Skocz do zawartości

Wicher RC


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było że model poszedłw zapomnienie, bo to nie w moim stylu.

 

Samolocik gotowy do lotu. Szkoda że nikt nie był w stanie coś doradzić na temat

odbiornika  o który pytałem w cześniej. Być może model byłby o kilka gram lżejszy.

Wagi puki co nie podaję bo wydaje mi się że jest deko ciężki. Ale to się okaże po pierwszym mam nadzieję udanym locie.

 

A tak się prezentuje Wicher w moim wydaniu.

post-12393-0-45717900-1503502545_thumb.jpg

post-12393-0-55390300-1503502557_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i świetnie wyszedł. Kojarzy się z kultowym Wicherkiem i o to chodzi. Idealny model do przetestowania tego kompletu (uchwyt-nadajnik RC z lewej, odbiornik z nim współpracujący z prawej, pudełko zapałek jako skala odniesienia):

 

post-18069-0-25055600-1503506978_thumb.jpg

 

... tyle, że uchwytCL-nadajnikRC jest jeszcze niegotowy  :rolleyes: (mea culpa  :(  )  i trochę to jeszcze potrwa (żeby był gotowy przynajmniej w wersji standard - wtedy wyślę do ciebie jeden komplet do testów), bo trzeba zaprojektować ciągi ścieżek (zasilających i sygnałowych od gimbali) na laminacie miedziowym (uchwytu) i je wytrawić, oraz wlutować złącza, gimbale. Zamontować akumulatory z wyłącznikiem, moduły: stabilizatora i nadajnika RC. Całość skręcić (wcześniej tryskając jakiś kolor). Niby niewiele, ale kilka spraw jest jeszcze do przemyślenia, jak to przy prototypie  B) .  Za to mam nadzieję, że ostatecznie wyjdzie fajny, uniwersalny uchwyt CL-aparatura RC do sterowania takimi prostymi modelami jak Wicher, oraz do sterowania różnymi modelami elektryków na uwięzi (również eksperymentalnymi: hybrydami C/L). :) Opis budowy tej aparatury robię bardzo szczegółowy z bogatą dokumentacją, tak, że każdy chętny będzie mógł sobie to zmontować (z moją pomocą: zbiorcza -bo tak taniej- akcja zakupu części dla zainteresowanych- o ile wypali ten pomysł za jakiś czas i przy okazji programowanie procków u mnie za free).

 

PS Dla tych, co jeszcze nie widzieli: TUTAJ i TU są filmy z aktualnych testów dwóch modułów nadajników do uchwytu CL-aparatury RC (jeden moduł nadajnika dla Andrzeja, drugi dla mnie - sterowanie bezszczotkowcem i jednym serwem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.