Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wicher RC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#61 rajaner

rajaner
  • Modelarz
  • 607 postów
  • SkądNisko
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 sierpień 2017 - 16:35

Żeby nie było że model poszedłw zapomnienie, bo to nie w moim stylu.

Samolocik gotowy do lotu. Szkoda że nikt nie był w stanie coś doradzić na temat
odbiornika  o który pytałem w cześniej. Być może model byłby o kilka gram lżejszy.
Wagi puki co nie podaję bo wydaje mi się że jest deko ciężki. Ale to się okaże po pierwszym mam nadzieję udanym locie.

A tak się prezentuje Wicher w moim wydaniu.
201205226847.jpg
201205226843.jpg

• 0

#62 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 401 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 23 sierpień 2017 - 18:26

No i świetnie wyszedł. Kojarzy się z kultowym Wicherkiem i o to chodzi. Idealny model do przetestowania tego kompletu (uchwyt-nadajnik RC z lewej, odbiornik z nim współpracujący z prawej, pudełko zapałek jako skala odniesienia):

uchwytCL-RC_odbiornik.jpg

... tyle, że uchwytCL-nadajnikRC jest jeszcze niegotowy  :rolleyes: (mea culpa  :(  )  i trochę to jeszcze potrwa (żeby był gotowy przynajmniej w wersji standard - wtedy wyślę do ciebie jeden komplet do testów), bo trzeba zaprojektować ciągi ścieżek (zasilających i sygnałowych od gimbali) na laminacie miedziowym (uchwytu) i je wytrawić, oraz wlutować złącza, gimbale. Zamontować akumulatory z wyłącznikiem, moduły: stabilizatora i nadajnika RC. Całość skręcić (wcześniej tryskając jakiś kolor). Niby niewiele, ale kilka spraw jest jeszcze do przemyślenia, jak to przy prototypie  B) .  Za to mam nadzieję, że ostatecznie wyjdzie fajny, uniwersalny uchwyt CL-aparatura RC do sterowania takimi prostymi modelami jak Wicher, oraz do sterowania różnymi modelami elektryków na uwięzi (również eksperymentalnymi: hybrydami C/L). :) Opis budowy tej aparatury robię bardzo szczegółowy z bogatą dokumentacją, tak, że każdy chętny będzie mógł sobie to zmontować (z moją pomocą: zbiorcza -bo tak taniej- akcja zakupu części dla zainteresowanych- o ile wypali ten pomysł za jakiś czas i przy okazji programowanie procków u mnie za free).

PS Dla tych, co jeszcze nie widzieli: TUTAJ i TU są filmy z aktualnych testów dwóch modułów nadajników do uchwytu CL-aparatury RC (jeden moduł nadajnika dla Andrzeja, drugi dla mnie - sterowanie bezszczotkowcem i jednym serwem).

• 0

#63 safari28

safari28
  • Modelarz
  • 219 postów
  • SkądJasło-Łaski
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 sierpień 2017 - 20:07

Wspaniały mikro modelik i co ważniejsze projekt ukończony, gratulacje. Filmik z oblotu obowiązkowy :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych