trzeba nic robić i komputer albo tablet będzie potrzebny tylko do wprowadzenia jednorazowo misji autonomicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxii, Skoro uważasz, że trening na symulatorze jest uwstecznianiem się to gratuluję...tylko nie wiem czego.

Źle mnie zrozumiałeś, nie symulator jest uwstecznieniem ale trwanie w przekonaniu że tylko stare jest dobre a nowe już nie. Kto nie idzie doo przodu ten się cofa.

Wolę symulator w realu na autopilocie niż jako gierka na komputerze. Już wyrosłem z gierek i teraz jestem na poziomie facebuka:))

 

 

Wracając do meritum. Ja od 3 lat mam Guardiana w każdym modelu. Dlatego uważam, że mogę doradzać. Jako doświadczony uzytkownik.

Nie znam tego stabilizatora. Jakie ma plusy a jakie minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus ma jeden. Bardzo delikatne gniazdo micro USB. Trzeba uważać, mam jedną sztukę z urwanym gniazdem, można ją programować tylko drągami. 

Plusów ma wiele. Bardzo rozbudowane zarządzanie via USB.

Polecam zapoznanie się ze stroną http://www.eagletreesystems.com/index.php?route=product/product&product_id=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te różnice i na symulatorach spędziłem setki godzin.

Ale to tak odległe czasy, że ich nawet nie pamiętam.:))

Latanie dronem też trenowałem na symie a nie na symulatorze. 

Teraz po takim treningu żaden kopter nie jest mi obcy.

Przy symulatorze nie ma tyle adrenalinki co przy takiej symie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi szybką kontrę na wybicie z równowagi samolotu. Np przez podmuch wiatru, turbulencję itp.

Zanim ty z dołu zauważysz, że model się kiwnął i sam skontrujesz to stabilizator juz to dawno sam wykona.

Przez co lot jest bardziej płynny i przyjemny nawet na wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.