Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No niestety ubezpieczenia typowo modelarskiego nie mam, ale chetnie bym takie wykupił tylko nie za bardzo wiem gdzie, bo z tego co czytałem to firmy ubezpieczeniowe nie za bardzo maja ubezpieczenie typowo modelarskie.

Co do modelu, to tłumik pospawałem w miejscach gdzie pękał , a zgubiona rura która wychodzi po za maskę została zastąpiona kawałkiem aluminiowego trzonka od mopa, średnica trzonka jest trochę mniejsza niż orginalny zgubiony wylot spalin, ale tłumik przynajmniej teraz trzyma sie kupy, nic nie pęka nic nie odpada, a i nie wiem czy model nie chodzi troszkę ciszej.

Ja ogólnie jestem zawiedziony że nikt nie podpowiedział jak zaczynałem przygodę z rc, jak ważny jest wybór radia z odpowiednim mode.

Ja latam w mode 2 gaz i kierunek po lewej, i tak widzę ze jest to przekleństwo , łatwiej by było  gdybym miał wysokość i kierunek w jednym drążku, ale teraz to juz po ptokach , pewnie ciężko by się było przestawić, a przynajmniej mi z gazem i kierunkiem w jednym drążku bardzo ciężko idzie nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mode chodzi mi głównie o wolne beczki czy rolling harrier  mając wysokość i kierunek w jednym drążku myśle że kręcił  bym do tej pory takie beczki jak ta lala, kręcę jednym drążkiem i model sunie (przynajmniej tak mi sie wydaje), a tak dwa stery w osobnych drążkach które trzeba mocno dokładnie zsynchronizować mnie przerastają, poświęciłem na tą figurę na symulatorze ponad rok, i efekt jaki na razie osiągnąłem to dziadostwo , na symulatorze latam krótko 10-15 minut wieczorkiem, ale za to prawie codziennie. Może nie mam do tego predyspozycji ? drygu? sam nie wiem ale myślę że jeszcze potrzebuję z 20 godzin w realu nim moje beczki będą miały ręce i nogi.

Reszta figur które mnie interesują , z tym mx-em raczej łatwo przyjdzie wystarczy trening w realu modelem, ale rolling harrier i wolne beczki to jak dla mnie ciężki temat, niby modelem obracam jako tako , ale co z tego jak po chwili model zaczyna lecieć tam gdzie on chce a nie tam gdzie ja chcę i muszę przerwać obracanie zawrócić go i zaczynać od nowa, i to taka syzyfowa praca, a jak kierować kierunkiem lotu podczas obracania? to nie mam fioletowego pojęcia, i po części pewnie z tego powodu nad tą figurą nie panuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław - napiszę wprost, bo koledzy są bardzo delikatni.

 

Bardzo fajnie idzie Ci to śmiganie MX'em, niemniej okolica bloków, parkingu, a tym bardziej dzieciaków, które chodzą / grają na boisku to kiepski pomysł.

Ubezpieczenie jest oczywiście konieczne, ale i tak nikomu zdrowia nie wróci.

Jestem pewien, że nikt nie życzy Ci źle, bo wspólnie dzielimy tę pasję latania, ale jeśli możesz, to zmień lokalizację.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek właśnie jestem w trakcie ogladania twojego latania , Marcin dodał film :).

Napisz coś od siebie o modelu.

A chętnie bym przeczytał w jaki sposób kierujesz kierunkiem lotu podczas kręcenia beczek ;), bo ja w tej kwestii leżę i kwiczę ;)

 

Nie da się w kilku zdaniach opisać jak robić tę czy inną figurę , jak się spotkamy na jakimś pikniku to chętnie odpowiem na wszystkie pytania . Na teraz mogę ci powiedzieć to co pewnie większość forumowiczów powtórzyła by  za mną , ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz  ĆWICZYĆ  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej to boisko to albo może jeszcze kiedys odwiedzę albo i nie, to było ot tak zobaczyć jak będzie , ale jest troszke ciasno.

Mam inne boisko na którym latam, 7 km od domu, boisko to jest mniejsze ale do startu i lądowania i tak 4 razy za duże ;).

Ale latam i nad boiskiem i po za boiskiem bo po za boiskiem jest ogromna wolna przestrzeń , nie ma zabudowań nic mi lepszego nie trzeba.

Jedynie nie za często jest koszone, ale za to często trenują tam strażacy i nawet jak nie jest odpowiednio wykoszone to część wystarczająca do startu i lądowania jest tak wytłuczona i wydeptana że do polatania w zupełności sie nadaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możliwość zdobyć gdzieś pliki pod laser do tego MX ? Teraz śmigam taką samą extrą 260 ,,seagull model'' ja autor tematu ma na fotce. Chciałbym trochę podnieść polkę i zrobić coś naprawdę porządnego a ten mx wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.