Skocz do zawartości

Zakup Lipo 6S z Chin, UK lub inne tanie i dobre strony świata...


notgroove
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie teraz kupujecie pakiety Lipo??

Od jakiegoś czasu widzę problem z zakupem np w HK a konkretnie w przesyłką do PL.

Ale nawet jak już ogarnie się kogoś zaprzyjaźnionego w UK jak kiedyś to akurat takich pakietów jak potrzeba to nie ma z wysyłką do UK.

 

Osobiście potrzebuję 6S i powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że chyba czas zacząć kupować pakiety Tattu ale do amatorskich zastosowań pakiety min 4x 6S 12000mAh lub podobne pojemności a kwota jaką trzeba położyć przestaje być hobbystyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A to nawet nie wiedziałem. Kiedyś jak kupowałem pakiety z HK to pamiętam, że były problemy z Chinami (zmiany uprzewoźnika) natomiast z EU zawsze wszystko dochodziło.

A dopytam z ciekawości - problem dotyczy tylko 6S czy generalnie lipoli? Jakieś 3S dla kolegi brałem pół roku temu i poszły pomimo, że ilość była nie mała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

HK z żadnego magazynu nie wyślą 6S do PL.

 

Na pewno tak jest? Na próbę wziąłem jeden pakiet 6S z magazynu EU i doszło do płatności, potwierdzenie adresu, sposobu wysyłki (był tylko za 11$) itd

 

Nie potrzebuję akurat teraz ale wyglądało tak jakby miało zadziałać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystkie to może przesada bo jakieś malutkie wyślą ale większe jak np. 6S 10000mAh nie wyślą i będziesz miał taki komunikat:

 

There aren't any shipping options available at your location from this warehouse. Try providing additional address information or changing the warehouse.

 

I generalnie z żadnego magazynu nie wyślą.

 

Najniżej zszedłem do 6S 5200mAh i też nie wyślą.

Z 3S już nie ma takiego problemu ale takich pakietów to ja nie potrzebuję bo nie ma 10000mAh 3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzałem wielokrotnie 4S. Ostatnio w listopadzie/grudniu, zdaje się.

Przed chwila próbowałem zamówić z EU warehouse, doszedłem do etapu "płatność" i bez problemu.

W którym momencie pokazuje Ci ten komunikat?

Już na początku gdy chcesz przeliczyć koszty przesyłki.

 

 

Jak potrzeba 6s to można kupić 2 szt 3s i połączyć szeregowo.

Tylko ja potrzebuję minimum 16000mAh i tu jest trochę problem. Musiał bym ładować 4szt ~3S 8000mAh.

Jeszcze nie mierzyłem maxymalnego prądu ale 150A na pewno przekroczę z silnikami 8x HP4114 Pro 400KV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko przykład.

W EU i UK nie ma tak dużych pakietów 6S i nie wiadomo kiedy będą dostępne wg. pani z chata.

 

Dlatego ciekaw jest innej alternatywy dla pakietów 6S od ~8000mAh i większych.

Łączenie 3S szeregowo to raczej słaby pomysł bo musiał bym np pakować 4 pakiety by osiągnąć ponad 10000mAh 6S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe opcje dla mnie.

 

https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-APL-10000mAh-6S1P-22%2C2V-25C-40C/293

https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-Quantum-10000mAh-6S1P-22%2C2V-25C-40C/554

 

Muszę poczytać czy warto dopłacać za APL. Za to Quantum cenowo bardzo korzystnie wypadają na tle Tattum o tej samej pojemności i efektywności prądowej.

Jakość wstępnie chyba porównywalna właśnie z Tattum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.