Skocz do zawartości

Pakiet Li-Ion 3S. Pytanie dot. prawidłowego ładowania.


oziqu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca posiadam duży pakiet liion 3s 21000 (mah) (21Ah). Ładuje głównie przy pomocy balansera. Prądem 2amper. Zawsze doładowywał się na 4.10 na każdą celę. Dziś naładował każdą z cel na 4.07 napięcie łączne pokazuje 12.2 (wcześniej było 12.3). Czy to normalne ?

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ładowarce jaką posiadam, redox alpha v2, przy programie Li-ion - Domyślna wartość ładowania na jedno ogniwo to 4,10. Myślę że lepiej tak niż zbytnio przeładować.... Jaki typ ? Wiem tylko ze jest to LiIon 3s 21000mah. Pakiet nie jest zabezpieczony (posiadam tylko buzzer ustawiony na 3.1v minimum na ogniowo... w każdym razie nigdy nie piszczał...), ale ani razu nie dopuściłem do rozładowania poniżej 3.0v na ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność jaka podałeś , jest tak mała, że mieści się pewnie w granicy błędu pomiaru. Większość nowoczesnych ogniw  ma napięcie ładowania 4,25 lub 4,20. Od  progu 4,10 do 4,20 mieści się sporo pojemności. Warto żebyś sprawdził na jakim typie ogniw jest zbudowany pakiet i znalazł ich charakterystykę. Buduje profesjonalne akumulatory oparte o ten typ ogniw. Gdybyś miał jakieś pytania pisz smiało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet mam zaklejony taśmą a na zewnątrz jest guma, musiał bym to rozcinać... Ale spoko dzwoniłem do osoby która mi je zamawiała. Mówiła ze jak najbardziej mogą być ładowane 4.20. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.