Skocz do zawartości

PZL-230 Skorpion


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie Kacper.

Będziesz budował ten model czy ze Sławkiem do pomocy będziesz dumał jak go powiększyć/zmniejszyć/wykoślawić/i.t.p. ?

 

Pisałem na samym początku, że model będę budował raczej na początku wakacji, a jak na razie zbieram jak jak najwięcej informacji by potem było mi łatwiej budować. Jak wcześniej pisałem, może w tym tygodniu zacznę budować gondole bo to dla mnie chyba największe wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Stefan, to już  zgryźliwość czy tylko zniecierpliwienie ?

 

Na pierwsze niestety, zasmucę Cię -  niema lekarstwa ,    ale na drugie jest proste:

-sklej coś wreszcie

-zrób relację , będzie okazja do pokręcenia nosem (oczywiście na pewno z zachwytu  :)

 

Stefanku -trochę luzu i mniej spinania się -to forum modelarskie a nie krytyków teatralnych którym z zasady nic się nie podoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się akurat wersja Orlikowa (tu chyba bez aktywnego canarda się nie obejdzie) lub w stylu A-10 (tylko bez EDF raczej nie podchodzić...). Ta pośrednia jest za bardzo SciFi :) Ale Robertus też pewnie ostrzył sobie zęby na tą konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prace ruszyły. Tak jak mówiłem, zacząłem robić gondole, będą one oszlifowane na odpowiedni kształt, jedną już nawet zacząłem ale klej jest jeszcze trochę za miękki więc wolę poczekać. Zacząłem także budować kadłub. Żeby nie było, że nic nie robię to wstawiam zdjęcia :) .

 

c783965ca13c7a8dgen.jpg

 

546643ae74ba7186.jpg

 

fd3a421049af7aa5gen.jpg

 

 Plany na sterowanie na razie mam takie, że na skrzydłach będą klasyczne lotki, i jeśli kształt kadłuba pozwoli to kandary będą sterem wysokości, a jeśli nie to pójdę za radą Pana Sławka i zrobię sterolotki z wektorami za silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz mi "Pan "  bo tu na forum wszyscy  jesteśmy kolegami .

 

Widzę małą niekonsekwencje ; kadłub bedzie miał zbliżone przekroje do pierwowzoru  a gondole robisz jako pudełka ,troszkę szkoda .

 

Mozesz je zrobić podobnym  sposobem jak kadłub tylko zamiast wręgi podłużnicy wstawisz  w wręgi gondoli np.  depronową rurkę o średnicy wlotu i wylotu    .

Będzie sztywne nie trudne do odrysowania formatek poszycia między wregami  a po oklejeniu rura zapewni  przepływ powietrza dla zmniejszenia oporu .

Trzeba by było to zrobic z co najmniej 3 sekcji poszycia .(ala Mały Modelarz)

 

Lub prościej-  mogłeś przynajmniej górne poszycie skleić z kilku warstw -było by z czego nadać  bardziej zaokrąglony kształt bo w tym momeńcie zaokrąglisz tylko kanty  i to w nie duzym stopniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz mi "Pan "  bo tu na forum wszyscy  jesteśmy kolegami .

 

Dobrze to się więcej nie powtórzy :D

 

 

 

 

Widzę małą niekonsekwencje ; kadłub bedzie miał zbliżone przekroje do pierwowzoru  a gondole robisz jako pudełka ,troszkę szkoda .

 

Mozesz je zrobić podobnym  sposobem jak kadłub tylko zamiast wręgi podłużnicy wstawisz  w wręgi gondoli np.  depronową rurkę o średnicy wlotu i wylotu    .

Będzie sztywne nie trudne do odrysowania formatek poszycia między wregami  a po oklejeniu rura zapewni  przepływ powietrza dla zmniejszenia oporu .

Trzeba by było to zrobic z co najmniej 3 sekcji poszycia .(ala Mały Modelarz)

 

Lub prościej-  mogłeś przynajmniej górne poszycie skleić z kilku warstw -było by z czego nadać  bardziej zaokrąglony kształt bo w tym momeńcie zaokrąglisz tylko kanty  i to w nie duzym stopniu .

 

Nic jeszcze nie jest przesądzone, mogę to jeszcze zmienić. Dzisiaj spróbuję je oszlifować i jak okażą się zbyt kanciaste to zbuduję nowe w inny sposób. Trochę się obawiam metody z oklejaniem wręg bo nigdy tego nie robiłem tym bardziej bez panów, no ale cóż, jak moja metoda się nie sprawdzi, to trzeba będzie poznać inne techniki budowy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.