Skocz do zawartości

Uszkodzony silnik Emax GT-2205-22


pjk11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Mam taki silnik:

 

http://radio-modele.pl/silnik-emax-gt2205-22-kv1660,532,20504.html

 

Działał doskonale do dzisiaj. Po przenosniach do nowego modelu zaczął się dziwnie zachowywać. Nie wchodzi na obroty, raz kręci w prawo, czasem w lewo. Ponadto wydaje dziwne dzwięki, jakieś brzęczenie. Podejrzewam że uszkodziłem delikatne druciki wychodzące z silnika. Jak mogę to naprawić? Czy druty z uzwojenia są połączone bezpośrednio z kablami zasilania? Bo wychodzi na to  że tak (totalny bezsens, jakby nie można było zrobić padów do lutowania kabli).

 

Filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=GCQTsjtk0qA

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No jasne, ale mierzyłem końcówki do stojana i było OK. Sprawdzę jeszcze raz. Ale z tego co widziałem wychodzą po 3 druciki na fazę, i nie jestem pewien, ale w jednym miejscu lutowania były tylko dwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie bulwiaste połączenia przewodów przy silniku to aż mnie trzęsie.

Niekontakt masz pewny - jedyny solidny sposób naprawy to wykonanie uzwojeń od nowa. Można się bawić w naprawy częściowe ale w małych silnikach nie jest to też proste - mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie bulwiaste połączenia przewodów przy silniku to aż mnie trzęsie.

Niekontakt masz pewny - jedyny solidny sposób naprawy to wykonanie uzwojeń od nowa. Można się bawić w naprawy częściowe ale w małych silnikach nie jest to też proste - mało miejsca.

 

Uwierz mi że mnie też. Ale jak zabezpeiczyć te druciki? Próbowalem CA, odpadlo, zywica epoksydowa - odpadło, klej na gorąco - bez komentarza. Kicha totalna. Kosztem 2g wagi można było dać plytkę laminatową o wymiarach 6x3mm, do płytki dolutować wyprowadzenia uzwojeń i zostawić 3 pady lutowania kabli zasilających.

 

Pozdrawiam

Mozna odwinąć jeden nawój i przylutować i nawinąć 

 

Tylko który?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem, doszedłem do tego momentu:

 

56f4bc918015956amed.jpg

 

Wychodza 3x4 druciki, tak  że chyba w porządku, tylko jak się teraz do tego dolutować, cyna się tego nie chce chwytać, a te 4 druciki muszą mieć ze sobą kontakt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te druciki są pokryte izolującą emalią i to ona nie pozwala ich zlutować. Trzeba ją najpierw usunąć. Dawniej nie było innego sposobu jak skrobanie do gołej miedzi. Dzisiaj stosuje się emalie znikające pod wpływem temperatury. Spróbuj troszkę mocniej przygrzać używając dobrego topnika a w ostateczności duuużo kalafonii. Jeśli to nie pomoże, to znaczy, że emalia jest tradycyjna i musisz zdobyć topnik do lutowania przewodów pokrytych taką emalią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go naprawił mocujac wszystko śrubami (w miejscu 4 otworów) i żywicą do jescze jednej 1mm blachy alu, ażurowanej, z otworami zastępujacymi obecne miejsca mocowania. Dodanie mu nawt 8g wagi nie zaszkodzi. Szkoda silnika, moim zdaniem sa super do modeli do ok. 450g.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z silnikiem E-Max GT 2203. Fajnie pracował, aż po po trochę niefortunnym lądowaniu w trawie, ale nie krecie. Jedynie śmigło zsunęło się z ps.Silnik tylko "warczy" ale nie kręci. Liczę tylko na pomoc kogoś z doświadczeniem, bo sam nie dam rady naprawić a szkoda silniczka. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadziu a warto to naprawiać ? dużo dłubaniny 


Ja bym go naprawił mocujac wszystko śrubami (w miejscu 4 otworów) i żywicą do jescze jednej 1mm blachy alu, ażurowanej, z otworami zastępujacymi obecne miejsca mocowania. Dodanie mu nawt 8g wagi nie zaszkodzi. Szkoda silnika, moim zdaniem sa super do modeli do ok. 450g.

 

Pozdrawiam

Podsunąłeś mi pomysł na naprawę, jak się uda to napiszę

Tadziu a warto to naprawiać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.