Skocz do zawartości

F4U Corsair 1/6 by Brian Taylor


Bartek Piękoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Jak tam? Rozgladales się za silnikiem? Po rozmowie z Wojtkiem, stałem się szczęśliwym posiadaczem Corsarza z Topflite. Tak że będę budował bliźniaczy model. Przy 9kg obstawialbym silnik Roto35VI. Os'a 4sów 40ccm fajny ale ta cena... Jak podwozie? Coś z gotowych zestawów czy sam będziesz działał? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roto 35vi znajdzie się do 1200zl a os gf40 to już blisko 2500zł:/

Właśnie zauważyłem że faktycznie roto ma inną piaste i trzeba wiercić śmigła. Zawsze mi się to podobało choć w tym modelu lepiej wygląda nakretka ozdobna n końcu wału. Da się u ciebie zamówić podwozie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, pomyliłem 35Vi z 35FS :)

 

Co do podwozia - coś tam się da zamówić, ale nawet dokładnie nie pamiętam kto robi, bo od początku zakładałem samoróbkę. Robarta podobno nie pasuje.

Może jakaś Sierra?

 

Ty na pewno będziesz potrzebował nieco mocniejszego niż moje, bo TP jest większy od BT..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze krótko odnośnie pakowania planów - od Traplet i innych zawsze przychodziły w takich kopertach, zawsze nierejestrowane. Do tego zawsze dochodziły nienaruszone nawet owiewka z cienkiego plexi o wymiarach ok 22cmx10cm. Raz jedna nie dotarła ale bez problemu wysłano następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ode mnie a propos przesyłania planów z trapletshop.com:

- sklep wykazuje życzliwość - wczoraj otrzymałem plany po raz trzeci (!). Poprzednie dwa razy były w kopertach, pierwsza usztywniona, druga bąbelkowa Ostatnia wczorajsza przesyłka dotarła w kartonowym pudełku.

Szczegóły:

- w korespondencji do nich zwróciłem uwagę na spore zniekształcenie planów (nie zagięcia, bo to łatwo wyprostować, a właśnie zniekształcenie, głównie na rogach, powstające przy składaniu wielkiej płachty papieru w 24-warstwową składkę).

- przeprosili, obiecali zaradzić problemowi - w efekcie po kilku dniach dostałem (po raz 2)  identycznie zniekształcone plany, tylko w kopercie bąbelkowej; jakbym wstawił zdjęcia, to byście nie odróżnili

- w kolejnym mailu zasugerowałem, żeby albo pocięli wielkie arkusze na 2-4 mniejsze i dopiero poskładali (a ja je sobie pokleję), albo wysłali zrolowane w tubie; zwróciłem również uwagę, że w relacjach internetowych plany na zdjęciach wyglądają wydrukowane na cieńszym papierze, lepiej się układającym na zagięciach

- przeprosili ponownie i obiecali wysyłkę zrolowanych planów w tubie

- po 4 dniach przyszło kartonowe płaskie pudełko z planami złożonymi tak samo jak za dwoma poprzednimi razami, choć chyba kolejność zaginania została zmieniona na korzystniejszą, ułatwiającą składanie, bo deformacje są nieco mniejsze.

 

Zamierzam na tym poprzestać, bo widzę jakąś nieporadność sklepu.

Dzisiaj spędziłem godzinę na próbach wygładzenia planów na ile potrafię, przed ich zrolowaniem. Wyszło akceptowalnie.

Z prasowania zrezygnowałem, bo co prawda, zagięcia pięknie się wygładzają, ale papier dostaje drobnych pofałdowań od ciepła.

 

Szkoda, że sklep nie ogarnia prostej rzeczy, mimo życzliwej postawy. Wstępnie planowałem zamówić wood pack, ale teraz naprawdę bym się nie odważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan, nie przyszło mi do głowy. Nie wiem jednak, czy byłoby to możliwe.

Robert, jeśli ten sklep to próba reprezentatywna społeczeństwa angielskiego to współczuję. Niestety opinie różnych osób, które miały kontakt z Anglikami, by to potwierdzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.