Skocz do zawartości

Lekcja pokory


ostry_gl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tylko jedna osoba na naszym lotnisku używa tej aparatury co ja, ale podpatrywanie Maxa i podpowiedzi kolegów powinny wystarczyć :)

 

Fajne urządzenie do układu trener-uczeń. Można wykorzystać różne nie kompatybilne ze sobą nadajniki.

https://abc-rc.pl/modul-szkolenia-pilotow-rc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Testował już to ktoś? Rozumiem, że podpina się to pod odbiornik?

Moduł zakupiony czekam na przesyłkę. Wkrótce zostanie przetestowany. Ja rozumiem, że do modułu podpina się dwa odbiorniki - trenera i ucznia. Trener za pomoca modułu decyduje z którego odbiornika serwa dostaną sygnał do działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zakupiony czekam na przesyłkę. Wkrótce zostanie przetestowany. Ja rozumiem, że do modułu podpina się dwa odbiorniki - trenera i ucznia. Trener za pomoca modułu decyduje z którego odbiornika serwa dostaną sygnał do działania. 

Czekam, na testy i Twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, na testy i Twoją opinię.

Póki co moduł podłączony na "sucho"  Do modułu podączamy z jednej strony dwa odbiorniki natomiast z drugie strony podłączamy serwa. Do jednego odbiornika oprócz postawowych kabli podłącza się dodatkowo jeden kabel więcej sterujący modułem. Na module są umieszczone dwie diody, które wskazują który w danej chwili odbiornik steruje modelem. Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że do modelu musimy wrzucić dwa pudełka i do dziewięciu dodatkowych kabelków co przy małym modelu może być pewnym problemem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Podsumowując, dwa różne nadajniki i odbiorniki wrzucone w jeden model połączone tym ustrojstwem pozwalają na przejmowanie sterowania. Tylko jak się to przełącza?

Kolejne pytanie czy odbiornik FS-iA6 jest odsługiwany tylko przez nadajnik fly sky, czy też jest kompatybilny  z jakąś inną firmą? Jeśli tak to jaką?

Czy jest to do zamówienia u Chińczyka, czy warto kupić w sklepie który podałeś?

Co do wielkości nie widzę problemu, bo w Multiplexie Mentorze jest dużo miejsca :)

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, dwa różne nadajniki i odbiorniki wrzucone w jeden model połączone tym ustrojstwem pozwalają na przejmowanie sterowania. Tylko jak się to przełącza?

Kolejne pytanie czy odbiornik FS-iA6 jest odsługiwany tylko przez nadajnik fly sky, czy też jest kompatybilny  z jakąś inną firmą? Jeśli tak to jaką?

Czy jest to do zamówienia u Chińczyka, czy warto kupić w sklepie który podałeś?

 

Przełącza się z pomocą przełącznika w nadajniku trenera. Np. Ten dodatkowy kabelek podłączasz do 5 kanału. Oczywiście kanał wcześniej musisz przypisać do jakiegoś przełącznika który ten kanał będzie włączać. 

Zamówione w sklepie PL. 

Myślę, że konkretne odbiorniki sa przypisane do danego modułu nadawczego. Jeżeli w nadajniku innej firmy znajduje się moduł z FS-iA6 do problemu raczej nie będzie. Np. w nadajniku Turnigy 9X moj kolega ma moduł i odbiornik Frsky 

post-624-0-88117900-1505553667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.