Skocz do zawartości

Zdjęcie

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
910 odpowiedzi w tym temacie

#901 cyrax_ojz

cyrax_ojz

to ne lata

• Modelarz
  • 281 postów
  • SkądSzamocin
  • Imię:Maciej

Napisano 25 kwiecień 2018 - 13:47

a z wiatrem uzgodnienia były ? B) 

• 0

#902 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1021 postów
  • SkądOkolice Hrubieszowa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 25 kwiecień 2018 - 14:58

Maciej , słuszna uwaga :).

Ale praktycznie każdy wieczór jest bezwietrzny , jeśli będzie podmuchiwał lekki wiaterek do lądowania pod wiatr to jeszcze lepiej co prawda wtedy mam start z wiaterkiem , ale start z wiatrem na krótkim rozbiegu nie jest żadnym wyczynem dla Mx-a.

Tak czy inaczej niesprzyjające warunki do latania , szczególnie wieczorem zdarzają się sporadycznie, tak jak teraz sporadycznie zdarzy się że mógł bym polatać , wykoszą boisko za tydzień zarośnie i miesiąc trzeba czekać aż znowu zostanie skoszone.

Własne będzie koszone dwa razy w tygodniu więc nawierzchnia będzie elegancka , co prawda zostawiłem tą czereśnię (do przyszłej wiosny ukatrupię ją że i tak będzie do wycięcia)

Ale nawet z czereśnią mam 15m szerokości pasa , więc spokojnie powinno wystarczyć a jest to najwęższe miejsce , a pas jest tak długi że nawet jak bym miał czy za dużą prędkośc do lądowania, czy za dużą wysokość , nie ma z tym problemu jest miejsce na odejście i zawrócenie do ponownego lądowania.

Tak że ja jestem dobrej myśli, a na pozbycie sie płota w max 30sekund  i po lataniu zagrodzenie działki w drugie max 30 sekund też mam juz wizję ;)

• 0

#903 kszczech

kszczech
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądParczew
  • Imię:Krzych

Napisano 25 kwiecień 2018 - 15:02

Wydłużysz łańcuchy dla psów i nie będzie potrzebny płot 😂😂😂
  • 0

#904 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1413 postów
  • SkądW-wa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 kwiecień 2018 - 17:28

To kiedy zupa z Mx-a? ;) :)

Aby nie było, że tylko się przekomarzam z Wiesławem, zrobiłem kratownicę jednego statecznika poziomego klejąc na płasko na wydruku, a teraz wykorzystuję go jako matrycę i wzorzec do sklejenia drugiego :)

Załączone miniatury

• MX81.jpg

• 0

#905 marcinmisiek102

marcinmisiek102
  • Modelarz
  • 49 postów
  • GG:
  • SkądWojcieszków

Napisano 25 kwiecień 2018 - 20:44

fajana i równa robotam :rolleyes:

• 0

#906 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1021 postów

Napisano 11 maj 2018 - 21:40

Marcin, chwal się postępami , bo coś ucichło.

Ja dziś dla rozrywki skończyłem stery wysokości , więc mam juz kompletne stateczniki i stery wysokości , może w niedzielę zaatakuję ster kierunku , i bede miał kompletny ogon, ale i też już nie będe miał balsy , więc nawet jak zrobię skrzydła to kesony poczekają na jakies zakupy w modelarskim , aby skończyć model zabraknie mi z 8 desek balsy 2mm.

Tym razem walcze z wagą i jestem ciekaw ile model będzie ważył , wszystko jest robione z super lekkiej balsy , wiec myślę że wagowo będzie duża różnica.

Robiąc z normalnej balsy wyszedł 7200g do lotu , z pakietami itp, niestety za cięzki ogon musiałem przeważyć ciężkimi akumulatorami , i z balastem przekroczył 7,5kg.

Ale szkoła nie poszła w las i myślę że teraz będe miał model poniżej 7 kg do lotu , przynajmniej taki jest cel , 7 kg z tłumikiem kanister , a co z tego będzie zobaczymy.

• 0

#907 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1413 postów
  • SkądW-wa

Napisano 11 maj 2018 - 21:52

U mnie zrobione, ale nie pokryte stateczniki poziome wraz ze sterami wysokości. A dlatego nie pokryte, że zastanawiam się nad mniejszymi serwami niż przewidziane otwory.

Załączone miniatury

• MX83.jpg

• 0

#908 kszczech

kszczech
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądParczew
  • Imię:Krzych

Napisano 14 maj 2018 - 09:44

W sobotę Marcin latał sobie MXem. Nagle woła mnie bo nie może zdjąć gazu, silnik pracuje na maksymalnych obrotach. Wyłączył zapłon i pięknie wylądował.

A na zdjęciach przyczyna maksymalnych obrotów :)

IMG_20180512_185720.jpg

IMG_20180512_185715.jpg

• 0

#909 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1021 postów

Napisano 14 maj 2018 - 20:34

Fajne :),  ale raczej nie widać strat  , lądowanie  to nic, ale że maski latający silnik nie nie rozdarł? to jest szczęście.

Mi się w extrze urwał silnik kiedyś , właściwie to urwał sie domek silnika, to latający silnik  maskę załatwił tak że delikatnie mówiąc nie najlepiej wyglądała ;).

• 0

#910 marcinmisiek102

marcinmisiek102
  • Modelarz
  • 49 postów
  • GG:
  • SkądWojcieszków

Napisano 16 maj 2018 - 21:27

żeby nikt nie myślał że dzień wcześniej nie sprawdzałem czy śruby dokręcone, 4 szt w domku, widocznie coś za słabo, i klej też był....

teraz będę pyciał farbą albo siwym silikonem-dirco   :huh:

• 0

#911 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1021 postów

Napisano 17 maj 2018 - 12:43

Mi podczas pierwszego  uruchomienia modelu , nim zdążył wypalić pół zbiornika paliwa, w tym czasie wibrujący silnik zdążył odkręcić obydwa podwozia , i kabinę z jednej strony , przy okazji uszkadzając  kabinkę.

Marcin uczulił mnie na wyważenie śmigła , nawet przy okazji zakupów w HK zamówił mi takie ustrojstwo do wyważania śmigieł , no i z wyważonym śmigłem problem demontującego sie samodzielnie modelu , nie występuje.

Nawet ostatnio jak poskładałem swoją nową zabawkę z napędem elektrycznym , postanowiłem przyoszczędzić grosza i kupiłem śmigło tower pro za 6zł :).

Śmigło 14x7 malutkie nie jest, ale go nie wyważałem tylko założyłem takie jak wyjąłem z opakowania, dosłownie podczas drugiego lotu silnik odkręcił się od krzyżaka.

Jak sie okazało śmigło wymagało poważnego doważenia lżejszej łopaty , ale teraz chodzi fajnie, tyle że teraz jest cicho a przed wyważaniem to fajnie warczał podczas lotu ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych