Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem tartak MX2

Nie chciał bym aby mi coś zostało z elementów :)  , więc rozglądam się za relacją bądź instrukcją.

Może ktoś skojarzy ten konkretny model i podpowie gdzie czegoś szukać na jego temat.

Model ma 2,2 m rozpiętości , mam nadzieję że mniej więcej widać kształt elementów .

f04e4ee90fa8e827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sam bym chciał wiedzieć skąd on jest, przypadkiem zgadałem się z kolegą tutaj z forum że mieszka rzut beretem ode mnie, i od tego do tego, podczas rozmowy wyszło że ma kolegę który ma możliwość wyciąć taki model, więc poprosiłem o wycięcie.

Trochę poczekałem i dziś model dotarł do kolegi, jak zadzwonił że jest juz u niego to podskoczyłem i odebrałem paczkę.

Ale z forum nicku kolegi nie kojarzę , moge zadzwonić i zapytać czy jest możliwość wycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym bardzo o  rozeznanie czy jest możliwość wycięcia i jaki koszt by był

W prywatnej wiadomości jakoś cię skontaktuję z kolegą który się za mną wstawił i model dla mnie został wycięty, nie chcę się po prostu wcinać ,  czy publicznie podawać kontakty do ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że będę miał jakieś zdjęcia z budowy tego modelu.

Dzis dowiedziałem się że jest to kopia MX2 Goldwing , i jest tak zaprojektowany że do lotu ma ważyć 6,5kg.

To przy rozpiętości 2,2m (czy może nawet 2,2m z hakiem, bo nie wiem dokładnie ) to 6,5kg do lotu to nieźle.

Moja extra 1,8 metra waży niewiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz z kilku źródeł słyszałem że model lata obłędnie.

Ja tam nie wiem ale dzis dzwonił do mnie projektant tych planów i zapraszał mnie na sobotę na lotnisko, aby pooglądać ten model, zobaczyć jak lata, no i powiedział że waży 6,5kg do lotu.

Mój obecnie leży w arkuszach na szafie i czeka na zdjęcia z budowy, ja tylko powtarzam co usłyszałem odnośnie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot takiego MX-a

 No nie do końca to ten  model, ten model na filmie jest z planów z rosyjskiej strony, do którego jest wypasiona instrukcja.

Do tego mojego nie ma instrukcji bo taka nie istnieje, elementy obu modeli raczej nie są podobne (bo mam plany modelu z filmu)

Wiem że na składanie skrzydeł jest jakis patent , że skrzydła składa się na rurach , i na razie tyle wiem odnośnie budowy.

A jak wyjdzie mi ta budowa i jaka wyjdzie waga?, wszystko się okaże za jakiś czas, samemu jest mi ciężko uwierzyć w tak niską masę, ale ja to jeszcze w ogóle mało widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie Rafał :)  To nie ten model.

Model z filmu jest wycinany laserem, ten mój wygląda (przynajmniej mi tak się wydaje) że jest cięty frezem.

Ogólnie to wycinanie to coś pięknego .

W sumie to szkoda że nie za bardzo przypomina jeden drugiego , bo jak by były większe podobieństwa to miał bym instrukcję podaną jak na tacy, i to do modelu z filmu instrukcja jest tak dobra że wydaje mi się że z tą instrukcją to i małpa by poskładała taki model.

Tutaj jest trochę gorzej bo nie mam się na czym wzorować, a na umieszczonych przeze mnie  zdjęciach nie ma wszystkiego, jest jeszcze worek małych drobnych elementów, które wolał bym aby były na swoim miejscu.

A na chwilę obecną mam wrażenie że trochę może mi części zostać :) i dlatego arkusze spoczęły na szafie, a ja chcę coś podpatrzeć i czegoś się nauczyć odnośnie tego  modelu, nim zacznę montaż nawet na sucho bez klejenia.

A mam obiecaną pomoc w postaci zdjęć od autora planów tego konkretnego MX-a, tak że jestem dobrej myśli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem że model ma niską wagę , ale maska, szyba jest wykonana z węgla.

Co do mojego modelu , brak doświadczenia daje sie we znaki.

Elementy są idealnie spasowane  "poezja"

Zacząłem składać kadłub i ile samo znalezienie elementów , i rozszyfrowanie co jest co, na razie nie sprawiało kłopotów.

O tyle sam montaż w moim wykonaniu leży i kwiczy.

Jak złożę boki kadłuba to nie da się takiej złożonej części kadłuba włożyć we wręgę domku silnika.

Jak zacznę od składania elementów już we wrędze domku silnika , po włożeniu we wręgę 2 elementów nie mogę zmieścić trzeciego elementu.

I tak posiedziałem wczoraj do północy i poległem , musi byc na to jakiś patent tylko ja nie znam tajemnicy jak to zmieścić, próbowałem w różnej kolejności to upchnąć , i doszedłem do tego że to niewykonalane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nie za wiele posiedziałem przy modelu.

Najgorzej jest zacząć, brak instrukcji , i ilość elementów  i braku doświadczenia, mnie przytłoczyła.

Dosłownie można dostać oczopląsu , patrząc na te arkusze.

Wewnętrzne boki kadłuba dało się zmieścić we wrędze , po przycięciu rogu jednego z wypustów wręgi.

I poszło w kolejności , bok, dół  drugi bok i góra.

Model składam , szukam elementów , nie mogę znaleźć , więc składam co wiem , po czym przypadkiem znajduję elementy których wcześniej nie widziałem, rozbieram częściowo uzupełniam układankę i powoli poruszam się do przodu.

To są moje wczorajsze wypociny

 

0be71fd1af96251b.jpg

 

A to dzisiejsze

5e1f3a235c8f2eb2.jpg

 

11fbb9fb40195a00.jpg

 

Na szczęście czym więcej elementów złożę tym mniej ich mam w arkuszach i coraz łatwiej odnajduję co jest potrzebne.

 

Teraz nic nie dokumentuję jak złożę wszystko to podczas rozbierania wszystko co gdzie i jak sfotografuję, i dla siebie i dla innych bo z tego co wiem będzie budowane jeszcze chyba dwa takie modele, to ktoś będzie miał łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję polatać modelem z tego filmiku na youtube , potwierdzam , lata bardzo dobrze i przewidywalnie ,na tyle przewidywalnie ,że po 2 minutach lotu pozwoliłem sobie na Torque Roll przy samej ziemi , pomimo tego że to model kolegi   :)   6,5kg ? na pewno poniżej 7 czuć było że lekki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie ten model.

 

https://youtu.be/wKhlEREXRGM

Tak jest, to dokładnie ten model :)

Ogólnie mimo tego że się trochę motam , to składanie jest przyjemne i jest frajda :)

Jeśli wszystko pójdzie po myśli to planuję skończyć ten model w marcu (bez wyposażenia), tak że nie zamierzam się spieszyć.

Tak aby miec model na następny sezon , bo teraz mam czym latać, gorzej z tym że nie za bardzo jest już gdzie a jeszcze gorzej że nie ma kiedy, od kilku dni nawet nie siedziałem na symulatorze bo zwyczajnie nie mam na to czasu.

A mam bardzo dużo do opanowania , i nic się nie zmieniło nadal uważam że jestem słabiutkim pilotem , ale do oblotu dużo czasu to i umiejętności może się poprawią :)

Sam model bardzo mi się podoba, jego gabaryty również , kiedyś chciałem miec model z instalacją dymną, i z myślą o tym kupiłem extrę 260, no ale forumowicze uznali że instalacja w tym modelu jest złym pomysłem bo model jest za mały a instalacja za ciężka, więc chciał bym w taką instalację wyposażyć tego mx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.