Skocz do zawartości

PZL. 46 SUM. Następca KARASIA.


Rekomendowane odpowiedzi

wow! piękny! robi wrażenie! 

Lucjan możesz coś więcej jak zrobiłeś rdzę? W jaki sposób to malowałeś i jakimi farbami?

 

Do wykonania rdzy użyłem  specjalnej farby z żelazem i aktywatora  który powoduje rdzewienie.

 

"A przecież mi żal ..."

Bo jest tyle zdjęć pięknych samolotów nawet z dalekiej Japonii, a naszych nie ma.

Przyczynę znamy wszyscy,

 

Budujmy i wstawiajmy zdjęcia.

 

Lucjan wspaniale Ci to wychodzi.

 

 

Miło mi że Ci się model podoba , wkrótce będzie gotowy .

Dzisiaj  kadłub dostał  trochę kolorów

 

 

 

 

 

 

post-6784-0-29324900-1540726564_thumb.jpgpost-6784-0-22797200-1540726579_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Wymyśliłem  prosty sposób  na  elastyczny mankiet  owiewki podwozia . Tak wygląda próbna wersja .Użyłem  tkaniny  powleczonej  PVC.

 

 

post-6784-0-60382400-1540726833_thumb.jpg

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i świetnie. Zyskasz trochę na ciężarze. Nie będziesz już musiał wieszać kowadła na kołpaku. ;)

Myślę, że w tej technologii powinieneś zejść z wagą statecznika poniżej 300g.

Dobry pomysł z tym kowadłem ;) .  Mam zamiar  wykonać statecznik   w następujący sposób :  tkanina 50 g. + herex  2mm + wzmocnienia z węgla  .  Dżwigary z herxu 6mmm+ tkanina szklana 160g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym kowadłem ;) .  Mam zamiar  wykonać statecznik   w następujący sposób :  tkanina 50 g. + herex  2mm + wzmocnienia z węgla  .  Dżwigary z herxu 6mmm+ tkanina szklana 160g.

Lucjan jak już tak daleko z formami to może reszta . też

Patrzę sobie na tefotki powyżej i nie mogę sie doczekać oblotu.Normalnie kto będzie miał odwagę tym polecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na oblot P...

 

A czego tu się bać. Ja np uwielbiam dziewicze loty. Nigdy nie wiadomo co się stanie i adrenalina robi swoje. Nie odddałbym oblotu nikomu.

 

 

 Nie ma co się bać oblotu.   Po to budujemy aby latać , a jak się coś  nie uda   to bierzemy się za następny model  i znowu jest fajnie . Wszelkie znaki na niebie i ziemi i obliczenia wskazują na to że Sum będzie dobrze latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego życzymy i z całych sił trzymamy kciuki ;)

DZIĘKI BARDZO !

Forma na statecznik poziomy   laminuje się    :)

 

 

 

 

 

 

 

 

post-6784-0-30510200-1543495032_thumb.jpg                                                  post-6784-0-95011500-1543495057_thumb.jpg                                                       post-6784-0-70200900-1543495076_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panie Lucjanie,

 

Obserwuję, obserwują i wyjść z podziwu nie mogę. Czy mogę się za 2-3, może 4 miesiące zgłosić po wsparcie przy konstruowaniu formy na maskę do Mustanga czy też może to zbyt śmiała prośba?

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Witam !

 

Nie ma sprawy  chętnie Ci w tym pomogę . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całym modelu zrobionym w tej technologii to można by pewnie więcej niż kilogram zaoszczędzić na masie. Ale 10 dkg dla ogona to spory zysk aczkolwiek nie wiem czy współmierny do wysiłku, choć Ty masz dużą wyprawę w laminowaniu to inaczej to odbierasz niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.