Skocz do zawartości

Dualsky 151. Jak podłączyć w delcie.


Rekomendowane odpowiedzi

Dualsky 151.

Witam. Czy ktoś z kolegów montował stabilizator lotu w latającym skrzydle. Jak te ustrojstwo podłączyć? W apce mam ustawiony mix Delta. W żyro również.  Jak kręcę czułością, to wychyla się tylko jedna lotka.  Przy pochylaniu modelu druga lotka wychyla się minimalnie. Po wyłączeniu żyra lotki pracują poprawnie Pewnie coś robię źle, ale co? Proszę o radę. :( 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Instrukcja nie wspomina przypadkiem o wyłączeniu mikserów w radiu? Bardzo często wszelakie systemy stabilizacji zarówno w heli jak i w płatowcach wymagają "czystego" sygnału z nadajnika. Można w nich ustawić Expo dualrate itd. Ja instrukcji do Twojego żyro nie czytałem, ale Tobie polecam zrobić to w pierwszej kolejności ;)

 

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nie wspomina przypadkiem o wyłączeniu mikserów w radiu? Bardzo często wszelakie systemy stabilizacji zarówno w heli jak i w płatowcach wymagają "czystego" sygnału z nadajnika. Można w nich ustawić Expo dualrate itd. Ja instrukcji do Twojego żyro nie czytałem, ale Tobie polecam zrobić to w pierwszej kolejności ;)

 

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)

Posiadam nadajnik Aurora 9x.

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chodzi po głowie.

Czy jesteś pewien że dobrze podpięte jest Twoje żyro?

FC 151 dla delty musi dostać sygnał z lewej lotki i SW, nie znam Twojej aparatury - ale jeśli dostaje już zmiksowany sygnał na elevon to nic z tego nie będzie.

Tak jak pisał Łukasz - wyłącz miksy w aparaturze, odpal jak dla zwykłego ACRO z jednym serwem aileron + 1 serwem elevator + 1 serwem rudder.

Będąc pewnym na którym kanale są poszczególne serwa - podłącz te kanały pod FC-151. Tam jest tak że istotne są poszczególne piny na wtykach. Zwróć uwagę że na jednym wtyku są podpięte trzy kanały (dla delty chyba dwa...) więc już tutaj można się pomylić jeśli wtyk jest źle spolaryzowany. - Sprawdź nie tyle wtyk po wtyku, co żyła po żyle :)

FC-151 to dobre gyro. Jeśli będziesz musiał zmienić rewersy - to możesz zrobić to regulatorem gain na gyro (ustawiając na minus).

Najprościej łączyć przez s-bus, ale nie wiem czy się dogadają ???

Daj znać czy odpaliło?

Pozdrówka

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polatałem na FC151 w swoim FunJecie i inaczej wyobrażałem sobie działanie takiego stabilizatora.

Generalnie jest duża różnica w locie bez stabilizatora i ze stabilizatorem. Model w trybie Aerobatic lata bardziej stabilnie, ale przy lekkim bocznym wietrze zaczyna przechylać sie na skrzydło i brak jest kontry FC151. Zamieszczam film z działania żyro - zwróćcie uwagę jak działa żyro przy powolnym obrocie. Brak kontry. Tak to powinno działać?

Myślałem, że żyro będzie kontrowało nawet delikatny powolny przechył.

Film:

https://youtu.be/litVmav4rqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.