Skocz do zawartości

Graupner vario


mawwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używam od paru dni vario Graupnera z MZ-18 , na słuchawkach gada do mnie po czesku (szkoda że nie po ludzku czyli PL) i jest OK.

Odczytuje z karty logi programem grStudio i dczyt wysokości jest chwilowy w czasie rzeczywistym co mi niewiele pokazuje .

Czy jest możliwość zobaczyć przebieg wysokości w czasie lotu w trybie graficznym funkcji wysokości w czasie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do odczytu logów ściągnij Data Explorer, potężniejsze narzędzie. W ostateczności możesz wyeksportować do excela i tam obrobić dane.

Jeśli chodzi o język to kwestia zmiany w nadajniku, niestety mam mc-20 więc nie wiem jak w twoim radiu się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę otworzyć Data Explorerem ani excelem , plik jest typu .bin , nie mogę go dodać . .

Język sam przestawiłem na czeski bo jakoś z nim łatwiej niż np. z niemieckim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w Data Explorer nie otwieraj tylko zaimportuj plik i pójdzie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No nie bardzo chce zaimportować , dopuszczalne do importu pliki to .xmi i .csv a u mnie logi są w .bin .

Jak to jest, że wciąż Polsce każą czekać za drzwiami ?

No właśnie ciekawe czy dlatego że PL to mały rynek zbytu i nie chcą ponosić kosztów , czy wprost przeciwnie duży i dlatego też olewają bo bez wersji PL i tak się sprzedaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie bardzo chce zaimportować , dopuszczalne do importu pliki to .xmi i .csv a u mnie logi są w .bin .

 

Co prawda nie mam DataExplorera na obecnym komputerze, ale podejrzałem na  youtube i jednak dobrze pamiętałem. Na 100% importuje logi graupnera. I teraz pytanie czy u Ciebie nie chce zaimportować tego logu z rozszerzeniem .bin czy go nie widzi ?  Zobacz tutaj przykładowy tutek od 4.47min importuje bina z logiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.