Skocz do zawartości

PZL. 46 SUM. Następca KARASIA.


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dawałeś jakąś przekładkę (cienki Herex, balsa), czy to sam czysty laminat?

Witaj!

 

      Zastosowałem HEREX 1mm i tkaninę  szklaną 50 g./m2.  Gotowy statecznik  ze sterem kierunku zawiasami , dżwigarami  i żebrami  waży 85 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej skali (1:6) waga statecznika jest naprawdę niewielka. Czekam na ciąg dalszy. :)

Gorzej jest za statecznikiem poziomym  , bo gotowy waży 390g.  Dzisiaj wieczorem wyciągam z formy drugi statecznik pionowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jest za statecznikiem poziomym  , bo gotowy waży 390g.  Dzisiaj wieczorem wyciągam z formy drugi statecznik pionowy.

Bo pewnie statecznik poziomy zalaminowałeś w całości tkaniną szklaną, no chyba że się mylę?

Całość usterzenia robi wrażenie. Będzie demontowalne, czy wkleisz na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie statecznik poziomy zalaminowałeś w całości tkaniną szklaną, no chyba że się mylę?

Całość usterzenia robi wrażenie. Będzie demontowalne, czy wkleisz na stałe?

Statecznik  poziomy  pokryty jest papierem japońskim  a ster wysokości  coveralem. Statecznik będzie demontowalny, z przodu język sklejkowy  z tyłu śruba M-4. Gdy będzie problem z wyważeniem modelu to będę musiał wykonać nowy lżejszy st.  poziomy-  lżejszy ale mocny  bo niesie on na końcach   dwa pionowe z serwami , a nie chciałbym  żeby połamał się w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszła pora na podwozie. Zaczynam od wykonania owiewek. Najpierw kopyto  . Szkielet  ze sklejki  3mm wypełnienie ze styroduru, a potem  szlifowaaaanie, laminat , szpachlówka  i znowu szlifowaaaaanie. A na koniec same przyjemności  warstwa końcowa lakieru , polerka i formowanie.

 

 

post-6784-0-17600800-1522009190_thumb.jpg

 

 

 

post-6784-0-57310600-1522009227_thumb.jpg

 

 

 

 

post-6784-0-18225600-1522009257_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj  zalaminowałem połowę formy

 

 

 

post-6784-0-92821500-1523560984_thumb.jpg

Najpierw  położyłem dwie cienkie warstwy żelkotu.

 

 

post-6784-0-36015500-1523561169_thumb.jpg

Następnie wypełniłem kąty masą szpachlową zrobioną z żywicy pyłu al.i bawełny,  potem całość powlekłem cienką warstwą żywicy.

 

 

post-6784-0-13785000-1523561433_thumb.jpg

Wylaminowałem   kilka warstw grubej tkaniny szklanej , na końcu przykleiłem wzmocnienie i podpórki.

 

 Teraz musi dwa dni  dojrzewać. ;)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtku !

 

Oczywiście podwozie będzie amortyzowane .  Po wylaminowaniu owiewki w miejscu  gdzie był fartuch ochronny   wytnę niepotrzebny

fragment   laminatu  i zastąpię go   fartuchem wykonanym w formie  z materiałów elastycznych typu: silikon,  plasti dip,  poliuretan i  t .p. Trzeba będzie poeksperymentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.