Skocz do zawartości

Sześcioletni modelarz.


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Model był ukończony kilka dni temu ale dopiero wczoraj dostałem zdjęcia.

post-12393-0-03403200-1519112201_thumb.jpg

Jak na taki mały gotowy zestaw model troszku ciężki 89g. Jeżeli dobrze pamiętam płoza w tych zestawach

była z deseczki sosnowej lub lipowej w tym zestawie to sklejka 8mm. A okładziny komory wycięte

ze sklejki 3mm, wystarczyły by 1 czy 1,5mm.

 

PS.Pytanie Patryka jaki będzie drugi.

     A ja muszę coś poszukać z czym dałby sobie radę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem czy nie za wcześnie ale podjęliśmy dedyzję i Patryk dostał swoją pierwszą aparaturę. Jaki model będzie budował

aby ją wykorzystać tego jeszcze nie wiem. Coś będę musiał poszukać, aby sobie w miarę możliwości sam poradził.

post-12393-0-04401200-1519888781_thumb.jpg

 

Jak na razie zaczyna następny szybowiec.

Coś podobnego co poprzednio ale tym razem chciałbym aby zrobił go sam, baz mojej pomocy.

post-12393-0-37229700-1519888789.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to sam uczyłem się latać na delcie MJ i raczej nie polecam. Z jednego powodu - wymaga znacznego podtrzymywania wysokością w zakręcie. Dla początkującego dwa stery na raz to o jeden za dużo.

Jak już to lepsze będzie latające skrzydło Zagi, a najlepsze coś o cechach statecznego szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latające skrzydło,delta to chyba za wcześnie jak dla niego.

 

Jeżeli zaczniemy coś robić  w wersji RC to będzie to jakiś bardzo łatwy w budowie  szybowiec. Nie wiem czy to dobry pomysł

ale mam dwa komplety  skrzydeł ( zabytkowych ) do szybowca F1A. Jedne to jakieś 1,5 metra drugie coś koło 2 metry.

Mam zamiar je wykorzystać i zrobić dla niego jakiś szybowiec. Widziałem takie cudo i jak się mu nie przeszkadza lata sam.

I z takim modelem w wersji RC na pewno sobie poradzi i będzie miał niezłą zabawę.

No i przy okazji nauczy się holować szybowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latające skrzydło,delta to chyba za wcześnie jak dla niego.

 

Jeżeli zaczniemy coś robić  w wersji RC to będzie to jakiś bardzo łatwy w budowie  szybowiec. Nie wiem czy to dobry pomysł

ale mam dwa komplety  skrzydeł ( zabytkowych ) do szybowca F1A. Jedne to jakieś 1,5 metra drugie coś koło 2 metry.

Mam zamiar je wykorzystać i zrobić dla niego jakiś szybowiec. Widziałem takie cudo i jak się mu nie przeszkadza lata sam.

I z takim modelem w wersji RC na pewno sobie poradzi i będzie miał niezłą zabawę.

No i przy okazji nauczy się holować szybowiec.

Rozważył bym również montaż silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.