Skocz do zawartości

Zdjęcie

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1086 odpowiedzi w tym temacie

#1081 kszczech

kszczech
  • Modelarz
  • 203 postów
  • SkądParczew
  • Imię:Krzych

Napisano 17 luty 2019 - 20:56

Ja wycinałem litery ręcznie [tylko tak potrafię] z tej samej foli którą oklejałem model.

Szacun. Nie podjąłbym się takiego wyzwania.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#1082 mac

mac
  • Modelarz
  • 143 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 17 luty 2019 - 21:12

Bardzo fajny i spokojny model, po wlataniu się w niego będzie z niego wiele radości.

Mój obecnie stoi nie uruchamiany od zeszłorocznego pikniku , ale nie ma z nim problemu jest na chodzie wymaga tylko drobnej regulacji składu mieszanki , bo od wyjęcia nowego silnika z pudełka ustawiłem tylko wolne obroty i tyle składu nie dotykałem , latał cały sezon bez problemów to znaczy nigdy nie zdechł , ale juz jesienią to chodził jak sieczkarnia, nie kręcił maksymalnych obrotów (tak na słuch) i rzygał benzyną z komina strumieniami , po 3 lotach cały model upierdzielony w oleju z paliwa.

Ale do samego końca był stabilny i nie kaprysił, zapalał, ciągnął  normalnie latał i nie gasł, to jak na silnik za 800zł to jestem zadowolony i gdybym dziś miał kupować nowy silnik to kupił bym ponownie tego chińskiego RCGF.

Ale do dziś model nie doczekał się grafiki, Krzysztof wysłał mi plik z grafiką , mam kolegę z ploterem do cięcia folii , ale nie mam folii i nic jeszcze nie zrobiłem w tej sprawie.

I mam pytanie , jaką folię kupić aby ten kolegi ploter tnący nożykiem (chyba nożykiem), wyciął mi te malowidła na model, to ma być chyba folia samoprzylepna ale jaka?

Nigdy tego nie robiłem to i nie wiem z czym to sie je,  pod jaka nazwą szukać folii?

Nic nie reklamuję jakby co. Tutaj możesz rzucić okiem.

Folie ploterowe.

https://sklep.lambda.pl

• 0

#1083 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1356 postów
  • SkądHrubieszów
  • Imię:Wiesiek

Napisano 17 luty 2019 - 21:36

Dzieki Maciej , tyle że wciąż nie wiem co kupić :).

Zrobiłem durną kolorystykę modelu i tak wydedukowałem że pomarańczowe napisy się zgrają z niebiesko biało  żółtym modelem.

Ale czym różnią się te folie? prócz szerokości różnią się sporą różnicą w cenie , ale w czym jest lepsza droższa od tańszej ? droższą trudniej będzie zgubić? bo jak się trzymają tak samo po przyklejeniu, to ja nie wiem którą kupić.

https://sklep.lambda...pomaranczowy/84

https://sklep.lambda...stel-orange/237

• 0

#1084 mac

mac
  • Modelarz
  • 143 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 luty 2019 - 21:43

Różnica w cenie bierze się głównie z deklarowanej trwałością w okresie czasu, ale przecież model nie jest narażony ciągle na warunki atmosferyczne. A czy jest sens kupować na model folię o trwałości 10 lat ;) Oby...

Wszystkie kleją się tak, że na pewno ich nie zgubisz. 

641 jest najbardziej popularna.

• 0

#1085 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1356 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 17 luty 2019 - 22:01

Dzięki Maciej.

Jutro zamówię , pewnie dorzucę jeszcze kolor czarny, i jak przyjdzie to zawiozę koledze niech wycina.

• 0

#1086 mac

mac
  • Modelarz
  • 143 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 luty 2019 - 22:05

Te folie najlepiej nakleja się na wodę. Pogadaj z kolegą. Jeśli się tym zajmuje to Ci temat naświetli.

• 0

#1087 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1356 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 18 luty 2019 - 19:19

Właśnie zamówiłem tą folie, 3m pomarańczowej i 2m czarnej raczej wystarczą na załatwienie grafiki na Mx-a :).

Dzis nawet się widziałem z kolegą od plotera ale nie za bardzo było kiedy pogadać , ale domyślam się że spryskuję folię wodą z butelki z rozpylaczem , folja po naklejeniu jeszcze chwilę jeździ po powierzchni na którą jest przyklejona tak że mozna coś poprawić czy wyprostować, i to cała filozofia , dobrze myślę?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych