Skocz do zawartości

MiMi


Lord Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zacząłem budowę tego właśnie modelu, którego plany wyżebrałem od jakiegoś kolesia z USiA (borat :wink: ). Nie mam zamiaru się śpieszyć z budową, bo i tak za tydzień zaczyna się szkoła i czasu będzie niewiele...Z racji tego, że nie mam wszystkich materiałów, zrobiłem wszystko to, co się dało i już stoję z robotą :P.

 

dsc06091id0.th.jpg

dsc06090ed3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Heh, wyżebrane miało być w cudzysłowie :P .Właśnie od tego kolesia mam plany, ale coś mi się pop... bo on nie jest z USiA :mrgreen: .Jeszcze jedno, zapomniałem powiedzieć, skrzydła zrobię styrodurowe, laminowane, z lotkami.Mam zamiar zastąpić płaskowniki węglowe rowingiem "na krzyż", ale nie jestem pewien, czy to nie będzie przerost formy nad treścią.Chcę zrobić lżejsze płaty, bo dojdą lotki, więc mam nadzieję zmieścić się w tych zalecanych 140g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna warstwa 33 plus na środku niewielkie wzmocnienie z drugiej warstwy. Co do dźwigara to zrób jak bozia przykazała i daj te płaskowniki a jak nie to daj parę nitek rowingu i nie jakoś tam na krzyż. Na statecznik jak masz 25 to jej użyj a jak nie masz to daj 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki jak możesz to zrób z styroduru. Oczywiście tam też musisz dać dźwigar.

 

 

Troszkę się nie zgodzę. IMO przy tak małym modelu lepiej będzie trochę rozciągnąć tkaninę.

Sam przy modelach mniejszych niż 1,3m nie daje dźwigarów i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przy modelach mniejszych niż 1,3m nie daje dźwigarów i jest ok :)

Ja zrobiłem bezdźwigarowe do modelu 1,5m i też było ok, ale .... do czasu. Mały błąd w transporcie, lekkie podgięcie tkaninki i po kilku kolejnych rzutach nastąpiło w tym miejscu totalne zniszczenie. Statecznik trzeba było pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się nie zgodzę. IMO przy tak małym modelu lepiej będzie trochę rozciągnąć tkaninę.

Sam przy modelach mniejszych niż 1,3m nie daje dźwigarów i jest ok :)

 

Ja wole mieć porządny sprzęt co mnie nie zawiedzie. Uwierz mi ze zrobiłem już naprawdę dużo stateczników i wiem już jak je zrobić by przetrwały sezon startów i statecznik bez dźwigara to lekkie nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, dzisiaj cały karton styroduru dotarł do mnie. Rdzenie wycięte na 4+.I kilka 2mm płytek na stateczniki.Od razu wziąłem się do wycinania, szlifowania jednak okazało się, że ćwiartki ucho-centropłat różnią się grubością o prawie 1mm :shock: .Trudno, czeka mnie jeszcze troszkę szlifowania... :ble:

dsc06105fr9.th.jpg

dsc06106ma6.th.jpg

dsc06107ky7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Nie można zamieniać materiałów sobie od tak. Balsa 2mm jest wytrzymalsza od styroduru 2mm. Dlatego styrodur powinien być grubszy. Węgla trzeba będzie dać więcej to fakt ale bierz pod uwagę, że i masa wzrośnie a wzrost masy na ogonie to nie jest najlepsza rzecz, bo wtedy na przodzie trzeba dokładać ołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.