Skocz do zawartości

RWD-5


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie we skrzydle jest wstawiona jedną listewka 6x2. Reszta to żeberka z podkładów i porządnie sklejone. Krety robiłem, na filmie (co wrzucałem kiedyś w Twoim temacie o samolocie do nauki) przeżywało upadki z paru metrów, przeciążenia różne i inne kraksy. Bo jak narazie więcej kraks niż latania. Czekam dziś na mniejszy wiatr bo popołudniami słabnie.

PS. nie wiedziałem że już od 1 maja relacje założyłeś, muszę częściej forum przeglądać ☺ )Sławek wie o co chodzi) recepturki już dziś zabrałem, nawet dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2a9tycm.jpg

 

Myślę że takie rozwiązanie powinno być optymalne - listewkowy dźwigar  .

Nie wiem czy Skazoo projektował RWD pod depron czy pod podkłady  ale przede wszystkim w przypadku podkładów to tego mi w tym projekcie  brakuje .

I

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma. Potwierdzam. Ale tak jak radził mi Sławek. Dobrze zajmij się przodem. Na e mam tego na filmie ale strasznie mi pompował. Starałem się korygować a model i tak wywalało do góry. Jak spadł to silnik do środka wleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rusza robota, zakupilem listewki i inne potrzrbne rzeczy trochu nawet na zapas - okolo 3 szt sobie zapasowych zrobilem 6x2 na wszelki wypadek :D

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze co do kleju to kleje dragonem polimerowym (uniwersalnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-1427-0-28005100-1494071291.jpg

 

Dodał bym z cienkiej sklejki wzmocnienia połączeń listewek bo jakoś tak "luźno"  wyglądają.

Same ich wklejenie w depron przy takiej niemal kratownicowej konstrukcji bez ich zespolenia między sobą nic nie wniesie do konstrukcji .

brak listewki na górze przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifpost-19524-149406536867.jpg

 

Dodał bym z cienkiej sklejki wzmocnienia połączeń listewek bo jakoś tak "luźno"  wyglądają.

Same ich wklejenie w depron przy takiej niemal kratownicowej konstrukcji bez ich zespolenia między sobą nic nie wniesie do konstrukcji .

brak listewki na górze przodu .

Jeżeli listewki są całą powierzchnią przyklejone do depronowych boczków i sklejone ze sobą to to w zupełności wystarczy. Te trójkąciki nic tu nie dodadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.