Skocz do zawartości

MIG 29 depron (podkład pod panele)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem zbudować mój pierwszy model tego typu. Padło na mig 29 z planów widocznych w załączniku. 

Oczywiście moje ulubione zajęcie to sklejanie kartek a4 ;) Wymiary jakies 70x100cm. post-15014-0-72466700-1495832975_thumb.jpg

Po jakimś czasie układania puzzli, wycinania, składania....itd. Powstało to co na zdjęciach . post-15014-0-97412800-1495834053_thumb.jpg

A tak wygląda to na "sucho"post-15014-0-31393800-1495834246_thumb.jpg

Wyposażenie jakie planuje :

- silnik a2212/6t 2200kv

- regulator 30A

- pakiet redox 1800 mAh lub 2200mAh

- śmigło 6x4

I tu moje pierwsze pytanie. Czy to ma być śmigło pchające? Czy może być APC odwrócone ?

Drugie pytanie. Zrobić ster wysokości i lotki ? Zmiksować ster wysokości? Zmiksować lotki i ster wysokości? (może to więcej pytań :P )

I czy ster kierunku się przyda?

Pytań cdn. :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło pchające różni się od zwykłego tylko wyfrezowaniem na tulejkę dopasującą do wału. Załóż napisami w kierunku lotu i będzie ok.

Ster kierunku się przyda jak będziesz chciał latać na wysokich kątach natarcia.

Reszta sterowania to jak kto woli, każda konfiguracja jest dobra. Tailerons chyba najprostsze bo dwa serwa.

Żeby zaciemnić obraz, możesz tez spiąć lotkę z ogonem na jednym serwie, to też popularne rozwiązanie w tego typu modelach.

W każdym razie co byś nie wybrał będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigła Puscher  czyli Lewe mają jedynie tę zaletę w takim przypadku że nie będą miały tendencji do zluzowania  piasty

 

Pakiety jakie planujesz wydają się za ciężkie na ten model (i z tego materiału)

 

W tym modelu będziesz miał coś ala zmienny wektor ciągu -odpuścił bym sobie inne powierzchnie sterowe i został tylko na sterolotkach   -rozwiązanie prostsze ,lżejsze...i masz pełne sterowanie  " wektoru "

Zmień nożyk , ten strasznie szarpie krawędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak to podkład ze sklepu budowlanego, pozostałości po budowie extry http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52811-extra-depron-5mm/?hl=%20extra%20%20depron 

Niestety z tego co widzę to już niedostępny  :(

 

Co do sterowania to zrobię najprawdopodobniej miks lotek z wysokością na jednym serwie.

 

Obawiam się trochę o ciężar pakietów, ale niestety tylko takie posiadam :wacko:

 

"Zmień nożyk , ten strasznie szarpie krawędzie :) "   Wiem tanie nożyki (ostrza) do tapet. Krawędzie przeszlifuje, a model obkleję taśma pakowa. Tylko nie wiem jeszcze jakimi kolorami ;)

 

 

post-15014-0-65222600-1496611037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "płaszczaka" proponowałbym takie cuś:
http://www.migsrus.com/mig-35a-free.html
lub
http://www.migsrus.com/mig-fa-stealth-free.html
 
Wyglądają świetnie, a latają REWELACYJNIE!
 
Sam latam Migiem 29 V3 od RCpowers z modyfikacjami Scotta (autora planów, które podlinkowałem).
Loto toto tak:

https://www.youtube.com/watch?v=_8Kxpw9fp-c&t=158s

 

Po dwóch latach powoli mu się resurs kończy, więc pewnie niedługo któregoś z powyższych popełnię (albo oba ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojjjjjjjjjjjj  !

Pancernika robisz....

 

W takim parkjecie z napędem w środku kadłuba najfajniejsze jest to, że całą masę od wyposażenia da się skupić w pobliżu ŚC, przez co wychodzą zwinne bestyje i można nimi fajne fikołki pośmigać.

W tym momencie dodałeś dużo ciężaru na ogonie, a zawiasy płytkowe - to już jest naprawdę ekstrawagancja :D (taśma klejąca wystarcza w zupełności).

 

Jakbyś nie kombinował ze wzmocnieniami - po krecie z takiego modelu nie będzie co zbierać.

Z kolei przy normalnej eksploatacji wystarczy zabezpieczyć "podwozie" - spód gondoli silnikowych ( ja oklejam je Oracalem, czyli folią reklamową), dziób (tu już wedle własnej inwencji - można np. zrobić końcowe 4-5 cm  z balsy).

Pewnie, że warto usztywnić stateczniki pionowe i sterolotki, ale w tym celu wystarczy wkleić w nie na sztorc płaskownik węglowy 3x0,5 mm.

 

Jaką przewidujesz wagę do lotu i jakiego wyposażenia masz zamiar użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.